Autokross: Par punktu sadali Mūsā

Viesturs Saukāns  15.11.2010 22:27 0

  Autokross, Ziņas

Sestdienas Latvijas čempionāta un Baltijas kausa izcīņas posms Mūsas trasē būs pēdējo gadu svarīgākā sacensība Latvijas autokrosā, jo jānoskaidro čempioni visās četrās seriāla klasēs – 1600, 2000 Super, Open un B600. Papildu haosu pēdējā posma cīņās noteikti radīs citu valstu dalībnieki, kuri startēs kopā ar Latvijas braucējiem salonautomašīnu klasēs. Tāpēc skaidrojums, kā notiks punktu skaitīšana Latvijas čempionātā un Baltijas kausā.
Viss, patiesībā, ir vienkārši un atbilstoši nolikumam. Latvijas čempionāta ieskaites punktus šajā sezonā gūst tie, kuri startē ar LAF izsniegtu sportista licenci, tajā skaitā vienreizējo licenci. Kā informē LAF Krosa komisija, pašlaik Mūsas sacīkstei nav pieteicies neviens ārzemju sportists, kurš atbilstu šiem licencēšanas noteikumiem. Tātad pagaidām sveši braucēji mūsu čempionāta punktu dalīšanā nejaucas. Taču teorētiski pastāv iespēja, ka kāds ārzemnieks centīsies tomēr ierakstīt savu vārdu latviešu tabulās. Šī, starp citu, varētu būt metode arī latviešu spilgtākajiem kopvērtējumu shēmotājiem – pierunājot kādu ārzemnieku kādā klasē var panākt lielos punktus, ja nu kādam tas ir nepieciešams. Tāpēc reāli ieskaitē vērtētos uzzināsim sestdienas rītā. Nosolos, ka informators pavēstīs, ja kāds ārzemnieks startēs Latvijas ieskaitē.
Līdzīgs stāsts par Baltijas kausu, tikai pretējā virzienā: to, kurš Latvijas sportists startēs vai nestartēs D-1A (1600), 2000 Super vai Open klases Baltijas kausa posma ieskaitē, uzzināsim sestdienas rītā pēc reģistrācijas. Visi Latvijas sportisti nevar tikt ieskaitīti Baltijā, jo atšķiras dalības maksas vienā vai abos vērtējumos startējošajiem.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru