Autokross: Pēdējā iespēja glābt Ziemas kausu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.02.2011
15:56

Sestdien Biķerniekos notiekošais autokrosa Ziemas kausa posms būs pēdējā iespēja izglābt šī seriāla ieskaiti – lai Ziemas kausu uzskatītu par notikušu, sezonā jābūt klasificētām trim sacīkstēm. Līdzšinējos četros posmos nepieciešamais vismaz sešu dalībnieku kvorums bija tikai vienā sacīkstē, lai gan daudzsološs dalībnieku sastāvs bijis vēl divās sacīkstēs. Tātad Biķerniekos un sekojošajā posmā 333 trasē jābūt vismaz sešiem dalībniekiem, lai sezonu uzskatītu par notikušu.

Ņemot vērā, ka atlikušās cīņas notiks valsts vidienē, uz sacīkstēm var ierasties abu Daugavas pušu dalībnieki. Tiesa, šodien, pieteikumu termiņa pēdējā dienā, startam pieteikti tikai divi dalībnieki, bet vismaz trīs izrāda interesi par startēšanu Rīgas posmā.

Kuluāros dzirdēts, ka sešu dalībnieku kvorums ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc sacīkstes neizdodas ieskaitīt – latiņa esot pārāk augsta. Tomēr, šķiet, labāk uzvarēt kuplā dalībnieku pulkā, bet, ja dalībnieku nav, tad arī nav.

Interesantus rezultātus demonstrē Autocross.lv aptauja par Ziemas kausa nepieciešamību nākotnē. Nav tā, ka vairākums nevēlētos Ziemas kausu – balsotājuprāt, tas ir nepieciešams, taču, izmantojot radžotās riepas. Ļoti iespējams, uz 2012. gada ziemas sezonu šī ideja arī tiks apstiprināta. Tas būtu noderīgi arī folkreisa kolektīvam, jo radžotās riepas ievērojami uzlabotu seguma saķeri, neļaujot trasēm pārvērsties slidotavā.

Interesanti, ka piektā daļa balsotāju par labu atzīst ideju ziemas posmus iekļaut Latvijas čempionāta ietvaros. Autocross.lv jau savulaik atzīmēja, ka šādu formātu gadiem ilgi piekopj visi Latvijas autosporta čempionāti, kuru specifika nav saistīta tikai ar braukšanu pa asfaltu. Tomēr tajā laikā šī ideja popularitāti neguva.

Tātad aicinājums visiem autokrosa braucējiem, kuri ir gatavi startēt ziemā – sarīkojam sestdien lielisku autokrosa izrādi Rīgas publikai!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv