Autokross: Open klasēm izdzīvošanai vēl septiņas nedēļas

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
04.02.2016
11:38

Latvijas autokrosa čempionāta starts paredzēts 24. aprīlī Smiltenē. Jaunajām Open 2500 un Open 3500 klasēm tas nozīmē, ka licenču sakārtošanai atlikušas septiņas nedēļas, lai klases saņemtu Latvijas čempionāta statusu.

Jāpiebilst, ka pēdējos gados skatāmā, taču problemātiskā Open klase rudenī tika sadalīta divās kategorijās: Open 2500 un Open 3500. Abos gadījumos šajās klasēs var startēs aizmugures piedziņas, priekšpiedziņas un pilnpiedziņas automašīnas, ar vai bez turbīnām. Motoru darba tilpuma maksimums – atbilstoši klases nosaukumā minētajiem skaitļiem.

Taču bija stingrs LAF Krosa komisijas uzstādījums: klases saņems Latvijas čempionāta statusu tikai gadījumā, ja mēnesi pirms čempionāta starta būs licencēti vismaz astoņi katras klases dalībnieki. Tātad līdz 24. martam šai lietai jābūt sakārtotai.

Open 2500 klase šķiet visai droša par savu čempionāta statusu. Taču galvenais, lai šī pārliecība materializējas izņemtajās licencēs. Open 3500 klasei joprojām nav redzams pozitīvs iznākums čempionāta statusa formā, tomēr arī – laika brīnumiem vēl pietiek.

Ja kāda vai neviena no klasēm nesapulcē astoņus licencētos braucējus līdz attiecīgajam datumam, klases saglabā vietu Latvijas autokrosā, taču cīnās par Latvijas kausu (vai cita nosaukuma balvu). Starp citu, precizējot, abu Open klašu mašīnas jebkurā gadījumā ir atbilstošas LAF Krosa komisijas kausa prasībām, braukt jebkurā gadījumā var arī šajās sacensībās.

Uzreiz gan neliels mājiens arī pārējo klašu virzienā: patiesībā LAF Krosa komisijas licencēšanās noteikumi (atrodami laf.lv Krosa komisijas sadaļā “Pamatdokumenti”) paredz, ka jebkuram sportistam, kurš vēlas saņemt gada licenci, tā jāsakārto mēnesi pirms sacensībām, kurās sportists nolēmis startēt. Tātad šis 24. marts teorētiski attiecas uz pilnīgi visām klasēm.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv