Autokross: Papildinās licenču pieprasījumu saraksts, Smiltenes pieteikumi kavējas

Viesturs Saukāns  06.04.2013 09:17 6

LAF Krosa komisija ziņo, ka sportisti turpina pieteikties 2013. gada sportistu licencēm un klašu iespējamie sastāvi šā gada posmos kļūst arvien interesantāki. Tikmēr komisijas vadītāja Inta Ulme atgādina, ka, pirmkārt, atrašanās šajos sarakstos vēl nenozīmē licences nokārtošanu, otrkārt – sporta veidam kopumā būtu daudz labāk, ja sportisti sūtītu pieteikumus arī LČ startam, Smiltenes posmam. Pieteikumu termiņš bez soda – 19. aprīlis.

Aizvadītajā nedēļā licenču pieprasījumu saraksts papildinājies ar zināmiem uzvārdiem, kā arī sarūpē pa kādam jaunam čempionāta braucējam.

1600 klasē cīņām gatavojas Kaspars Silenieks, kura pērnais čempionāts beidzās pāragri avārijas dēļ. Kaspars nesola neko grandiozu savā izpildījumā, jo nav izdevies sarūpēt tādu motoru kā kuldīdznieks būtu vēlējies. Tomēr viņš ir gatavs atgriezties un cīnīsies par pēc iespējas labākiem rezultātiem. Intrigu sarūpē Anda Vantera atgriešanās – valmierietis jau pērn pēdējā posmā Mūsā izmēģināja jaunu tehniku un pastāv liela iespēja, ka, ja nemocīs mašīnas bērnu slimības, Anda personā klase būs ieguvusi galveno favorītu. 1600 klasē plāno spēkoties arī Andis Skolmeistars, lai gan viņš, cik noprotams, šai sezonai gada licenci nav pasūtījis, bet plāno izmantot vienreizējo licenču iespēju. Tas varētu nozīmēt, ka Andis gluži visus posmus šobrīd neplāno aizvadīt.

Pārsteidzis Ritvars Zobens – pērnā gada 1600 klases bronzas medaļnieks pavēstījis, ka vismaz sezonas sākumā neplāno startēt 1600 klasē, bet gan gatavojas izmēģināt spēkus 2000 Super vērtējumā. Pašlaik mašīnai esot uzstādīts lielākas kubatūras motors, atbilstošs divu litru klases ieskaitei.

2000 Super klasē cīņām gatavojas pērnais vicečempions Juris Spīķis – tātad Jura un čempiona Jāņa Miščenko duelis turpināsies. Lielajā klasē plāno debitēt arī 17 gadus vecais Andris Lapšāns, kurš ticis pie bijušās Igora Kiršbauma VW Golf II automašīnas. Vēl viens Junioru ieskaites dalībnieks! Interesanti, ka Zobena aiziešana uz 2000 Super nozīmē, ka pašlaik šķietami mazākajā klasē nav neviena Junioru vecuma (līdz 21 gadam) braucēja, kamēr mežonīgajā divu litru klasē juniori ir uzreiz seši! Kopumā pa klasēm Junioru kausa pirmā sezona var izvērsties grandioza – jau šobrīd atbilstošajās klasēs ir desmit dalībnieki.

Open klasē vienīgais sarakstus papildinājušais dalībnieks ir Kristaps Ašmanis. Viņš gan, cik nojaušams, neplāno aizvadīt pilnu sezonu. Uz pirmo posmu neizdošoties sagatavot jauno auto, tāpēc uz Smilteni Kristaps plāno doties ar līdz šim daudz pieredzējušo Ford Sierra.

Aktīvi rosās VAZ Klasika pirms sava pirmā čempionāta. Smiltenei jau pieteikušies Arnis Odiņš, Kristaps Maševskis un Andris Krieviņš (cik zināms, ar Odiņa palīdzību piesaistīts sportists). Licenču sarakstā ienācis arī Jāņa Rakuzova auto iegādājušais Kalvis Tēts, tāpat arī Andris Ozoliņš, kurš jau ir Smiltenes pieteikuma sūtīšanas procesā.

B600 bagiju klasē cīņām gatavojas Valters Zīverts, gaidāmi arī citi papildinājumi. B1600 klasē vēl viens jauns licences pieteikums – gatavojas Jānis Ščerbickis. D12 klasē gatavi aizvadīt Baltijas kausu ir Bruno Leimanis, Andris Jurciņš un Jānis Polis. Jauniešu klasēs pa vienam licenču pieteikumam – kroskartos Viesturs Kalniņš, Beta bagijos – Everts Henilāns.

