Autokross: Pēdējās dienas pirms starta: 1600

Viesturs Saukāns  27.04.2012 16:33 0

  Autokross, Ziņas

Pēdējā klase, kuru Autocross.lv apskata pāris dienu pirms jaunā čempionāta sākuma. Ne tāpēc, ka interesantākā vai svarīgākā, varbūt nedaudz tāpēc, ka dalībnieku skaita ziņā viskuplākā. Tā būs vēl viena īpaši interesanta sacīkste, kopā ar pārējām, kuras kopš svētdienas vērosim Smiltenē!

13 pieteikumi, uzreiz gan jāsaka, ka mīnus Ivo Šteinbergs – valmierietis netiks uz starta pēdējā brīža mašīnas motora defekta dēļ. Tātad 12, ja neuzrodas kāds pārsteigums no ziemeļu puses. Tas, savukārt, nozīmē A finālu visas dienas garumā, pilnu starta laukumu!

Ļoti izmainījies dalībnieku sastāvs – klase palikusi bez bijušā čempiona Andra Priedīša, pērnā vicečempiona Janno Ligura, daudzsološā Anda Vantera… Tomēr dalībnieku skaits saglabājies, pat palielinājies, jo klasei pievienojušies vairāki čempionāta debitanti.

Favorīts – Reinis Lilienšteins, pērnā gada Latvijas čempions, sportists, kuram ir izredzes pagarināt čempionāta posmu uzvaru sēriju, jo iepriekšējās sezonas pēdējie četri posmi tika vinnēti. Lilienšteins gan atzīst, ka nosacītais pirmais numurs uzliek zināmu slogu, kā ik gadu, sezonas sākums var nest pārsteigumus. Turklāt, negribot piesaukt neveiksmi, jāatzīst, ka statistiski Lilienšteinam vēl nav bijis čempionāts, kurš tiktu iesākts bez tehniskām vai cita rakstura likstām… Bet jā, galvenais favorīts!

Un tomēr trasē būs arī bijušais vicečempions Andis Kļava, pēc medaļām jau sen braucošais Kaspars Silenieks – divi nopietni spēlētāji, kuri, spriežot pēc līdzšinējās pieredzes, būs Lilienšteina sīvākie sāncenši.

Taču dalībnieku sarakstu varētu turpināt diktēt, katram piedēvējot iespēju finišēt A finālā uz pjedestāla: Jānim Grīnvaldam būs izdevies pārsēsties Golf II, kam pēc Golf I ilgstošās pieredzes vajadzētu nest rezultātu uzlabošanos. Kāpēc gan lai par pjedestālu necīnītos Mareks Tauriņš, kurš, kamēr startē, allaž ir spēcīgs? Kāda vaina ir pjedestālu iemēģinājušajam Jānim Liderim, kurš atgriežas sporta sēdeklī? Andis Skolmeistars – drošs pjedestāla pretendents, spēcīga tehnika, pieredze… Jānis Nikels, kurš ļoti cītīgi strādājis pie tehnikas sagatavošanas, lai ar pilnu sparu sāktu savu pirmo Latvijas čempionāta sezonu… Tik tiešām, varētu nosaukt visus, bet – skatieties dalībnieku sarakstā.

Klase neapšaubāmi būs interesanta, galvenais jautājums – vai Lilienšteinam izdosies jau no čempionāta starta krāt uzvaras un atrauties no sekotājiem. Liekas, šī ir vienīgā kategorija, kurā ir viens reāls titula pretendents, nevis divi vai trīs. Taču Reinim būs jāpastrādā, lai kļūtu par divkārtēju čempionu!