Autokross: Papildinājumi un labojumi kalendāru sadaļā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.02.2014
16:56

Pēc pagājušās nedēļas LAF Krosa komisijas padomes sapulces Autocross.lv atjauno sadaļu „Kalendāri”. Noslēgts darbs pie atsevišķu klašu šā gada kalendāriem, izmaiņas notikušas Eiropas autokrosa čempionāta sacensību sarakstā.

Kļuvuši zināmi 2014. gada Baltijas autokrosa kausa izcīņas kalendāri D12 un B6000 klasēm. Abām smagajām divīzijām šogad pa pieciem posmiem, kuri sadalīti starp Latvijas un Igaunijas trasēm. Nojaušams, ka šogad tiks apturēta Igaunijas čempionāta eksistence smagajām automašīnām, līdz ar to arī kaimiņi, kas ilgus gadus bija kā piemērs smago auto cīņu uzturēšanā, diemžēl kapitulē realitātes priekšā. Protams, iespējami pēdējā brīža risinājumi.

Līdz ar to abu lielu klašu Baltijas kauss kļūs par vienīgo klases braucēju seriālu. Līdz ar nacionālo čempionātu nenotikšanu Baltijas seriāls var iegūt papildu dalībniekus.

Vieglajām automašīnām un vieglā tipa bagijiem šogad oficiāli paredzēts Baltijas čempionāts – līdz šim tam bija Baltijas kausa statuss. Jau iepriekš zināmajām Baltijas klasēm (1600, 2000 Super, Open, VAZ Klasika un B600) pievienota arī Buggy 1600 klase. Visas minētās klases startēs vienā kopīgā četru posmu seriālā. B600 klasei paredzēts Baltijas čempionāts, ar mērķi palielināt klases sportistiem sacensību skaitu un, lai popularizētu klasi ārpus Latvijas. B600 klasei šis būs izšķirošs gads – ja dalībnieku skaits Latvijas čempionātā nebūs pārliecinošs, klase var zaudēt čempionāta statusu.

Jāpiebilst, ka 2014. gada Latvijas čempionāta nolikumā atgriezusies pirmskrīzes norma – klase LČ gūst ieskaiti ar ne mazāk kā sešiem dalībniekiem (iepriekšējās pāris sezonas robeža bija 5 dalībnieki).

Papildinājumu sākotnējam LAF Folkreisa Vasaras kausa kalendāram ienesusi Ludzas trase – 3. maijā paredzēts FVK 1. posms, bet kopumā posmu skaits izaudzis līdz sešiem. Laba ziņa pēc laika apstākļu ziņā neveiksmīgās ziemas sezonas.

Apstiprināts arī Latvijas bērnu čempionāta Beta bagijiem kalendārs – tas pats Latvijas čempionāta piecu posmu kalendārs. Taču klasei iespējami papildinājumi, jo LAF drīzumā gatavojas paziņot plānus uz bērnu un jauniešu sportu virzītam projektam, kas var ienest gan papildu sacensības, gan apmācību iespējas gados jaunākajiem sportistiem.

Izmaiņas arī Eiropas autokrosa čempionāta kalendārā – Itālijas sacīkste Madžorā, kas gadiem ilgi bija tradicionāli pēdējais posms , pārcelts uz jūliju, no devītā posma kļūstot par sesto.

Citu klašu un seriālu kalendāri nav ietekmēti un saglabā līdzšinējos plānus.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv