Autokross: Mūsā satelītklase – 2000-priekšpiedziņa

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
07.03.2014
09:13

Eiropas autokrosa čempionāta otrā posma Mūsas trasē satelītklase būs priekšpiedziņas vieglās automašīnas ar motora darba tilpumu līdz 2000 kub. cm, paziņojuši rīkotāji. Latvijas kontekstā saprotamāk – Latvijas čempionāta 1600 un 2000 Super klase.

Kā ierasts, Eiropas autokrosa čempionāta posmos vēl bez TouringAutocross, Buggy 1600, SuperBuggy un Junior Buggy klasēm uz starta stājas kāda papildu ieskaite. Bauskas posmā, kas šogad norisināsies 24. un 25. maijā, šo statusu pēdējos gados dala nacionālā salonauto klase un B600 bagiju klase. Šogad rīkotāji lēmuši par labu vieglajām automašīnām.

Šāds satelītklases formāts nozīmē, ka cīņā dosies spēkos līdzvērtīga tehnika – šoreiz skatītājos paliks VAZ, kā arī Open klases pilnpiedziņas un aizmugures piedziņas automašīnu braucēji (atsevišķi pilnpiedziņu braucēji var nonākt TouringAutocross sarakstos). Organizatori satelītklasē paredzējuši 25 vietas, kas ir pietiekami daudz Latvijas kontekstā, taču tiks uzaicināti arī Lietuvas braucēji. Viens no svarīgākajiem faktoriem būs automašīnu vizuālais izskats. Tā kā līdz Bauskas posmam būs aizvadīta tikai viena Latvijas čempionāta sacīkste Smiltenē, faktiski šī arī būs iespēja sportistiem savu daili atrādīt, saņemot rīkotāju uzaicinājumu startēt lielajā pasākumā. Informācija par pieteikšanos Bauskas cīņām sekos.

Salonauto klases ideja šogad var izrādīties veiksmīgāka nekā iepriekšējos mēģinājumos, jo nacionālo klašu sportistiem būs lielas pauzes starp LČ pirmo un otro posmu, un Bauskas cīņa ir pa vidu starp šīm sacensībām. Savulaik bija sarežģīti piesaistīt sportistus Mūsas posmam, jo tradicionāli nedēļu pēc Eiropas sacīkstes sekoja Latvijas čempionāta posms Brenguļos.

Tikmēr sportisti aktīvi gatavojas Latvijas čempionāta startam Smiltenē. Vasaras sezona oficiāli sāksies 27. aprīlī.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv