Autokross: Otrdien Rīgā Open klases dalībnieku sapulce

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
27.07.2015
12:44

Otrdien pl.18:00 Rīgā, LAF telpās norisināsies Latvijas autokrosa čempionāta Open klases sapulce, kuras uzdevums būs sportistu kolektīva iekšienē nospraust jaunu (vai to pašu veco) ceļu nākamajiem gadiem.

Open klase ir pēdējo gadu specifiskākais braucēju kopums, jo izmantotā tehnika ir ļoti dažāda – aizmugures piedziņas prototipi (motors aiz braucēja), tā sauktā Klasika (aizmugures piedziņa, motors mašīnas priekšā), turbo pilnpiedziņa un atmosfērisko motoru pilnpiedziņa. Lai šie dažādie mašīnu tipi spētu sadzīvot un radīt iespējami līdzīgākus spēku samērus, jārod risinājums, kas apmierinātu visas puses.

Skaidrs, ka šobrīd Open klase ir pilnpiedziņas auto dominances kategorija, savukārt vēsturiskajiem Open iemītniekiem – RWD prototipiem – līdz ar to atvēlēta statistu vieta, jo uz pjedestāla uzkāpt kļuvis ļoti sarežģīti. Turklāt jaudas un svara atšķirība rada arī drošības jautājumus. Tajā pašā laikā fakti, ar kuriem nevar nerēķināties – šāds dalībnieku „rosols”, pilnpiedziņas skatāmība, ātrumi, neprognozējamība, krosam piesaistītā jaunā publika – šķietami arī izjaukt neko nedrīkst.

Šobrīd gaisā virmo vairākas versijas par to, kā klasei dzīvot tālāk. Šī ir pēdējā sezona no savulaik pieņemtajām trim, kuru laikā bija iekšējā vienošanās nemainīt tehniskos noteikumus. Tātad uz nākamo gadu visi ceļi vaļā.

Skaidrs, ka jebkāda dalīšana pa piedziņām iznīcina visus trīs variantus: izjūk skatāma Open klase, dalībnieku skaita trūkuma dēļ nespētu Latvijas čempionātam atbilstoši eksistēt ne viena, ne otra kategorija. Īsti nav virziena, kurā tehniski vēl vairāk līdzsvarot piedziņas – turbīnām jau tā ir mazais restriktora izmērs, taču turbo pilnpiedziņa ir turbo pilnpiedziņa jebkurā gadījumā. Kod kurā pirkstā gribi… Neliels strupceļš, ar kuru Open pārstāvjiem būs jātiek galā.

Vēl nezinot sportistu priekšlikumus gribas domāt, ka situācijai ir divi risinājumi – vai nu nemainīt neko, vai mainīt kaut pavisam kardināli, lai kas tas arī nebūtu. Iespējams, ka kādam ir padomā kāds lielisks risinājums – to tad arī otrdien jāliek galdā!

Uz sapulci aicināti ierasties šā gada aktīvie braucēji, kā arī tie, kuri būtu gatavi pievienoties Open klasei nākotnē, lai kāda tā arī būtu.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv