Autokross: Novapaka svītrota, iesaka atcelt visu čempionātu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.04.2020
07:39
Sezonas viena no populārākajām EČ sacīkstēm Novapakā atcelta

Eiropas autokrosa čempionāta piektais posms Čehijas Novapakā, kas bija paredzēts jūlija sākumā, vīrusa pandēmijas dēļ atcelts. Posma rīkotāji iesaka atcelt visu šā gada Eiropas čempionāta sezonu.

Novapakas Autokluba rīkotāju komanda izplatījusi paziņojumu par posma atcelšanu. Viņi skaidro, ka “šobrīd neviens nevar paredzēt situācijas attīstību, it īpaši to, cik ilgi būs ierobežojumi pārrobežoju ceļošanai, kas tieši ietekmē sportistu un skatītāju iespējas apmeklēt starptautiskas sacensības. Šīs sacīkstes rīkošana ir atkarīga no ievērojamiem finanšu ieņēmumiem, kas nozīmē, ka mēs nevaram aizvadīt šo sacīksti bez skatītājiem un liela daudzuma ārvalstu sportistu. Tāpat mēs paredzam pašvaldības un mūsu sponsoru atbalsta samazinājumu. Mēs ļoti vēlamies sarīkot spožu mūsu 50. gadu jubilejas sacensību, tāpēc esam nolēmuši to aizvadīt 2021. gada 3. un 4. jūlijā.”

Novapakas paziņojumā, kuru parakstījis AČR Nova Paka kluba vadītājs Bohumils Kužels, tiek izteikts aicinājums apsvērt ievērojamākus soļus šīs sezonas attīstībā: “Tā kā Eiropas čempionāta pirmie trīs posmi jau bija atcelti, sagaidām, ka tiem sekos arī citi. Šajos apstākļos mēs iesakām FIA apsvērt 2020. gada Eiropas autokrosa čempionāta atcelšanu.”

“Paužam nožēlu par mūsu lēmumu, taču visu iesaistīto veselība ir pirmajā vietā. Šobrīd mēs pat paši nevaram nodrošināt sagatavošanas darbus trasē pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumu dēļ, tāpat lēmumu liek pieņemt iespējamā sacīkstes finanšu situācijas perspektīva.”

Novapaka bija paredzēts kā seriāla piektais posms. Šobrīd oficiāli atcelti pirmie trīs – vācu Zēlovā, kā arī Latvijas Mūsā un Lietuvas Vilkičos. Pašlaik vēl nav oficiāla ceturtā posma vācu Mačenbergā atsaukuma, tomēr arī šis Vācijas posms ir zem jautājuma zīmes. Kopumā čempionātā bija paredzēti deviņi posmi.

Interesanti, ka šobrīd ir atcelti četri no pieciem TouringAX klases Eiropas kausa posmiem, atlicis vēl vienīgi pēdējais posms septembrī Itālijā, Madžorā. Eiropas kauss jaunajai Kartcross klasei pašlaik bez izmaiņām.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv