Autokross: Pārsteigumi pieteikumu sarakstā

Viesturs Saukāns  12.04.2011 14:12 8

  Autokross, Ziņas

Otrdiena nesusi vairākus pārsteigumus, kas, gatavojoties nākamās nedēļas Latvijas čempionāta startam Smiltenē, ievērojami pastiprina pirmā posma intrigu. Jau šobrīd 1600 klasē pieteikušies 12 dalībnieki, no kuriem trīs ir Igaunijas braucēji. Savukārt gaidītais Open klases pilnpiedziņas braucējs Ints Jeršovs pieteicies nevis ar iepriekš rallijkrosā izmantot Audi Quattro, bet gan ar Subaru Impreza!

1600 klase šogad, šķiet, rūpēsies par galveno intrigu – šāds dalībnieku skaits pirmajam posmam ir lielisks. Klase guvusi papildinājumus trīs igauņu sportistu veidā – Andrē Kurgs, Janno Ligurs un Andres Balodis tiks laipni gaidīti draiskajā latviešu pulciņā. Turklāt, jūtot, ka 2000 Super klase strauji tuvojas komas stāvoklim, to par labu lielākai konkurencei pametis Ritvars Zobens, VW Golf automobilī uzstādot 1600 klasei atbilstošu motoru.

Skaidrs, ka uz Smilteni gatavojas divi spēcīgākie 1600 klases braucēji – čempions Andris Priedītis un vicečempions Andis Kļava. Būtu tikai sportiski un saprotami, ja abi stātos uz starta, metot izaicinājumu daudzajiem konkurentiem.

Tikmēr 2000 Super klase, šķiet, sezonu sāks ar lielām problēmām – pašlaik pieteicies tikai Intars Spīķis, savukārt runā par iespējamo Reiņa Nitiša un Uģa Kaimiņa pieteikšanos. Trijatā šī klase, iespējams, Smiltenē pat būtu ļoti skatāma – šajā kompānijā izteiktu favorītu nenosaukt. Taču trīs nav klases kvorums.

Open klasē pārsteigums – pilnpiedziņas braucējs Ints Jeršovs pieteicies nevis ar Audi, bet gan ar Subaru automašīnu. Tas vēl vairāk palielina intrigu gaidāmajā cīņā. Speciālistu prognozes par Jeršova iespējām arvien ir atšķirīgas – cik viņš būs ātrāks vai lēnāks par Open aizmugures piedziņas grandiem?

Arī Open klase sasniegusi kvorumu, vienīgi līdz pēdējam brīdim nebūs skaidrs, vai uz sacīksti tiks Normunds Skribis. Nojaušams, ka uz startu gatavojas arī Māris Rusmanis.

Patīkami, ka Latvijas čempionātu apsēduši Igaunijas braucēji – bez minētajiem 1600 klases braucējiem uz starta B600 bagiju klasē būs arī Keivo Koivs, savukārt D12 klasē Latvijas licenci izņēmis Tāvi Pindiss. Protams, kā vienmēr atraktīvi būs trīs igauņi — Ivo Sults, Remē Rāmets un Kristijans Rajamē D-3A klasē.

Līdz pieteikumu pieņemšanas beigām atlikušas trešdiena un ceturtdiena. Garastāvoklis, ja neskaitām 2000 Super klasi, sāk ievērojami uzlaboties!

Dalies ar šo ziņu