Autokross: Open 2500 un VAZ Klasika jau “kvoruma zonā”

Viesturs Saukāns  04.05.2018 09:01 6

Atlikušas pēdējās pieteikumu dienas pirms Latvijas autokrosa čempionāta starta 12. maijā Brenguļu autotrasē. VAZ Klasika un Open 2500 jau sasniegušas dalībnieku skaitu, kas ļauj izspēlēt kopvērtējuma punktus. Tuvojas arī pārējās kategorijas.

VAZ Klasika, šķiet, labas iekšējās komunikācijas rezultātā izšāva pieteikumu birumu, pāris dienu laikā sarakstos sarūpējot septiņu braucēju ierakstus. Iepriekš apskatītajiem Andrim Krieviņam un debitantam Jānim Loginam pievienojušies pērnais bronzas medaļnieks Jānis Linde, medaļu pretendents Edijs Zimza, kā arī Andris Ozoliņš, Armands Ķēniņš un Jānis Balodis. Nojaušams, ka klasē pieteikumi būs vēl.

Open 2500 klasē šobrīd seši braucēji, viens par otru naidīgāki. Saraksts sākas ar trim Subaru braucējiem, bijušajiem rallijsprinta konkurentiem: pērnajam čempionam Intam Jeršovam un bijušajam čempionam Laurim Unāmam pievienojies arī Aigars Bajārs, krosa debitants, taču sagaidāms, ka sezonas laikā viņa ātrums var būt pat top-3 atbilstošs. Sarakstā arī pērn dažu pārsteigumu autors Gvido Saulītis, kā arī vismaz savā starpā spēkus jau Smiltenē samērījušie Jānis Dreimanis un Armands Pārupe. Abu ātrums LAF Krosa komisijas kausa posmā bija lielisks. Jautājums, kur ir viņu vieta pārējo Open 2500 konkurentu pulkā. Armands Pārupe ziņo, ka Smiltenē pārliecinājies par labas ātrumkārbas un aizmugurējo amortizatoru nepieciešamību, ar pārējiem mezgliem braucējs ir apmierināts.

Arī citās klasēs dalībnieku skaits aug. 2000 Super klasē pieci braucēji, to skaitā pērnais čempions Ritvars Kārkliņš. Pieteikušies arī Edijs Ošs un Juris Zembergs, kuri gan viens, gan otrs būs medaļu pretendenti. Jau iepriekš bija pieteikti ar Ford Fiesta braucošie Juris Smilga un Pēteris Āboliņš.

Arī Mini bagiju klasē pieci braucēji – Baiba Sileniece, gaidāmais debitants Renārs Rungēvics, daudzsološais Henrijs Mūrnieks, kā arī paredzami spēcīgie lietuviešu braucēji – čempions Daugirds Dungveckis un debitējošais Ažuols Dungveckis.

Nedaudz iepaliek 1600 klase, kurā četri pieteikumi. Apskatītajiem favorītiem Rihardam Dainim un Kasparam Sileniekam pievienojušies pēc daudziem gadiem atgriezties gatavie Jānis Nagla un Mareks Tauriņš. Gaidāmi, protams, arī pārējie konkurenti.

Tikmēr atrisinājusies mistērija ar Riharda Daiņa auto – kļūda pieteikumā, jo komanda sociālajos tīklos jau izrādījusi glīto kaujas VW Golf II auto, nevis Golf III, kā sākotnēji pieteikts.

Pašlaik pamatīgs iekšējais darbs jāveic B600 kolektīvam, lai sapulcētu skatāmu sastāvu pirmajam posmam. Šobrīd sarakstā pērn debitējušais Artis Grantiņš, kā arī savu pirmo sacīksti gaidošais bijušais rallija braucējs Mikus Neško. Abi ir ātri, bet nepieciešami konkurenti!

 • Fanuks

  Jau tagad var redzēt ka būs labs!
  Pēc būtības visās klasēs vēl vismaz pa 5 braucējiem vajadzētu būt. 👀👌

 • garais

  kas sogad notiek izskatas ka nebus daudz brauceju vai visi sez garazas un tais parsteigumus pedejam mirklim

  • Man ir sajūta, ka mēs varam apsveikt ar labu darbu federācijas lielos censoņus, kuri ar savu dzīšanos pēc FIA-šmia līmeņa, hansiem-šmansiem un homologāciju cipariem, kad beņķis 31. decembrī vēl der, bet 1. janvārī vairs nē. Viņi beidzot ir sasnieguši savu mērķi – sajāt uz tautas iespēju līmeņa balstītu pasākumu. Tu saki cilvēkiem “paskatieties uz Lietuvu, kur tas viss jau tika izdarīts iepriekš”, bet viņi neredz, vai negrib redzēt. Tad nu te mēs esam. Apsveicam!

 • Kristaps

  B600 maz dalībnieki

 • rieksti

  Bogens nebūs? :(

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vecpils, Vecpils autotrase, 16.06.2018.

Folkreisa Vasaras kauss, 2. posms

Krosa komisijas autokrosa kauss, 7. posms

SK Vecpils B600 kauss, 1. posms

Nolikums

B600 Kausa nolikums

Pieteikums - FR

Pieteikums - komanda

Pieteikums - KKK

Pieteikums - B600

Dalībnieki FR (41)

Dalībnieki KKK (12+1)

Dalībnieki B600 (5)

***