Autokross: Nopietnas kalendāru cīņas

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
31.10.2011
15:44

LAF Krosa komisijas padome sapulcē ķērās pie nākamā gada sacensību kalendāra izveides, tomēr šobrīd kļuvis skaidrs, ka tas nav vienkāršs uzdevums dažādu apstākļu dēļ. Liela daļa kalendāra jautājumu var tikt izskatīta šonedēļ, kad ceturtdien LAF telpās tiksies esošie un potenciālie Latvijas autokrosa čempionāta posmu rīkotāji.

Galvenās izmaiņas iezīmētas – čempionātā varētu notikt vismaz seši posmi, bet vienīgā trase, kurā plānotas divas čempionāta sacīkstes, ir Smiltenes Tepera komplekss. Pa vienam posmam, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, paredzēts Brenguļos (jau šogad iztika ar vienu sacīksti) un Priekulē. Savukārt ar vienu kāju kalendārā ir daudzsološā Vecpils autotrase, kas 2011. gadā trīsreiz spilgti nodemonstrēja gan trases sagatavotību un veiksmīgu noturību jebkuros laika apstākļos, gan cienījamu organizāciju. Ar vārdu „organizācija” šajā gadījumā jāsaprot ne tikai darbības sacensību norises dienā, bet arī darbs dokumentācijas un citu nianšu sagatavošanā, kas mēdz būt klupšanas akmens vairākiem jau esošiem rīkotājiem.

Provizoriskā čempionāta kalendāra posmu secība varētu būt: Smiltene – Brenguļi – Priekule – Vecpils – Smiltene – Mūsa, tomēr tā šobrīd ir tikai prognoze. Zināms, ka diez vai tiks mainīti Smiltenes posmu datumi (29. aprīlis, 4. augusts) un Mūsas posma datums (8.-9. septembris). Tāpat skaidrs, ka nemainīsies starptautiski apstiprinātie Mūsas datumi Eiropas čempionāta posmam (26.-27. maijs) un NEZ rallijkrosa čempionāta posmam (21.-22. jūlijs).

Tāpat nav paredzētas izmaiņas jau publicētajā ziemas folkreisa un autokrosa sacensību kalendārā.

Jāņem vērā, ka tikai pēc Latvijas autokrosa čempionāta kalendāra sastādīšanas būs iespējams veidot citu seriālu un klašu kalendārus, tajā skaitā kroskartu, Beta bagiju, folkreisa, D-3A un citām klasēm.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv