Autokross: Mūsējie startē Čehijā! (Se.,19:50)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.08.2011
13:38

Šajā nedēļas nogalē Čehijā, Pržerovas trasē tiks aizvadīts Eiropas autokrosa čempionāta septītais posms, kurā startēs četri Latvijas sportisti: Buggy1600 klasē Māris Līcis un Andris Kuļikovskis, bet SuberBuggy klasē Jānis Boks un Juris Kuļikovskis.

Se.,19:50: Sestdien Pržerovā viss atcelts pamatīga lietus dēļ. Sportisti veica laika kontroli pēc tam, kad tikai retais bija gatavs izbraukt brīvos treniņus. Pēc kontroles aizvadīti daži braucieni, taču sacīkste tika apturēta un viss pārcelts uz svētdienu. Buggy1600 klasē Līcis uzrādīja 15. rezultātu, bet Andris 28 dalībnieku konkurencē sasniedza 24. vietu. Jānis Boks SuperBuggy klasē uzrādīja sesto laiku, bet Juris Kuļikovskis guva 23. vietu 25 dalībnieku konkurencē. Jurim otrajā sesijā neliels ātrumu pārslēgšanas defekts.

Se.,12:00: Visi četri Latvijas braucēji veiksmīgi tikuši galā ar tehnisko komisiju un gatavojas savām sportiskajām aktivitātēm. Tātad cīņā dodas Māris Līcis, Andris Kuļikovskis, Jānis Boks un Juris Kuļikovskis.

Līdz šim labākie rezultāti Eiropas čempionātā padevušies Līcim un Bokam. Interesanti, ka katrs savā klasē atrodas 13. vietā, turklāt katrs, lai šajā pozīcijā atrastos, izcīnījis 23 kopvērtējuma punktus.

Buggy1600 klasē Mārim Līcim un Andrim Kuļikovskim būs jācīnās vairāk nekā 30 dalībnieku konkurencē, pieteikušies 34 sportisti. Starplaikā līdz šim posmam mūsu sportisti veikuši tehnikas gatavošanas darbus, Līcis arī pārbaudes sacīksti Baltijas kausa posmā Priekulē.

„Jāatzīst, ka šogad abas aizvadītās treniņu sacīkstes Priekulē ir izglābušas mūsu startu Eiropas čempionātā,” saka Māris Līcis. „Jūnijā Priekulē Baltijas kausa sacīkstē salūza reduktors, līdz ar to šo defektu izdevās novērst pirms nākamā posmā Eiropā. Savukārt pagājušajā nedēļā Priekulē piedzīvojām motora defektu jau pirmajā braucienā – ja ne šīs pārbaudes sacīkstes, tehnikas problēmas atklātos tālu no mājām, Eiropas čempionāta posmos! Uz Pržerovu motors ir sagatavots kā nākas, iepriekšējās nedēļas likstām nevajadzētu atstāt negatīvu iespaidu uz motora rādītājiem.”

SuperBuggy klasē galvenās cerības no Latvijas puses tiek liktas uz Jāņa Boka startu. Savukārt Jura Kuļikovska bagijam veikti uzlabojumi, tāpēc galvenais uzdevums – novērst tehnikas tā sauktās bērnu slimības, jācer, būs izpildīts. Līdz šim Jura starti nebija veiksmīgi dažādu defektu dēļ, tomēr, tā kā mašīna ir tapusi praktiski no jauna, šāds periods autosportā mēdz nomākt pirmās sacīkstes.

SuperBuggy klasē pieteikušies 26 dalībnieki.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv