Autokross: Noskaidroti Latvijas autokrosa čempioni

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.11.2010
22:32

(LAF ziņojums presei)
Sestdien sporta kompleksā Mūsa pie Bauskas noslēdzās Latvijas autokrosa čempionāts. Par 2010. gada Latvijas čempioniem sešu posmu seriālā kļuvuši Andris Priedītis (1600 klase), Jānis Spīķis (2000 Super), Jānis Kozlovskis (Open) un Ģirts Zīle (B600). Pēdējie trīs čempiontitulus apstiprināja ar uzvaru pēdējā posmā, vienīgi 1600 klasē pirmo panākumu čempionāta sacīkstē guva Kaspars Silenieks. Baltijas kausa ieskaitē uzvaras Mārim Līcim, Sileniekam, Spīķim, Vitaljum Plastininam, VAZ klasē – lietuvietim Donatam Krasauskam, bet folkreisa cīņās labākais – Artūrs Bāriņš.

1600 klasē čempiontitulus izšķīrās starp Andri Priedīti un Andi Kļavu. Pirms fināla bija skaidrs – uzvarēs tas, kurš otram finišēs priekšā sezonas pēdējā braucienā. Jau kvalifikācijā Priedītis bija ātrāks par Kļavu, bet finālā Andris guva otro vietu aiz Kaspara Silenieka, ar ko pilnīgi pietika, lai kļūtu par Latvijas čempionu. Kļava pēdējo sacensību aizvadīja ļoti rezervēti, gūstot piekto vietu un sezonā paliekot otrais.
Priedītim šis ir pirmais čempiona tituls, lai arī pēdējos gados viņš bieži bija favorītu pulkā. 2009. gadā čempiontituls tika zaudēts pēc tehnikas defekta, kas lika izstāties pārsimts metrus pirms pēdējā posma finālbrauciena finiša karoga.
Kaspars Silenieks pārsteidza ar pārliecinošu startu un guva pirmo uzvaru Latvijas čempionāta posmā. Priedītis otrais, trešajā vietā Reinis Lilienšteins, kam šis panākums ļāva nodrošināt bronzas medaļu.

2000 Super klasē galvenie titula pretendenti bija Jānis Spīķis un Jānis Berķis, teorētiskas izredzes bija arī Mārim Ločmelim un Aldim Kasparovičam. Diena tehnisku problēmu dēļ nebija veiksmīga Ločmelim, līdz ar to viņš zaudēja iespēju cīnīties pat par bronzu.
Čempiontitula dalīšana noslēdzās jau fināla pirmajā aplī: drīz pēc starta Berķa automašīnai radās motora defekts, kā rezultātā Jānis drīz izstājās. Pēc tam, kad pāris apļus vēlāk ar tehniskām problēmām izstājās arī Kasparovičs, Spīķis varēja sākt svinības.
Aiz jaunā čempiona sacīksti otrajā vietā noslēdza 2009. gada Latvijas čempions Ainārs Kenigsbergs, bet trešo vietu guva tikai otro čempionāta sacīksti aizvadījušais Ritvars Zobens.

Open klasē pēdējais posms čempiontitula ziņā bija svarīgs Jānim Kozlovskim, Jānim Vanagam un Raimondam Jerānam. Pirmais no cīņas bija spiests atteikties Jerāns, kura mašīnai jau sacensību rītā radās motora defekts. 2008. un 2009. gada Latvijas čempions gan darīja visu, lai sagrābtu aizslīdošo titulu, ar kūpošu motoru riņķojot pa trasi, cerībā uz konkurentu kļūdu. Taču tādu nebija – Kozlovskis uzvarēja, kļūstot par Latvijas čempionu, Vanags – otrais, šo pozīciju gūstot arī kopvērtējumā. Jerānam pēc divu gadu valdīšanas klasē šogad bronzas medaļa.
Pēdējā posmā uz pjedestāla nokļuva arī Normunds Skribis, sasniedzot trešo vietu.

B600 klasē bija trīs čempiontitula pretendentu – Ģirts Zīle, kā arī Otto Vočtavs un Jānis Baumanis. Jau fināla pirmajos apļos bija skaidrs, ka no cīņas jāatsakās Baumanim, jo viņš piedzīvoja sadursmi, pēc kuras sāka laista gaisu viena no riepām. Tikmēr Zīle guva uzvaru un kļuva par čempionu, bet Vočtavs ar otro vietu apstiprināja savu vicečempiona titulu. Trešo vietu Mūsā guva Dmitrijs Kabanovs.

Baltijas kausa cīņās D-3A bagiju klasē uzvaru guva Māris Līcis, aiz sevis atstājot lietuvieti Aļģirdu Aleksiejus un tautieti Armandu Hohfeldu. Tā kā kopvērtējuma līderis lietuvietis Raimunds Pupienis finālā izstājās, Līcim ir labas izredzes pacīnīties par Baltijas kausu seriāla pēdējā posmā Kauņā. D-1A klasē uzvara Kasparam Sileniekam, aiz kura finišēja Andris Priedītis un Reinis Lilienšteins. Sileniekam Baltijā šī ir jau otrā uzvara pēc kārtas. 2000 Super klasē uzvara Jānim Spīķim, sekoja lietuvieši Sims Kazbars un Artūrs Navicks. Open klasē uzvara Lietuvas braucējam Vitaljum Plastininam, aiz kura finišēja igaunis Jarmo Vēsa un vēl viens Lietuvas braucējs Darjuss Tamašausks. Komandu vērtējumā uzvara Latvijas vienībai.

28 dalībnieku folkreisa cīņās uzvaru guva jelgavnieks Artūrs Bāriņš, aiz sevis atstājot valmierieti Robertu Plūmi un Jāni Nikelu no Strenčiem. Bāriņš un Nikels kļuvuši par galvenajiem LAF Folkreisa Vasaras kausa favorītiem. Tikmēr Folkreisa Kurzemes kausā, kam Mūsas cīņas bija pēdējās sezonā, uzvaru kopvērtējumā nodrošināja Vecpilnieks Sandis Džeriņš, par vienu punktu pārspējot Jāni Nikelu.

VAZ Klasikas kausā tikās Latvijas un Lietuvas sportisti. Ātrākais izstādījās Donats Krasausks, bet otrajā un trešajā vietā finišēja latvieši Nauris Grīntāls un Kaspars Salnājs.

Kopā ar Latvijas un Baltijas sacensībām Mūsā ģenerālsponsori: Latvijas Mobilais Telefons un Latvijas Dzelzceļa Ritošā Sastāva Serviss, kā arī atbalstītāji: Aldaris, Tipogrāfija Veiters, RE & RE, Canon IB Serviss, Eden, Lux Auto, Rubbers, Vides serviss, Uzvara-Lauks, Latvijas Autoceļu Uzturētājs, SOS, TSC Auto. Paldies informatīvajiem atbalstītājiem: LTV7, LNT, TV5, SWH, SWH+, Latvijas Avīze, Auto Bild Latvija, Bauskas Dzīve, Draugiem.lv, 4rati, go4speed.lv, infomedia.lv, Motors24.lv, Autocross.lv, Mascus un raidījumam Ātruma Cilts!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv