Autokross: Nikels gatavojas debijai autokrosā

Viesturs Saukāns  05.09.2011 13:05 2

  Autokross, Ziņas

Viens no folkreisa līderiem, Ziemas kausa ieguvējs Jānis Nikels gatavojas debijai Latvijas autokrosa čempionāta 1600 klasē. Jānis, kurš startēs ar Agra Upīša sagatavoto VAZ 2108, pašlaik gaidāmo cīņu gan uztver kā treniņu pirms tālākās izaugsmes, tāpēc Mūsā uz varoņdarbiem necer.

„Domāju, ka Bauskā mans uzdevums būs ar šo pagaidām svešo mašīnu veikt pēc iespējas vairāk apļus un saprast, cik ļoti šī mašīna zaudē vai nezaudē šā brīža čempionāta tehnikai. Skaidrs, ka mana vieta sestdien būs tuvāk rezultātu tabulu beigu galam. Pamēģināšu, centīšos saprast, kas jāuzlabo un jāpārbūvē,” saka Nikels.

Šī būs arī laba pārbaude, lai secinātu, cik liela ir starpība starp izmaksu ziņā lētā folkreisa vienu no spēcīgākajām mašīnām un Latvijas autokrosa čempionāta automobiļiem. Eksperti līdz šim bieži mēģinājuši izprast, kāda ir tehniskā situācija folkreisa galvgalī – apļu laiki nav objektīvs rādītājs folkreisā izmantoto ielas riepu dēļ.

Savulaik, kad folkreisā ar šo mašīnu ienāca Upītis, tika izteikti minējumi, ka Agris ar šo auto būtu Latvijas čempionāta top-6 braucējs. Cēsinieks gan pats no šādiem apgalvojumiem izvairījās, sakot, ka līdz čempionāta konkurētspējai attiecīgajam auto esot tāls ceļš.

Tikmēr Nikels jau sācis tehnikas gatavošanu – plānos motora pilnveidošana, bet ātrumkārbas būve jau procesā. Jānis arī guva iespēju nedaudz izmēģināt jauno tehniku. Sestdien viņš bija viens no pieciem folkreisa braucējiem, kuri spēkojās 1000 km sacīkstes šova ietvaros Biķernieku rallijkrosa trasē. Taču Nikelam negāja garām tehnikas izturības lāsts, kurš vajāja folkreisa braucējus asfalta sacīkstē – pārrauta ģeneratora siksna un notrūkusi pusass Jāni atstāja piektajā vietā. Starp citu, uzvaru guva Mārtiņš Starks, sekoja Mareks Dainis, Ivo Gabrāns, Jānis Kļava un Nikels.