Autokross: Mūsējie Lietuvā (18:00)

Viesturs Saukāns  11.08.2013 09:48 7

Svētdien Latvijas sportisti aizvada Baltijas kausa un NEZ kausa 3. posmu Vilkiču trasē Lietuvā.

18:00: Negaidīts un patīkams iznākums Buggy 1600 klasē – Māris Līcis pirmais, Jānis Ščerbickis otrajā vietā!

17:50: B600 noslēguma rezultāti – uzvara Valteram Zīvertam! Prieks par Lieni Sproģi, kurai izdevies veiksmīgi atkopties no Vecpils avārijas – otrā vieta! Uz pjedestāla arī Keivo Koivs, seko Beate Klipa un Aigars Liškovskis.

17:40: Diemžēl VAZ klasē uz starta neiziet Kristaps Maševskis, acīm redzot tehniskas problēmas pēc uzvarētas kvalifikācijas. Klasificēts piektajā vietā.

17:25: Open klasē Agris Brediks pirmajā vietā! Ints Jeršovs trešais, Jānis Kozlovskis – ceturtais.

17:10: Toms Ziedāns tomēr ticis pie A fināla un finišē 7. vietā! Uz kopējā rezultātu fona un dienas neveiksmēm atzīstams rezultāts.

16:50: Andis Kļava uzvar 1600 klasē! Vēl vairāk nostiprinās BK kopvērtējuma vadībā! Ziedāns B finālā guva otro vietu, kam vajadzētu viņu ievest A finālā, taču ir aizdomas, ka viņa rezultātu anulēs par konkurenta sagriešanu, un finālā viņš tomēr varētu nestartēt.

15:55: Finālu starta vietas: Kļava startēs no otrās pozīcijas 1600 klasē. 2000 Super Ziedāns kvalifikāciju noslēdza 12. vietā, startēs no otrās vietas B finālā. Tomam šodien neiet – nav reāla cīņas ātruma, arī braukšanas veiksmes varēja būt vairāk. Open klasē Brediks uz starta būs pirmais, Jeršovs – trešais (trešajā kvalifikācijā neizdevās starts un dubļos zaudēts daudz laika), Kozlovskis sestais. B600 bagiju starta secība – Zīverts, Koivs, Liškovskis, Klipa, Sproģe. Maševskis VAZ klasē startēs no pirmās vietas, B1600 klasē Līcim otrā starta vieta, Ščerbickim – ceturtā.

15:30: Trešajā kvalifikācijā izmaiņas tendencēs. 1600 klasē Kļava pirmais, VAZ klasē Maševskis otrais aiz Pilipaviča. Ziedāns 2000 Super joprojām lēns – sestais savā grupā. Open klasē Brediks pirmais, Kozlovskis trešais, Jeršovs – vienā no pēdējām vietām bez redzama iemesla. B600 uzvara Sproģe, seko Zīverts, Koivs, Liškovskis un Klipa, kura atkal pieļauj braukšanas kļūdas. B1600 bagijos Līcim un Ščerbickim trešā un ceturtā vieta.

13:50: Noslēgusies otrā kvalifikācija. Open klasē Brediks un Jeršovs turpina dominēt. Kozlovskis sasniedz finišu, pozīcija tika precizēta. 2000 Super klasē Ziedāns brauca trešais, taču kaut kas notika tehnikai un sasniegta sestā vieta savā grupā. Šajā klasē ir divas kvalifikācijas grupas. Pēc diviem braucieniem Toms 10. vietā. Kļava 1600 klasē zaudēja pozīcijas startā pēc sagriešanas, taču aizspēkojās līdz otrajai vietai. B600 klasē trijniekā Zīverts, Koivs un Sproģe. Klipa brauca trešā, taču uznākusī lietusgāze viņu apturēja. Arī Liškovskis lēnāks nekā gaidīts. VAZ klasē Maševskis pirmais, taču šoreiz ievērojamu konkurenci sastādīja Pilipavičs, kurš pirmajā braucienā netraucēja, startējot no pēdējām vietām. B1600 klases braucēji – Līcis otrais, Ščerbickis – ceturtais.

12:50: Miščenko izstājas motora defekta dēļ. Kozlovskim pēc kontakta stūres mehānisma defekts, taču Jānis turpinās cīņu. Sproģi vajā tehnikas problēmas, sekas no Vecpils avārijas.

12:20: Provizoriskie pirmās sērijas rezultāti: B1600: Līcis pārliecinoši pirmais, aiz viņa Lepšis un Urba. Ščerbickis piektais. B600 secība – Zīverts, Koivs, Liškovskis, Klipa, startēja, bet nefinišēja Sproģe. Open klasē Brediks pirmais, Jeršovs otrais, Kozlovskis izstājās. 1600 klasē Kļava otrais, VAZ klasē Maševskis pirmais. 2000 Super klasē Ziedāns ceturtais, bet Miščenko šķiet izstājies no šī posma pavisam.

10:45: Noslēdzas laika kontrole. B1600 klasē Māris Līcis guvis otro, Jānis Ščerbickis trešo vietu aiz Tautvida Urbas. B600 klasē secība – Liškovskis, Zīverts, Koivs un Klipa, bet Sproģe nepabeidza iesākto laika kontroles braucienu. VAZ klasē Maševskis otrais. Open klasē Brediks pirmais, Jeršovs trešais, Kozlovskis septītais. 2000 Super klasē Ziedāns sestais, bet Miščenko izlaida laika kontroli tehnisku problēmu dēļ. 1600 klasē Kļava trešais.

 • Malachi! Taa tureet!

 • Kas Masham notika?

  • INTARS

   pusas apravas pirms starta :pain: stabils trinieks

   • Pats te nemaz nerādās,laikam depresijā! :D Bet žēl, nebija pelnījis šitādu izgājienu. :(

 • Inga

  Super gonka! :yes: Prieks par mūsējo pjedestāliem, žēl par Mišu un Widas nodevīgo pusasi. Bet neveiksmes netraucē čempioniem uzvarēt citās sacensībās! :-))

 • Valters zveers, malacis :yes:

 • Kristaps VAZ#3

  Vai jums manis pietrūka? :-D

  par vilkiču posmu – sākums slikts, vidus lielisks, beigas pavisam bēdīgas.

  Brīvajos treniņos otrajā aplī sabira (kārtējā) ātrumkārba. Norāvām nost un jāsaka liels paldies Pilipavičam, kurš iedeva savu rezerves ganģeni. Laika kontrolē otrais laiks aiz Viliūša (+0.11sek), sekoja Nešvidis, Pilipavičs un Juknevičus.

  1. kval. izdevās lielisks starts un brauciens uzvarēts bez lieka stresa, spogulī tikai brīžiem redzot Nešvidi.

  2. kval. startā Nešvidis takā pacēla startu, bet uz starta taisnes beigām tiku atpakaļ brauciena vadībā. Šoreiz gan Pilipavičs visa brauciena laiku sekoja un mēģināja apdzīšanas manevrus, taču neveiksmīgi.

  3. kval. uz slapjā asfalta startā mazliet pārspolēju, kā rezultātā Daiņius aizbrauca pa priekšu. Tā kā trase bija stipri salijusi un slidena, pirms pirmā līkuma sāku superlaicīgi bremzēties, ko izmantoja Viliūšis apbraucot mani pa ārmalas atrabotku, taču pirms līkuma izejas viņš man ~2m attālumā sagriezās man priekšā perpendikulāri trasei kā rezultātā sadursme bija neizbēgama: iznīcināts auto kreisais priekšējais stūris. Turpinot braucienu uz pēdējā apļa vidu panācu Daiņiusu, taču nolēmu prātīgi veikt braucienu līdz galam, jo 1. starta vieta finālā bija garantēta arī finišējot otrajam.

  Starplaikā savedām mašīnu gatavībā uz finālu (atkal Lietuvā un atkal nācās izmantot daaaaudz makgaiverenes :D)

  Sacīkste beidzās pat īsti neuzbraucot uz starta laukuma – tīrot riepas uz sausā asfalta aprāvās/pārlūza pusass… :shutmouth:

  Pa lielam bija laba iespēja cīnīties par uzvaru, taču nekā. Tomēr jāsaka, ka kopumā dienas laikā tika gūtas pozitīvas emocijas, kad pēc katra brauciena, kamēr veicu pusapli, lai nobrauktu no trases , redzēju, kā vietējie skatītāji māj ar rokām un aplaudē. Arī pēc fināliem pie manis nāca klāt gan pazīstami, gan nepazīstami leiši un teica, ka pēc manas izstāšanās VAZ fināls nebija skatāms un interesants. Tas priecē. :)

  Un apsveikumi Mārim, Andim, Valteram un Agrim ar uzvarām savās klasēs :yes:

  TIEKAMIES SMILTENĒ!!! :soldier:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Smiltene, Tepera trase, 27.08.2017. Latvijas autokrosa čempionāta 6. posms /1600, 2000 Super, Open 2500, B600, VAZ Klasika, Mini. Open 4500./ Baltijas autokrosa kausa 3. posms, Igaunijas čempionāta posms /B6000, D12. D13/ Nolikums Pieteikums Dalībnieki (86) Reģistrācija parkā
Ungārija, Njirada, 26.-27.08.2017. Eiropas autokrosa čempionāta 7. posms /SuperBuggy, JuniorBuggy, Buggy 1600, TouringAX/ Latvijas sportisti: Ervins Grencis, Māris Līcis, Justs Grencis