Tikmēr dzirdētas runas par braucējiem, kuri vēl nav sarakstos, bet plāno startēt Smiltenes posmā. Ļoti labas izredzes redzēt Lietuvas B1600 braucējus – Vitauts Kurs tomēr turpinās cīņu bagiju klasē, lai gan viņa pērn veiktais bagija pārdošanas akts lika domāt, ka braucējs metīs braukšanu pie malas. Trasē būšot arī viņa vecais bagijs un divi lietuvieši, kurus pērn bija iespēja redzēt Vecpils rudens sacīkstē – Tautvidu Urbu un Tomasu Zavarski. Ja pēdējais atstāja iespaidu, ka pie jaudīgās tehnikas (Kura bagijs) vēl jāpierod, tad Urba bija lielisks! Kurs arī atzīmē, ka iegādājies Beta bagiju un Latvijas čempionātā startēs viņa meitiņa!

Kopumā sajūta pirms jaunās sezonas ir optimistiska un sportiskā intriga aug! Vienīgi dalībniekiem tiešām lūgums laicīgi sūtīt pieteikumus Smiltenei. Atgādinām, ka pieteikumi pēc to iesūtīšanas atrodami Autocross.lv sadaļā „Aktuāli”, labajā augšējā stūrī. Savukārt pieteikuma veidlapas atrodamas laf.lv Krosa komisijas sadaļā.

2013. gada LAF Krosa komisijas licences pieprasījušie sportisti
(J – vecums atbilstošs Junioru ieskaitei)

1600
Andis Kļava
Mareks Dainis
Jānis Lideris
Oskars Troika
Rūdolfs Bogens
Jānis Grīnvalds
Jānis Pūga
Jānis Balodis
Uldis Brikmanis
Kaspars Silenieks
Andis Vanters
Andis Skolmeistars

2000 Super
Toms Ziedāns (J)
Ainārs Kenigsbergs
Gints Astrauskis (J)
Jānis Miščenko (J)
Aleksandrs Ņikitins
Andis Ūtēns
Ilmārs Jurāns (J)
Normunds Krūze
Juris Spīķis
Ritvars Zobens (J)
Māris Lapšāns (J)

Open
Jānis Kozlovskis
Jānis Dreimanis
Normunds Skribis
Kristaps Ašmanis

B600
Jānis Baumanis
Keivo Koivs (J)
Aigars Liškovskis
Beate Klipa (J)
Liene Sproģe (J)
Valters Zīverts

VAZ Klasika
Arnis Odiņš
Kalvis Tēts (J)
Andris Krieviņš
Kristaps Maševskis
Andris Ozoliņš

B1600
Raimonds Soļaņņikovs
Jānis Ščerbickis
Ervins Grencis
Māris Līcis

B6000
Jānis Kozlovskis

D12
Bruno Leimanis
Jānis Polis
Andris Jurciņš

CK-125
Viesturs Kalniņš

Beta
Everts Henilāns

Starptautiskās licences
Reinis Nitišs (Rallijkross, Super 1600)
Ervins Grencis (Autokross, Buggy 1600)
Māris Līcis (Autokross, Buggy 1600)
Mārtiņš Porietis (Rallijkross, 1600)

 • Maucam! :)

 • lielais

  Domāju ka daudzi vēl laika ziņas skatās! Piektdien biju 50km aiz Smiltenes,Lejasciemā,nu tocna pusmetrs sniega bija! Neticu ka pa nedēļu nokusīs,kur nu vēl nožūt!Likās ka esu Norvēģijā!! :clown:

  • Ir taču trīs nedēļas, nevis viena, ko panikojat. Aiznākamnedēļ tikpat labi var būt +15, 4 dienās viss būs pliks, ja līdz tam jau nebūs nokusis. Un, galu galā, autokrosam nav sliktu laika apstākļu. :)

   • lielais

    Tas gan,laika apstākļu krosam nav,tāpēc tas ir kross. Bet ja godīgi bišku jau ir bailes par dažām vietām,bet gan jau tas jāatstāj Vara ziņā. Gan jau viņš zina kas jādara,lai viss būtu ok!!! :-)

 • lielais

  Laikam jau es pasteidzos sakot ka 2000 klase būs bez intrigām par uzvarām! Nu jau ir stiprs četrinieks kas cīnīsies par trījnieku! Manas domas,Miša mierīgs ar labi sagatavotu tehniku un labāko mehu kas veic brīnumus ari boksos,Spiķis kas ir ātrs,dulss,bet ne vienmēr tur dzelzis,to kāju.Ričijs! Nu 1600 jau pieteica kā nopietns pretendents uz uzvaru,ir ari kas palīdz ar tehniku(laikam ari pats mr. Cābels),domāju ari Ūtēns būs stiprs,puisim ir iekšā,jau Mūsā parādija,arī tehnika ir stipra,tikai cik izturīga. Nu un vēl jau Krauķi var izšaut un arī tēmēt uz trījnieku,gan Žebēks,gan Loberts.

 • māris

  Beidzot dalībnieki sāk pieteikties, laikam maisam gals būs vaļā :-)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2018.

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Nolikums

Pieteikums

Dalībnieki (63)