Autokross: Neoficiāli: Jānis Boks smagi savainots kartinga negadījumā (PAPILDINĀTS, FOTO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.05.2017
21:44

Sestdien autosporta sabiedrībā sākušas cirkulēt runas, ka Madonā kartinga sacensību laikā smagā negadījumā iekļuvis Latvijas viens no vadošajiem bagiju braucējiem Jānis Boks. Dzīvībai briesmas nedraudot, taču sportists esot reanimācijā. Gaidām apstiprinājumu no oficiālajām personām.

Boks, kurš pēdējos gados treniņu nolūkos aizvada atsevišķus Latvijas kartinga posmus, esot uztriecies virsū kādam no konkurentiem, kam sekojis brutāls braucēja un kartinga lidojums. Rezultātā Jānis smagā stāvoklī nonācis slimnīcā. Sākotnējās apskates liecinot par vairāku ribu daudziem lūzumiem, lauzta lāpstiņa, sasistas plaušas, bet runu parādīšanās brīdī nav bijis ārstu slēdziens par to, vai cietusi liesa. Sestdienu Jānis pavadījis reanimācijā, novērošanas nolūkos.

Pašlaik šīs ziņas ir neoficiālas, lai gan to precizitāte šķiet biedējoši pārāk konkrēta.

Jāņem vērā, ka Jānis pēdējos pāris gados piedzīvojis arī divas smagas avārijas ar bagiju, gūstot galvas traumas.

Boks šogad plānoja aizvadīt Eiropas autokrosa čempionātu SuperBuggy klasē, kurā līdz šim guvis vērā ņemamus panākumus – pjedestāla pozīcijas un uzvaru 2015. gada Ungārijas posmā. 2007. gadā gūta uzvara arī Buggy 1600 (tobrīd Divīzija 3A) klasē. 2013. gadā Jānis Eiropas SuperBuggy čempionātā guva ceturto vietu kopvērtējumā, kas ir viņa augstākais starptautiskais sasniegums.

Go4Speed kolēģi ziņo aculiecinieku stāstīto:

Portāls Go4speed sazinājās ar notikuma aculieciniekiem un Jāņa draugiem Artūru Batraku un Artūru Šiminu, kuri par šo negadījumu pastāstīja vairāk.

”Jānis startēja no pēdējās vietas, jo kvalifikācijā viņam pirmajā taisnē izbeidzās akumulators. Pirmajā braucienā Jānis jau bija apsteidzis pāris lēnākos braucējus, bet diemžēl otrajā aplī viņam priekšā saslīdēja viena dāma. Jānis izvairījās, lai neuzskrietu viņai virsū, taču tajā pašā laikā viņam blakus piebrauca vēl viens braucējs, kurš neredzēja, ka Jānis izvairās no priekšā braucošā. Šis braucējs uzskrēja virsū Jānim, pēc kā Boks uzmeta kūleni un izkrita no kartinga. Diemžēl tas pats braucējs nespēja sabremzēties un pārbrauca pāri Jānim… Pēc avārijas Jānis bija pie samaņas, bet viņam bija ļoti, ļoti lielas sāpes. Teikšu godīgi – nepatīkams skats. Taču, kad vēlāk zāles iedarbojās, tad jau Jānis sāka smaidīt un pat jokus dzīt, lai arī viņš atzina, ka neko neatceras no avārijas. Par to arī liecina kartings, no kura gandrīz nekas nav palicis pāri.”

Artūrs atzina, ka, redzot šo negadījumu, viņi uzreiz metās palīdzēt savam draugam. ”Pēc tam, kad redzēju šo smago avāriju, uzreiz skrēju pāri trasei, lai palīdzētu Jānim. Taču tiesneši mani noķēra un nelaida tālāk. Taču es redzēju, ka Jānis guļ nekustīgi, tāpēc skrēju vēlreiz, lai palīdzētu. Jā, trasē bija medmāsiņa, taču šoreiz uzskatu, ka mana un Artūra pieredze un zināšanas bija līmenī, lai sniegtu Jānim pirmo palīdzību. Kamēr viņam nebija uzlikta šina uz kakla, tikmēr turēju galvu, lai netiktu gūtas vēl nopietnākas traumas, tāpat arī viņam noņēmām ribu sargu. Vēlāk, kad atbrauca ātrā palīdzība, tad arī palīdzējām gan uz vietas, gan vēlāk slimnīcā, lai arī tiesneši uz mums sākumā bļāva un metās virsū tā, it kā mēs prezidentam taisītos uzbruktu. Jā, es saprotu, katram savs darbs un savi pienākumi, bet šoreiz mēs zinājām, kas jādara un jāpalīdz, lai nebūtu lielākas nepatikšanas,” notikumus atceras Artūrs Batraks, kurš piebilda, ka labi, ka viņi esot aizbraukuši līdzi uz slimnīcu, jo tur kopā ar Šiminu tika palīdzēts māsiņām pārcelt Jāni no vienas gultas uz otru, pārvest no vienas palātas uz otru. Tāpat arī tika palīdzēts sagriezt kombinezonu, lai varētu uztaisīt rentgenu un konstatēt gūtās traumas.

”Arī es apskrēju trasei riņķī, jo arī mani tiesneši nelaida. Taču pateicu, ka šoreiz nebūs kodekss, jo cietis mans draugs un biedrs autosportists Jānis Boks. Kamēr Batraks turēja galvu, es turēju sistēmu, kamēr atbrauca neatliekamā medicīnsikā palīdzība. Pēc tam mēs kopā devāmies līdzi Jānim uz slimnīcu. Viņam sāpes bija lielas. Tālāk slimnīcā darījām, ko varējām, un palīdzējām Madonas slimnīcas darbiniekiem,” saka Artūrs Šimins.

Diemžēl gūtās traumas ir diezgan smagas. ”Diemžēl Jānim ir lauztas sešas ribas, no kurām divām ir dubultais lūzums. Tāpat ir arī lauzta pleca lāpstiņa, kā arī abās pusēs ir stipri sasitas plaušas. Smagi. Šonakt Jānis pavadīs reanimācijā, bet rīt viņu pārvedīs uz stacionāru. Pirmdien, kad būs galvenie ārsti, tad arī būs zināms kas vairāk. Tagad pēc zāļu iedarbības Jānis jau var komunicēt ar mums un arī pajokot, jo sākumā sāpes bija ļoti smagas – viņš nevarēja parunāt, paelpot un pakustēties. Šobrīd liekas, ka vismaz trīs mēneši Jānim ir norakstīti. Bet Jānis un mēs esam noskaņoti optimistiski un ticam, ka Jānis jau drīz būs atpakaļ uz kājām un jau drīz mēs viņu redzēsim trasē!”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv