Autokross: Nianses Smiltenes dalībnieku sarakstā

Viesturs Saukāns  19.08.2013 13:28 0

Šo svētdien Smiltenē turpināsies Latvijas autokrosa čempionāts – jau priekšpēdējais posms, kurā, visticamāk, uzzināsim pirmo (vai pat divus) Latvijas čempionu. Kas vēl, bez stabilajām vērtībām, šajā posmā atrodams dalībnieku sarakstā?

Vidzemes posms 1600 klasē ienesis papildinājumus regulārajiem dalībniekiem. Startējot Smiltenē-1, bet izlaižot Vecpils posmus, uz starta atkal izies Jānis Nikels, kurš šogad atteicies no pilnas čempionāta programmas, aizvadot tikai tuvākos posmos, arī Bauskas dalībnieku parkā viņa vārds jau atrodams. Jāpiebilst, ka pavasara Smiltenes posmā Jānis šokēja ar uzvarētu kvalifikāciju un atrašanos līderpozīcijā līdz brīdim, kad viņu apdzina un salauza piekari līderi Andis Kļava un Andis Vanters.

Sarakstos arī čempionātā šogad vēl nestartējušais Jānis Lideris. Viņa pēdējā oficiālā sacīkste bija janvārī Krosa komisijas kausa pirmajā posmā Upesciemā. Tiesa, šis pasākums Jānim noslēdzās jau treniņos motora defekta dēļ.

1600 klasē debitants – Vidzemes sacīksti debijai izmantos Kaspars Kūķis, kurš cīņā dosies ar VW Golf I. Nosacīti var teikt, ka Kaspars jau kopš folkreisa laikiem ir Nikela brigādes pārstāvis.

Cīņai nav pieteikušies Kaspars Silenieks un Jānis Pūga. Kaspars gatavojas Bauskai, jo uz Smilteni motora defekta novēršana būtu sasteigta, bet viņa čempionāta situācija steigai pamatu nerada. Jāņa neklātiene ir Vecpils avārijas sekas.

2000 Super klasē bez jaunumiem un straujiem pavērsieniem, vienīgi jāatzīmē, ka pēc avārijas Vecpilī uz starta neizies Toms Ziedāns – viņa Latvijas čempionāta programma šogad izjukusi gan NEZ rallijkrosa dēļ izlaistā Vecpils-1 posma dēļ, gan Vecpils-2 neveiksmes rezultātā. Toties Tomam ir visas iespējas NEZ bronzas medaļai pievienot līdzīgu rezultātu arī Baltijas autokrosā, kā dēļ Ziedāns gatavojas Bauskas posmam.

Būs interesanti vērot favorītu Jāņa Miščenko un Jura Spīķa sniegumu – vienam jāatkopjas pēc motora defekta Baltijas posmā Vilkičos, otram – pēc avārijas Vecpilī.

Arī Open klasē bez jaunumiem un papildinājumiem. Uz Vidzemi kā dalībnieki nebrauks Normunds Skribis (atbildīgs darba periods), kā arī citi kurzemnieki Ojārs Troika un Ilgonis Ašmanis.

Diemžēl pašlaik nepiepildās prognozes par miera iestāšanos Inta Jeršova un Laura Unāma attiecībās, kuras īpaši spilgti uzjundīja Vecpilī. Lai gan braucēji savā starpā nesaskaņas šķita atrisinājuši, aizvadītajā nedēļas nogalē Viduslatvijas rallijsprinta noslēgumā abus vienojis nākamais incidents, šoreiz Laura provocēts. Ints gan šoreiz uz provokāciju neparakstījās, taču ir skaidrs, ka autokrosa vadošajai psiholoģei, komisijas vadītājai Intai būs jāveic priekšdarbi pirms abu tikšanās Smiltenē.

Toties uz Smiltenes posmu patīkami sarosījusies VAZ Klasika klase. Jau tradicionālajam sastāvam pievienosies vidzemnieki Kalvis Tēts (Kalvim gadījās nokavēt pieteikšanos par 4,5 stundām, atsūtot to sestdienas rīta agrumā), Kaspars Salnājs un Rinalds Bērziņš. Turklāt klasē cīņā dosies igauņu braucējs Heinars Lehtsārs, kurš startēs ar Arņa Odiņa tehnisko atbalstu. Klasē kopumā pieteikti 11 dalībnieki –gandrīz pilns starta laukums!

B600 klasē ar pāris dienu kavējumu pieteicies arī Vecpils posmos nestartējušais Jānis Baumanis. Vecpilī Kaspars Bumbiers pierādīja, ka bez laika kontroles var tikt līdz otrajai vietai. Jānim jāveic atbildes gājiens. Tiesa, nestartējot Vecpilī Baumanim gandrīz zudušas cerības uz čempiontitulu, lai gan šogad tas ne brīdi nav bijis rallijkrosā debitējošā braucēja pašmērķis.

Pašlaik nesajūsmina Igaunijas sportistu sastāvs D12 Baltijas kausa posmā – tikai gandrīz mūsējais Tāvi Pindiss gatavs cīnīties ar pieciem Latvijas braucējiem. Tomēr, ja reiz kāda klase vēl līdz svētdienai var satricināt dalībnieku sarakstu, tad tā būs D12. Nav izslēgts, ka šonedēļ, vai pat sacensību rītā sastāvs papildināsies.

Beta bagijos četri mazie dalībnieki – žēl, ka atkal nav kvoruma un braucēji paliks bez punktiem. Taču pienāk ziņas, kas vieš optimismu uz nākamo gadu, sportistu skaits var augt.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Smiltene, Tepera trase, 27.08.2017. Latvijas autokrosa čempionāta 6. posms /1600, 2000 Super, Open 2500, B600, VAZ Klasika, Mini. Open 4500./ Baltijas autokrosa kausa 3. posms, Igaunijas čempionāta posms /B6000, D12. D13/ Nolikums Pieteikums Dalībnieki (86) Reģistrācija parkā
Ungārija, Njirada, 26.-27.08.2017. Eiropas autokrosa čempionāta 7. posms /SuperBuggy, JuniorBuggy, Buggy 1600, TouringAX/ Latvijas sportisti: Ervins Grencis, Māris Līcis, Justs Grencis