Autokross: Pēdējās dienas pirms starta: 2000 Super

Viesturs Saukāns  27.04.2012 16:14 2

Desmit pieteikumi klasē, kura tieši pirms gada skaitījās mirusi, ar grūtībām pulcējot – Brenguļos pat nepulcējot – piecus dalībniekus, nav slikts rādītājs. Runas par divu litru klases atdzīvošanos jau bija ziemā, arī Autocross.lv par šādām cerībām ziņoja. Formāli sanāk, ka šī būs otrā apmeklētākā klase pēc pērn skaitliskuma ziņā valdījušās 1600 kategorijas… Turklāt, kad čempionāts vasarā tuvosies Kurzemei, sportistu varētu palikt vēl vairāk vietējo speciālistu iesaistīšanās rezultātā. Daudzsološi!

Ko sportiski piedāvā Smiltenes pieteikumu saraksts? Liekas, par titulu varētu cīnīties tieši tās pašas automašīnas, kuras pērn. Vienīgi Intaru Spīķi Peugeot mašīnā būs nomainījis brālis Juris Spīķis, bet Reini Nitišu VW Golf III aizstās Toms Ziedāns. Cīņa varētu būt ļoti nopietna, sīva un agresīva, jācer, ka vienmēr arī sportiski godīga. „Spīķis III” gan pagaidām ir nepārbaudīta vērtība, tomēr nedomāju, ka svētdien mums atklāsies kāds, kurš šajā ģimenē nemācētu braukt ar mašīnu. It kā sīkums, tomēr zināms rādītājs – Juris šobrīd ir trases rekorda īpašnieks vienā no Rīgas īres kartinga hallēm. Protams, tam nav nekāda sakara ar autokrosu, taču ir rādītājs, ka izpratne par trajektorijām, bremzēšanu un citiem elementiem galvā ir.

Ziedāns, savukārt, ir strauji progresējis krosa jaunatklājums, kurš pērn pēdējā posmā Mūsā nozaga uzvaru visiem klases līderiem. Ar jauniegūto tehniku, kura ziemas periodā ir attīstīta, Toms varētu būt ļoti nopietns spēlētājs cīņā par titulu.

Vai vēl kāds? Pieļauju, ka interesants atklājums varētu būt čempionātā debitējošais Jānis Miščenko…

Liekas, ka ļoti nopietna konkurence varētu būt par atlikušo čempionāta medaļu (pieņemot, ka abi favorīti – ar minimālu pieredzi – nekad nekļūdīsies) – Ainārs Kenigsbergs, Raimonds Mūrnieks, Gints Astrauskis ar jaunu tehniku (Smiltenē vēl nebūs paredzētais kaujas motors), Uldis Andersons (ja būs pilna sezona). Šis ešelons ar vēl dažiem nepieminētajiem savā starpā vēl pacīnīsies!

 

  • Māris

    Varat būt droši – Miša braukt māk !

  • inccha

    Smilgu Juris arī var kko parādīt!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***