Autokross: Open — divu aktieru izrāde

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.07.2011
12:39

Pēdējās sezonās ir ļoti ierasts, ka Latvijas čempionāta Open klasē tiek aizvadīts 2008. un 2009. gada čempiona Raimonda Jerāna duelis ar 2010. gada čempionu Jāni Kozlovski. Pat pilnpiedziņas klases piesaistīšana šai cīņai nav izjaukusi abu braucēju dominanci. Statistika uzrāda visai graujošu abu braucēju sniegumu nu jau četru sezonu garumā.

Aizraujošais duelis sākās pēc tam, kad 2008. gadā Open klasē ar Rolanda Jaunzema Toyota MR2 debitēja Kozlovskis, ienākot Jerāna līdz tam pārvaldītajā lauciņā. Abi ātri kļuva par spilgtiem konkurentiem trasē un labiem paziņām ārpus tās.

Kopš Jāņa debijas abi kopīgi aizvadījuši 21 sacīksti. No tām uzvarētas… 20! Vienīgi 2010. gadā Jānis Vanags pamanījās izmantot abu favorītu neveiksmes, Brenguļos pārtraucot mežonīgo uzvaru sēriju, kas, tiesa, jau ar nākamo posmu sākās no sākuma.

20 sacensību laikā Jerāns guvis 12 uzvaras, Kozlovskis – astoņas. Kā jau minēts, savstarpēji sadalīti arī pēdējo trīs gadu čempiontituli, turklāt nav ne mazāko šaubu, ka arī šā gada čempiontituls tiks vienam no viņiem.

Klasē būs interesanti vērot, vai Kozlovskim izdosies noķert Jerānu kopvērtējumā – Jāņa neveiksmīgais Priekules posms iedevis Raimondam desmit punktu pārsvaru (divas trešdaļas no viena posma uzvaras). Šogad šķiet, ka ātruma ziņā Kozlovskis ir ticis Jerānam nedaudz priekšā, taču praksē šogad uzvaru attiecība ir 2:1 Raimonda labā. Pirmajā posmā Smiltenē Kozlovskis atdeva uzvaru pēdējā aplī motora karšanas dēļ, savukārt pēc uzvaras Brenguļos sekoja Jāņa pusasu epopeja Priekulē. Jerāns, protams, visas šīs neveiksmes izmantojis savā labā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv