Autokross: Nedēļa pirms pieteikšanās beigām: ar pārsteigumiem!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.04.2013
11:20

19. aprīlī noslēgsies pieteikšanās Latvijas, Baltijas un NEZ sezonas pirmās sacīkstes pieteikumu termiņš. Jau šobrīd Smiltenes posma dalībnieku saraksti šķiet interesanti, turklāt klasēs ir arī patīkami pārsteigumi, ar to domājot, ka šis tas ir citādi nekā noslēdzās pērnā sezona.

1600 klasē pieteikušies divi lietuvieši – Petrs Bartkus un Doms Verčinsks, kurš, turklāt, ir vienīgais Latvijas čempionāta Junioru kausā iekļaujamais dalībnieks no šīs klases. Tomēr diez vai kāds no viņiem uzskatāms par favorītu. Drīzāk skati pavērsti Anda Vantera virzienā, kurš plāno atgriezties čempionātā, lai veiktu pilnu sezonu.

Ļoti iespējams, ka 1600 klasē uz starta varētu stāties viens no Lietuvas spēcīgākajiem šā brīža braucējiem Laurins Diržininks, kas varētu visai iespaidīgi samaisīt Latvijas līderu kārtis.

2000 Super klasē no septiņiem pieteiktajiem dalībniekiem pieci ir Junioru kausa pārstāvji. Pieteicies arī vicečempions Juris Spīķis, bet vēl gatavojas startam čempions Jānis Miščenko. Bez jau iepriekš suminātajiem klases pārsteigumiem – debitantiem Ilmāra Jurāna un Normunda Krūzes, kā arī no 1600 klases atnākušā Ritvara Zobena, jāpiemin Elisa Dukaļska plānotais starts. Daudzsološais juniors kopš kroskartu laikiem nav aizvadījis kāda seriāla pilnu programmu – varbūt tiks mēģināts šā gada Latvijas autokrosa čempionāts.

Open klasē lielākais pārsteigums ir Mitsubishi Lancer Evolution pieteikums, kuru plāno pilotēt Agris Brediks. Agris līdz šim fragmentāri startējis Standartauto sacensībās, bet viņa tehniku, kā nojaušams, palīdz gatavot arī bijušais krosa braucējs, rallija zvaigzne Aivis Egle. Brrediks un Jeršovs šobrīd ir vienīgie pilnpiedziņas auto braucēji, kas pieteikti Smiltenei.

VAZ Klasika līdz šim sarūpējusi astoņus pieteikumus, turklāt trīs no pieteiktajiem ir debitanti – pirmajiem startiem čempionātā gatavojas Kalvis Tēts, Andris Krieviņš un Elvijs Zaķītis.

Bez lieliem pārsteigumiem šā brīža B600 bagiju pulks, taču, tāpat kā iepriekšējās klasēs, sasniegts posma ieskaites dalībnieku kvorums. Lielisks, bet ne galējais sastāvs arī B1600 bagiju klasē – lieliski NEZ kausam gatavojas lietuvieši, kuri pieteikuši jau četrus sportistus. Smilteni kā testu sacīksti izmantos arī Jānis Boks ar savu Super Buggy klases tehniku, startējot ārpus ieskaites. Cerams, šogad Smiltenes ceļojums paies bez ugunsgrēkiem.

D12 klasē bez pieteikumiem, taču, tā kā klasei būs arī Igaunijas čempionāta posms, nav šaubu, ka pulciņš būs pietiekams. Tāpat arī attiecībā uz D13 jeb GAZ 53 klasi – pa kādam igauņu braucējam jābūt. Tiesa, cik dzirdēts, arī Igaunijā smago auto kross strauji tuvojas dalībnieku krīzei. Šajā sakarā zaudējumi var būt arī B6000 Baltijas kausā – pašlaik tikai divi pieteikumi.

Latvijas bērnu Beta bagiju čempionātā no trim pieteiktiem dalībniekiem divas ir meitenes! Ints Jeršovs trasē izvedīs savu jaunieti Kitiju, bet Lietuvas bagiju braucējs Vitauts Kurs autosportā ievedīs savu meitu Kamilu. Arī vienīgais pieteiktais puika ir pieminēšanas vērts – pēc diviem čempiontituliem Beta bagiju licis pie malas Daniels Špaks, bet viņa krēslā sēdīsies jaunākais brālis Ričards!

Pieteikumu termiņš bez soda – 19. aprīlis. Sacīkste Smiltenē, Tepera trasē – 28. aprīlī.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv