Autokross: Neticamā fināla sacīkste Šakjai – atrisināt Supernezināmo!

Viesturs Saukāns  11.09.2014 22:00 7

  Autokross, Ziņas

Pēdējos gados – četros, piecos – situāciju Latvijas čempionātā pirms pēdējā posma jāraksturo kā dramatisku. Ne tāpēc, ka tas ir sportam pietuvināta žurnālista mēģinājums radīt intrigu par katru cenu, pat ja tās nav – šo slimību jūtos izslimojis. Tāpēc, ka tas šovs gan trasē, gan rezultātu tabulās, ko sarūpē seriāls, ir fenomenāls, izcils! Un pirms šā gada pēdējā posma, kas sestdien norisināsies Šakjai trasē Lietuvā, jāsaka tas pats, kas katru gadu – pēdējos gados vēl nebijis Superšovs!

Pamatvērtības

Tas, ka Latvijas čempionāts noslēdzas vienā sacīkstē ar Baltijas cīņām, ir pēdējos gados ierasta prakse, jo tā notika arī Mūsas cīņās. Taču šā gada situāciju izmaina fakts, ka izšķirošā cīņa notiek prom no valsts, svešā trasē. Turklāt, ja uz Mūsu atbrauca daži ārzemnieki, nedaudz iejaucoties mūsējo cīņās, tad šoreiz Latvijas čempionāta dalītāji paši ir viesi, kuriem pretī stāsies tieši tikpat liels pulks ar mājiniekiem lietuviešiem. Un viņiem būs vienalga, vai spoguļos karājas kāds Latvijas līderis, kuram ir svarīgs katrs punkts – bez žēlastības, bez shēmām un mūsu čempionāta rezultātu ietekmēšanas latvietis tiks sakauts (ja tiks). Īsāk sakot, cīņās spēlēs tik daudz blakus faktoru, ka visu izšķirs sakritība, nianses, pavērsieni, spēku samēri… Un skaidrs, ka uzvarēs labākais (tas ne vienmēr ir ātrākais, bet arī gadās)!

Ceļotājiem uz Šakjai – un tādu nav mazums, spriežot pēc telefona zvaniem – jāņem vērā: Google uzrāda divus Šakiai. Īstais mērķis ir Šakjai pie Kauņas (nebrauciet uz Mariampoli! Tur šogad viss jau ir beidzies!). Tātad – Kauņa! Organizatori piedāvā šādu saiti: http://autokrosas.lt/viewpage.php?page_id=76

Sacensību sākums – 11:10 paredzēta sacensību atklāšana.

Gaidāmajā sacīkstē tiks noskaidroti medaļnieki Baltijas, Latvijas un arī Lietuvas čempionātā – pēdējais posms arī kaimiņiem.

Nu tad…

1600: Vanters favorīts, Kļava – varonis

Latvijas čempionāts: LČ kopvērtējumā uz pirmo vietu joprojām pretendē četri sportisti – Andis Vanters (46), Andis Kļava (44), Rūdolfs Bogens (39) un Raimonds Mūrnieks (36). Maksimums iegūstamo punktu – 16 (15 par uzvaru plus kvalifikācijas bonuss).

Jebkurā no klašu cīņu aprakstiem jāņem vērā, ka vairs nav runa tikai par top Latvijas braucēju titula sadali savā starpā. Vēl jāskatās, vai Vanters tiks galā, piemēram, ar Giedrju Stoni, kuru Kļavam šogad reti izdevies uzveikt. Situācija titula dalīšanā ir ļoti sarežģīta.

Un tomēr pa galveno favorītu cīņā par Latvijas čempiona titulu jāuzskata Vanteru. Andim un viņa komandai izdevies minimizēt mašīnas izturības problēmas un Vanters jau būtu, iespējams, čempions, ja ne kūleņošana Vecpils-1 finālā. Viņš ir ātrs un, ja nu gadījumā izrādās, ka kāds ir ātrāks, tad arī nepieciešamības gadījumā neatlaidīgs, kā pierādīja Smiltene.

Kurš ir lielākais drauds? Žēl par Bogena Vecpili-2 un Mūrnieka Smilteni-2 – abi pazaudēja punktus, kuri drāmai noderētu. Prognoze: sacīkstē šīs četrotnes iekšējā secība būs Vanters, Bogens (vai otrādāk, Andis var arī atteikties no riska braukt Rūdolfam pa priekšu), Kļava, Mūrnieks. Attiecīgi, kopvērtējumā Andis, otrs Andis, Rūdolfs un Raimonds. Ja tā, tad patiesībā uz Lietuvu braucam vērot smagu Kļavas un Bogena dueli par vicečempiona titulu.

Virsrakstā ir „Kļava – varonis”. Tas tāpēc, ka Andim šī būs viena no mūža svarīgākajām sacīkstēm, jo vienā posmā viņš cīnās ne tikai par Latvijas čempionāta titulu, bet arī par uzvaru Baltijā un Lietuvas čempionātā, kuros viņš ir kopvērtējuma līderis.

Baltijas čempionāts: Varam pieņemt, ka Andis Kļava saprot, ka Vanters tomēr šosezon ir ātrāks Latvijā. Tāpēc viņam jākoncentrējas uz Baltijas čempionātu, kas faktiski nozīmē cīņu ar Stoni. Starp abiem ir pieci punkti (maksimums, ko var iegūt uzvarētājs – 20 punkti). Maz, ja pieņemam, ka Stonis šķiet ātrāks nekā Kļava. Tomēr šajā gadījumā netieši var izlīdzēt Anda tautieši – jo augstākas vietas iegūs Bogens un Vanters, jo mazāk varēs atvinnēt Stonis, punktu skaitīšanas skalai ar katru nākamo pozīciju samazinoties.

Baltijā uz titulu pretendē tikai šie abi braucēji.

Lietuvas čempionāts: Arī Lietuvā uz uzvaru pretendē tikai Stonis un Kļava, turklāt šajā gadījumā Giedrjus ir priekšā Andim, kas nozīmē, ka bez brīnuma palīdzības latvietim uzveikt kaimiņu diez vai izdosies.

Un tas viss nedēļu pēc tam, kad Kļavas mašīnas motors izšķīda Aizkrauklē…

2000 Super: Spīķis tiešām izglābsies?

Latvijas čempionāts: Uz čempiona titulu matemātiski pretendē pat seši sportisti, tomēr reāli, šķiet, runājam par, maksimums, pieciem braucējiem. Mārtiņš Starks (34), Juris Spīķis (32), Edijs Varnas (32), Ainārs Kenigsbergs (31) un Rihards Dainis (27) ir septiņu punktu robežās pie 16 iegūstamiem punktiem. 11 punktus Starkam zaudē Edijs Ošs, tomēr nez vai pašlaik jāteoretizē par Edija izredzēm uz titulu šādā konkurencē, zinot, ka Ošam vēl nav izdevies sasniegt LČ posma pjedestālu.

Trakākais, ka no pieciem favorītiem tas, kurš var uzvarēt posmā ne tikai latviešus, bet arī lietuviešus, ir braucējs, kuram cerības uz titulu ir gandrīz zudušas – Dainis. Pēdējā laika motoru defekti ir iedragājuši viņa cīņu par medaļām visos vērtējumos, arī uz Lietuvas posmu gatavotā tehnika var vairs nebūt tik spēcīga kā līdz šim. Taču viņš Rihards noteikti būs spēlētājs uz visaugstākajām likmēm. Ko iespējamā uzvara atnestu viņam kopvērtējumā? Absolūti neprognozējami, jo tik daudzas ir kombinācijas jau šo piecu braucēju starpā, taču jārēķina mājinieki, kuri trasi zina labi un, patiesībā, Vilkičos ierādīja mūsu meistariem vietu.

Jo vairāk domāju par šo klasi, jo vairāk rodas sajūta, ka šajā kolektīvā vislabākās izredzes tomēr ir Spīķim. Vecpili-2 un Vilkičus, lai arī ar piedzīvojumiem, Juris veica stabili, bez rupjām braukšanas kļūdām un ar minimāliem tehnikas defektiem. Ja mašīna izturēs, viņš tomēr ir galvenais favorīts. Un tā būs fantastiska izglābšanās – pirmssezonas favorīts vēl nesen šķita zaudējis cerības uz čempiona titulu, taču kārtis sākušas krist Spīķim par labu.

Folkreisa absolventu karjerās ļoti smags un interesants periods. Visi kā viens – Starks, Dainis, Rūdolfs Bogens – sāka uz urrā, ienāca un sāka ja ne uzvarēt, tad klaiņot pa pjedestāliem. Taču šis sapnis ir beidzies, savīlētā tehnika sāk brukt, un nu sākas realitāte ar smagu darbu, izdevumiem un beigtiem nerviem. Neapšaubāmi, trīs minētie nodemonstrēja potenciālu sezonas sākumā, taču, ja paskatās, kas ir sasniegts vai zaudēts pēdējā laikā, līkne slīd uz leju, sevišķi Riharda un Mārtiņa gadījumā.

Tieši tāpēc grūti uzskatīt Starku par galveno favorītu, lai arī viņš šobrīd ir kopvērtējuma līderis. Neapšaubāmi, viņš viennozīmīgi ir nopietns spēlētājs cīņā par titulu, taču nebūs viegli.

Kenigsbergs? Klusais karotājs, protams, var izspēlēt savu izturības un savaldības triku, sagrābjot tos rezultātus, kurus varētu zaudēt iepriekš minētie. Taču diez vai Lietuvas posmā – ja kritīs mūsu līderi, to vietā būs leišu zvaigznes ar Egidiju Mažeiku un Simonu Kazbaru priekšgalā. Un atgādinām, ka LČ kopvērtējumā tiks skaitīti pilnīgi visi klašu dalībnieki!

Varnas? Par ātru, lai šādā konkurencē un cīņā apspēlētu visus latviešus un vēl lietuviešu līderus. Lai cik Edijs būtu progresējis, lai cik sportiskā veiksme un azarts ir viņa pusē, tā būtu pārāk liela sensācija, tas šķiet pārāk nereāli. Lai gan – līdz titulam šobrīd ir tikai divi punkti…

Baltijas čempionāts: Matemātiski pieci titula pretendenti, reāli – Spīķis favorīts, Starks un Dainis var izmantot Jura neveiksmi, bet Egidijs Mažeika un Jānis Miščenko var paveikt brīnumu. Starp Spīķi un Starku ir deviņi punktu (20 maksimums), Rihards no Mārtiņa atpaliek par diviem punktiem. Pieturoties pie teorijas, ka Peugeot iztur un pilots nesavāra ziepes, Spīķis šajā vērtējumā ir vēl izteiktāks favorīts.

Lietuvas čempionāts: Mažeika un Vilkiču posma uzvarētājs Simons Kazbars, iespējams, kādās situācijās atlaidīs gāzes pedāli, jo abi ir galvenie sava čempionāta favorīti. Tas var palīdzēt latviešiem Baltijas cīņās, tomēr rēķināties, ka viņi būs lēnāki, nevajadzētu. Varbūt pat tieši otrādi, viens otram uzdzīs tempu sev zināmajā trasē…

Open: Kozlovskis – vicečempions?

Latvijas čempionāts: čempions jau zināms, Agris Brediks. Turklāt viņš Lietuvā nestartēs, jo dodas uz Rallycross Challenge cīņu Čehijā (tur dodas arī Artis Baumanis Super 1600 klasē, starp citu). Taču jaunākās ziņas liecina, ka uz starta varētu nebūt arī šobrīd LČ otrajā vietā esošais Lauris Unāms, kurš atklājis savai mašīnai nopietnu motora defektu. Ja tā, vai Jānis Kozlovskis no Lietuvas atgriezīsies, saglabādams savu vicečempiona statusu? No Unāma viņu šķir tikai viens punkts – divi jādabū, lai tiktu priekšā kopvērtējumā (9. vieta no 11 dalībniekiem).

Teorētiski cīņā par medaļām, sevišķi bez Bredika un Unāma, var iesaistīties arī Edvīns Strēlis, kurš ikdienišķā posmā ar savu stabilo braukšanu varētu sasniegt daudz punktu. Taču Lietuvā jārēķinās arī ar mājiniekiem – Darjusu Tamašausku, Dovidu Vaitkeviču, Juozu Kutku, Artūru Navicku… Šis kolektīvs var atņemt Strēlim pozīcijas, līdz ar to ielēkt medaļās diez vai izdosies. Īsāk – medaļu sadale šobrīd reāli ir tikai Kozlovska rokās.

Baltijas čempionāts: Krietni jautrāka situācija BČ ieskaitē, kurā ir četri čempiontitula pretendenti, četru punktu robežās, ar 20 iegūstamiem punktiem šajā posmā! Tamašausks, Kozlovskis, Navicks un Vaitkevičs ir uz viena zara. Skumji atzīt, bet tehnisku un objektīvu iemeslu dēļ Jānis šajā kompānijā vairāk atbilstu ceturtajai vietai: abi pilnpiedziņas golfi – Tamašausks un Vaitkevičs aiznesīsies visiem pa priekšu… Ar Navicka Quattro vēl varētu pacīnīties, ko Jānis pierādīja Vilkičos. Taču būs ļoti, ļoti sarežģīti…

Lietuvas čempionāts: Vaitkeviča un Tamašauska duelis, ar piebildi, ka vairāk punktu ir Vaitkevičam, turklāt arī trasē Dovids šķiet ātrāks nekā Darjuss…

B600: Aupe progresējis aizdomīgi strauji

Latvijas čempionāts: Beate Klipa dodas uz Lietuvu jau čempiones godā, taču skaidrs, ka viņai vēl darbiņš priekšā Baltijas ieskaitē. Tātad brauks, cik ātri varēs. Latvijas ieskaitē jāsadala pārējās medaļas, uz ko pretendē Dāvis Aupe (34), Valters Zīverts (31) un Keivo Koivs (28), teorētiski arī Liene Sproģe (27).

Par topošo vicečempionu veidojas Dāvis Aupe, kurš sezonas gaitā piedzīvojis ievērojamu progresu šajā klasē. Un, lai gan otrais ir Zīverts, spēka ziņā jāsāk domāt, ka Aupes sīvākais konkurents ir Koivs, nevis Valters – vicečempions (vai bagijs) šosezon šķiet tāds kā saguris, kā vīlies, bez motivācijas (joprojām to visu var attiecināt arī uz bagiju). Savukārt Keivo un Dāvis ir kā izsalkuši pēc panākumiem. Prognoze: viņi būs medaļnieki.

Sproģe šogad pierādīja, ka var sakopot spēkus labam rezultātam, kā Vecpilī-2, kad tika gūta otrā vieta. Tam gan sekoja motora defekts Smiltenē, kas liedza novērot – Liene saprata, kas veidoja rezultātu, un tāpēc psiholoģiski izauga, vai tomēr panākums bija „negadījums”.

Smiltene gan atņēma pārāk daudz punktu ziņā. Bez sensācijas būs grūti tikt trijniekā kopvērtējumā.

Baltijas čempionāts: Viss ir ļoti vienkārši. Tā kā pirmais posms Smiltenē sarūpēja vienus rezultātus, bet nākamais Vilkičos – pilnīgi pretējus, tad top-4 ir praktiski vienādās pozīcijās: Beatei un Keivo pa 32 punktiem, Valteram un Dāvim – pa 30. Līdz ar to Šakjai situācija diktē, ka par Baltijas čempionu kļūst tas (vai tā), kurš uzvar pēdējā posmā. Ļoti intriģējoši ir tas, ka svešā trasē Vilkičos Klipa pēkšņi pazaudēja ātrumu. Briest pārsteigums?

Lietuvas čempionāts: Kaimiņiem nav šīs klases, un nekas neliecina, ka būs, jo vairāk tāpēc, ka Tads Viliūšis jau izvedis trasē cita principa 600 kub. cm bagiju/kartu. Starp citu, atkal darbs komisāriem – Vilkičos Viliūšis netika pie starta šīs klases ieskaitē, jo, pirmkārt, viņa bagijs neatbilst klasei, otrkārt, Baltijā nedrīkst vienā dienā startēt vairāk nekā vienā klasē – viņš brauc arī VAZ, kur cīnās par BČ medaļām.

VAZ Klasika: Vēl viens latviešu trilleris

Latvijas čempionāts: Pieci titula pretendenti, vismaz matemātiski: Kristaps Maševskis, Arnis Odiņš (pa 39), Kalvis Tēts (37), Imants Kolomenskis (33) un Edijs Zimza (31). Fantastiski!

Ar pāris piebildēm: savās mājās īpaši ātrs būs Daiņus Pilipavičs, kurš var samazināt latviešu iegūstamo punktu skaitu: lietuvietim uzvarot, mūsējo punktu tabula var sākties tikai 12 punktiem par otro vietu. Turklāt vēl Viliūšis, kurš ir jauns un mēdz kļūdīties, tomēr ātrs. Sanāk, ka šī ir sacīkste, kurā no sevis un mašīnas jāizspiež maksimums Imantam Kolomenskim. Pēc neveiksmēm pāris posmos jaunās mašīnas tehnikas problēmu dēļ, Imants ir atgriezies Latvijas līdera godā, vismaz par to liecina divas uzvaras pēdējos posmos Vecpilī un Smiltenē. Vai Latvijas līderis tiek līdzi lietuviešiem? Vienam no diviem minētajiem, domājams, jā. Taču ar to, un pat ar uzvaru var būt par maz, ja problēmas nepiedzīvo pirmais trijnieks. Līdz ar to, kurš ir favorīts? „Mūžīgi otrais” Odiņš, vai tomēr Maševskis, kurš pēdējos posmos noskrējis no mašīnas izturības ceļa? Un vienmēr prātā jāpatur Tēts – it kā viņa Smiltenes-1 supersniegums ātri izzuda, tomēr nav teikts, ka Kalvis nevar izšaut vēlreiz.

Vismazāk cerību uz titulu ir Zimzam, būsim reāli. Protams, sporta dievi viņam ir parādā par pērno sezonu, kad no četriem titula pretendentiem pirms pēdējā posma tieši Edijs palika bez LČ medaļas.

Baltijas čempionāts: Čempions jau ir zināms – ar trim uzvarām trijos posmos pelnīti titulu sarūpējis Pilipavičs. Medaļas dalīs Odiņš, Zimza un Viliūšis, ar nelielu punktu pārsvaru Arņa pusē.

Lietuvas čempionāts: Kaimiņi šogad zaudēja šīs klases čempionātu dalībnieku trūkuma dēļ. Daži pievienojušies citām klasēm, daži kapitulējuši. Uzticīgākie četri, pieci sportisti pievienojas Baltijas cīņām.

Buggy 1600: Līcis neaizsniedzams, Grandāns nedrīkst kļūdīties

Baltijas čempionāts: Buggy 1600 klasē Māris Līcis uz Lietuvu dosies jau Baltijas čempiona godā, otro gadu pēc kārtas pierādot, ka reģionā viņš joprojām ir šīs klases līderis. Salīdzinoši vienkārši sakārtotais čempiona tituls nācis sezonā, kad likās, ka pēc pērnā gada ieskriešanās lietuvieši Tautvids Urba un Tomass Zavarskis, varbūt arī Ričards Lepšis, pārsoļos pāri Baltijai augstu paceltām galvām. Pietrūka tehniskās veiksmes un bagiju braukšanas pieredzes.

Urbam jāsadala Baltijas vicečempiona tituls ar Intaru Grandānu. Intaram, savukārt, šī ir līdz šim izšķirošākā cīņa viņa karjerā: ja iztur tehnika un pats nepieļauj kļūdas (dažkārt Grandāns dabū pa pieri ar abiem grābekļiem), viņš var sarūpēt latviešu dubultuzvaru šajā klasē.

Lietuvas čempionāts: Lietuvā nacionālais čempionāts pilnpiedziņas 1600 bagijiem ir visai interesants. Aizraujoši, ka kopvērtējuma līderis ir Sauļus Zunda, kurš iepriekšējos četros posmos nav izcīnījis nevienu uzvaru, taču bijis stabilāks par Urbu, Zavarski, Lepši. Jāņem gan vērā, ka divas no četrām uzvarām Baltijas vizīšu laikā sagrābis Līcis (Mariampolē un Vilkičos). Pārējie panākumi – Urbam un Zavarskim.

Kopvērtējumā starp Zundu un Urbu ir tikai trīs punkti. Viens punkts šķir trešās un ceturtās vietas īpašniekus – Andrjusu Lugausku un Zavarski. Leišiem vēl ir, ko dalīt!

Latvijas čempionāts: mums nav nacionālā čempionāta, taču, zinot dalībnieku skaitu, tieši Baltijas formāts šķiet vispiemērotākais šim reģionam. Ervins Grencis, starp citu, paceļ seno jautājumu, ko savulaik izvirzīja gan Jānis Boks, gan Ivars Kuļikovskis – Baltijas čempionāta ieskaitē ļaut startēt arī SuperBuggy, vienotā seriālā ar Buggy 1600. Seriāls iegūtu uzreiz trīs braucējus, vismaz fragmentāri: Grenci, Juri un Andri Kuļikovskus. Komandas apgalvo, ka Baltijas kaujas būtu labs treniņš Ervinam un Jurim pirms Eiropas cīņām SuperBuggy, savukārt Andris ar savu Buggy 1600 bagiju Baltijas cīņas apmeklētu, ja būtu iespēja uz posmiem vilkt abu brāļu mašīnas.

Ideja nav ne jauna, ne neloģiska: ja pavēro Eiropas tehnikas apļu laikus, Buggy 1600 ļoti bieži ir ātrāki nekā jaudīgākie, taču smagnējākie SuperBuggy. Grencis pret Andri Kuļikovski, Līci un Grandānu – labs šovs!

D-3A RWD: Lietuvas iekšējās cīņas sarūpējušas čempionu

Lietuvas čempionāts: Lietuviešiem ir divas, nosacīti, Buggy 1600 klases, jo nacionālajā čempionātā Buggy 1600 AWD un RWD (pilnpiedziņa un aizmugures piedziņa) tiek dalītas atsevišķi. Protams, katra valsts spēkojas kā vēlas, tomēr Eiropas kontekstā šāds sadalījums šķiet lieks: Pat Eiropā, kur nu vēl Baltijā, Buggy 1600 klasē var startēt arī aizmugures piedziņas bagiji ar motoriem līdz 2000 kub. cm. Otrajā Baltijas posmā Mariampolē abas klases startēja kopā, izveidojot gan pieklājīgu dalībnieku skaitu, gan skatāmas cīņas visas dienas garumā. RWD braucējiem tika arī Baltijas punkti. Taču Vilkičos šī iespēja tika liegta – RWD dzīvoja savu dzīvi, nepiedaloties Baltijas ieskaitē.

Lietuvā šajā klasē ir čempions, turklāt, šķiet, vienīgais zināmais (Latvijā un Lietuvā Vilkičos jau finišēja Beta bagiju čempionāti, kaimiņos uzvarētājs – Normants Lepšis, ar vienādu punktu skaitu ar Kamilu Kuraiti. Everts Henilāns, starp citu, trešais.). Par RWD bagiju čempionu kļuvis Vilints Kurs, kurš pārējiem vairs nav aizsniedzams.

Baltijas un Latvijas čempionāts: Šajā ieskaitē pie mums un Baltijā cīņas atsevišķi nenotiek. Latvijā nav neviena aktīva bagiju braucēja, kurš startētu ar klasei atbilstošu aizmugures piedziņas bagiju.

D-1: Labi vai slikti?

Lietuvas puse šogad mēģina iedibināt D-1 klasi, pēc FIA klases motīviem. Šakjai, piemēram, plāno startēt baltkrievs Vadzims Kiškurna, kurš cīnīsies ar Ford Puma automašīnu.

Doma laba, bet atšķirība no Open braucošajām pilnpiedziņām, pamatā, tikai ar restriktora izmēriem. Priekš kam tādu klasi? Lai būtu tāpat, kā ir Eiropā – pilnpiedziņa uz pilnu jaudu. Taču problēma ir mašīnas: ja D-1 veido vecie pilnpiedziņas golfi, kas pārceltos no Open uz D-1, tad īsti nav jēgas no šādas klases. Ja ienāktu cīņās reālas, mūsdienīgas, ne pārāk novecojušas mašīnas (labs piemērs – Alda Zēberga Toyota), tad tam būtu jēga. Izjaukt tagadējo Baltijas Open, lai formāli būtu D-1 – neliekas nepieciešams.

Nevienā no trim vērtējumiem D-1 klasei nav ne ieskaites, ne dalībnieku, ne punktu. Pieļauju, ka Kiškurna varētu pievienoties Open klasei, kas varētu būt labs restriktoru milimetru salīdzinājums praksē.

Pēcvārds: Garlaicīgi nebūs!

Lai gan Šakjai no Latvijas šķiet patālu, karstākie autokrosa līdzjutēji neizskata iespēju nedoties uz Kauņas pusi – šis Superfināls ir jāredz. Nevienā klasē nav vienaldzības vai garlaicības!

Autocross.lv centīsies maksimāli un regulāri informēt mājās palicējus, cik nu tehniskās un sakaru iespējas to ļaus.

Dalies ar šo ziņu