Autokross: Pārsteigumi pieteikumu sarakstā

Viesturs Saukāns  12.04.2011 14:12 8

  Autokross, Ziņas

Otrdiena nesusi vairākus pārsteigumus, kas, gatavojoties nākamās nedēļas Latvijas čempionāta startam Smiltenē, ievērojami pastiprina pirmā posma intrigu. Jau šobrīd 1600 klasē pieteikušies 12 dalībnieki, no kuriem trīs ir Igaunijas braucēji. Savukārt gaidītais Open klases pilnpiedziņas braucējs Ints Jeršovs pieteicies nevis ar iepriekš rallijkrosā izmantot Audi Quattro, bet gan ar Subaru Impreza!

1600 klase šogad, šķiet, rūpēsies par galveno intrigu – šāds dalībnieku skaits pirmajam posmam ir lielisks. Klase guvusi papildinājumus trīs igauņu sportistu veidā – Andrē Kurgs, Janno Ligurs un Andres Balodis tiks laipni gaidīti draiskajā latviešu pulciņā. Turklāt, jūtot, ka 2000 Super klase strauji tuvojas komas stāvoklim, to par labu lielākai konkurencei pametis Ritvars Zobens, VW Golf automobilī uzstādot 1600 klasei atbilstošu motoru.

Skaidrs, ka uz Smilteni gatavojas divi spēcīgākie 1600 klases braucēji – čempions Andris Priedītis un vicečempions Andis Kļava. Būtu tikai sportiski un saprotami, ja abi stātos uz starta, metot izaicinājumu daudzajiem konkurentiem.

Tikmēr 2000 Super klase, šķiet, sezonu sāks ar lielām problēmām – pašlaik pieteicies tikai Intars Spīķis, savukārt runā par iespējamo Reiņa Nitiša un Uģa Kaimiņa pieteikšanos. Trijatā šī klase, iespējams, Smiltenē pat būtu ļoti skatāma – šajā kompānijā izteiktu favorītu nenosaukt. Taču trīs nav klases kvorums.

Open klasē pārsteigums – pilnpiedziņas braucējs Ints Jeršovs pieteicies nevis ar Audi, bet gan ar Subaru automašīnu. Tas vēl vairāk palielina intrigu gaidāmajā cīņā. Speciālistu prognozes par Jeršova iespējām arvien ir atšķirīgas – cik viņš būs ātrāks vai lēnāks par Open aizmugures piedziņas grandiem?

Arī Open klase sasniegusi kvorumu, vienīgi līdz pēdējam brīdim nebūs skaidrs, vai uz sacīksti tiks Normunds Skribis. Nojaušams, ka uz startu gatavojas arī Māris Rusmanis.

Patīkami, ka Latvijas čempionātu apsēduši Igaunijas braucēji – bez minētajiem 1600 klases braucējiem uz starta B600 bagiju klasē būs arī Keivo Koivs, savukārt D12 klasē Latvijas licenci izņēmis Tāvi Pindiss. Protams, kā vienmēr atraktīvi būs trīs igauņi — Ivo Sults, Remē Rāmets un Kristijans Rajamē D-3A klasē.

Līdz pieteikumu pieņemšanas beigām atlikušas trešdiena un ceturtdiena. Garastāvoklis, ja neskaitām 2000 Super klasi, sāk ievērojami uzlaboties!

8 responses to “Autokross: Pārsteigumi pieteikumu sarakstā”

 1. hahol says:

  nu vot…ko visi tad tur cepinajās pa 1600,tas jau bij skaidrs,ka šajā klasē dalībnieku būs pietiekami…nu 2000,jā tas gan nepriecē,ja viņi būs tikai trīs tad patiešām viņi ir jāliek klāt pie open…varbūt 2000 pieteiksies-Kenigsbergs un Smilga(pa šiem es nezinu,bet Smilga kautko gatavo,jo no manis ziemā pirka rezerves daļas :-D )…a kas vispār ar Kasparoviču brauks?

  • Viesturs says:

   1600 pieteicās čempions Andris Priedītis! Savukārt Astrauskis veic pāreju uz 2000 Super. 2000 klasē vēl varam cerēt uz Kaimiņu un Nitišu, Kenis šo posmu izlaiž, Smilgas auto, kā noprotu, ir Zobena rīcībā, ja neko nejaucu (jebkurā gadījumā Juris laikam nebūs), Kasparoviči arī, cik zinu, vismaz Smiltenē kancelē. Tā īsti nespēju uzburt kvorumam vajadzīgo sastāvu. Protams, būs jauki, ja kāds uzradīsies. Tomēr, liekas, mākslīgi vilkt klasi nav nekādas vajadzības. Būs labāki laiki, būs arī braucēji. 2000 klases braucēji, toties, varētu būt labā skaitā rallijkrosā — Porietis, Berķis, Pauriņš, Ločmelis, utt, utt.

   • Hahol says:

    Kaimiņš būs uz starta,jo mašīnu vismaz viņam gatavo(Tiltiņi)..ja nu vienīgi atteiksies dēl maza dalībnieku skaita,bet ja ar tādu attieksmi būs tad jau šo klasi vispār neizdosies pacelt..

 2. Fans says:

  Jautajums par 1600 vicečempionu Andi klavu ? Kapec vinjs vel nau pieteicies ? kadas prognozes par vinja pieteikumu ?

 3. Kostiks says:

  Nu ta lai Super 2000 paliek rallijkrosa disciplina… patiik rallijkross, bet shoreiz, rallijkross izgrieza lielaakaas 2-v litriigaas pogas krosam :(… Tie dazhie 2000, kas plano braukshanu krossaa- kluus par open,… nekas baigi patiikams nav toties bus ieskaite, varees kvatras pabakstiit pirmajaa liikumaa no aizmugures :)

 4. Toliks says:

  Es domaju ka bus ieskaite 2000super,vispar vinus vajag salist kopa ar OPEN lai cinas,interesanti bus,ja nemaldos un atmina mani nevil,tad Tiltins savulaik ar open diezgan labi cinijas ar 1600 ziguliti valmiera ja nemaldos bij posms!

  • Jura says:

   Bezsakars, paši pagāšgad rezējāt, viens braucējs no 2000 super varēja konkurēt ar OPEN un tā pat pa taisnēm neko nevarēja izdarīt+ vēl subārs ar kvatru, nu es personiski domāju ka tas nav taisnīgi, labāk tad 2000 super ar 1600!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru