Autokross: Nedēļa pirms pieteikšanās beigām: ar pārsteigumiem!

Viesturs Saukāns  13.04.2013 11:20 6

19. aprīlī noslēgsies pieteikšanās Latvijas, Baltijas un NEZ sezonas pirmās sacīkstes pieteikumu termiņš. Jau šobrīd Smiltenes posma dalībnieku saraksti šķiet interesanti, turklāt klasēs ir arī patīkami pārsteigumi, ar to domājot, ka šis tas ir citādi nekā noslēdzās pērnā sezona.

1600 klasē pieteikušies divi lietuvieši – Petrs Bartkus un Doms Verčinsks, kurš, turklāt, ir vienīgais Latvijas čempionāta Junioru kausā iekļaujamais dalībnieks no šīs klases. Tomēr diez vai kāds no viņiem uzskatāms par favorītu. Drīzāk skati pavērsti Anda Vantera virzienā, kurš plāno atgriezties čempionātā, lai veiktu pilnu sezonu.

Ļoti iespējams, ka 1600 klasē uz starta varētu stāties viens no Lietuvas spēcīgākajiem šā brīža braucējiem Laurins Diržininks, kas varētu visai iespaidīgi samaisīt Latvijas līderu kārtis.

2000 Super klasē no septiņiem pieteiktajiem dalībniekiem pieci ir Junioru kausa pārstāvji. Pieteicies arī vicečempions Juris Spīķis, bet vēl gatavojas startam čempions Jānis Miščenko. Bez jau iepriekš suminātajiem klases pārsteigumiem – debitantiem Ilmāra Jurāna un Normunda Krūzes, kā arī no 1600 klases atnākušā Ritvara Zobena, jāpiemin Elisa Dukaļska plānotais starts. Daudzsološais juniors kopš kroskartu laikiem nav aizvadījis kāda seriāla pilnu programmu – varbūt tiks mēģināts šā gada Latvijas autokrosa čempionāts.

Open klasē lielākais pārsteigums ir Mitsubishi Lancer Evolution pieteikums, kuru plāno pilotēt Agris Brediks. Agris līdz šim fragmentāri startējis Standartauto sacensībās, bet viņa tehniku, kā nojaušams, palīdz gatavot arī bijušais krosa braucējs, rallija zvaigzne Aivis Egle. Brrediks un Jeršovs šobrīd ir vienīgie pilnpiedziņas auto braucēji, kas pieteikti Smiltenei.

VAZ Klasika līdz šim sarūpējusi astoņus pieteikumus, turklāt trīs no pieteiktajiem ir debitanti – pirmajiem startiem čempionātā gatavojas Kalvis Tēts, Andris Krieviņš un Elvijs Zaķītis.

Bez lieliem pārsteigumiem šā brīža B600 bagiju pulks, taču, tāpat kā iepriekšējās klasēs, sasniegts posma ieskaites dalībnieku kvorums. Lielisks, bet ne galējais sastāvs arī B1600 bagiju klasē – lieliski NEZ kausam gatavojas lietuvieši, kuri pieteikuši jau četrus sportistus. Smilteni kā testu sacīksti izmantos arī Jānis Boks ar savu Super Buggy klases tehniku, startējot ārpus ieskaites. Cerams, šogad Smiltenes ceļojums paies bez ugunsgrēkiem.

D12 klasē bez pieteikumiem, taču, tā kā klasei būs arī Igaunijas čempionāta posms, nav šaubu, ka pulciņš būs pietiekams. Tāpat arī attiecībā uz D13 jeb GAZ 53 klasi – pa kādam igauņu braucējam jābūt. Tiesa, cik dzirdēts, arī Igaunijā smago auto kross strauji tuvojas dalībnieku krīzei. Šajā sakarā zaudējumi var būt arī B6000 Baltijas kausā – pašlaik tikai divi pieteikumi.

Latvijas bērnu Beta bagiju čempionātā no trim pieteiktiem dalībniekiem divas ir meitenes! Ints Jeršovs trasē izvedīs savu jaunieti Kitiju, bet Lietuvas bagiju braucējs Vitauts Kurs autosportā ievedīs savu meitu Kamilu. Arī vienīgais pieteiktais puika ir pieminēšanas vērts – pēc diviem čempiontituliem Beta bagiju licis pie malas Daniels Špaks, bet viņa krēslā sēdīsies jaunākais brālis Ričards!

Pieteikumu termiņš bez soda – 19. aprīlis. Sacīkste Smiltenē, Tepera trasē – 28. aprīlī.

 • inccha

  Fiksi kkas jāraksta kamēr Ex nav bijis. MAUCAM! :laugh:

 • māris

  Viestur, kad būs pieteikumu pēdējais birums, vai tad visi jau ir pieteikušies? :-)

  • Noteikti visi vēl nav, negribu teikt, ka vēl puse nav, bet katrā gadījumā daudzi! Šis raksts tik tā – liela nepacietība pašam un pārējiem! :)

 • Kristaps VAZ #3

  Negribu Nešvidi pēc pagājušā gada BČ. NEGRIBU! :-D

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (32)

Dalībnieki KKK (11+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA