Autokross: Pēdējās dienas pirms starta: B600

Viesturs Saukāns  23.04.2012 15:43 5

Latvijas čempionāta B600 bagiju klase uz pirmo posmu pieteikusies ar sešiem dalībniekiem. Protams, uz pirmo posmu kaut ko prognozēt grūti, taču, ja balstāmies uz pērnās sezonas tendencēm, Smiltenē solās būt pērnā čempiona Jāņa Baumaņa duelis ar pērn debitējušo un strauji progresējušo Kasparu Bumbieru. Sezonas gaitā, cik noprotams, uz starta varētu atgriezties arī pēdējo gadu vicečempions Otto Vočtavs, bet pagaidām cīņās jāiztiek bez viņa.

Tomēr, vai abiem „B” – Baumanim un Bumbieram – būs tik vienkārši, nav zināms. Tieši Smiltenē pērnās sezonas nogalē pārsteidza Dmitrijs Kabanovs, kurš uzvarēja visos braucienos un finālā. Aigars Liškovskis, kā ierasts, nav pirmās vijoles spēlētājs, tomēr var izmantot līderu atstātās kļūdas. Valters Zīverts, Keivo Koivs… Katrs no viņiem var būt uz pjedestāla. Ar piebildi, ka abi „B” tomēr šķiet ātrāki.

Nojaušams, ka sezonas gaitā klasē var parādīties jauni uzvārdi, arī ne Latvijas braucēji.

 • Alvis

  Šis nebūs par rakstu, bet nez vai man tikai tā šķiet vai arī aptaujas atbildēs tiešām ir gadījusies nelila kļūda, jo, manuprāt, nevajadzētu būt ”B6000” klasei, varbūt tajā vietā jābūt ”D7” vai arī vispār tādai nav jābūt. ?:-)

  • Par ko tieši? (Varētu mulsināt B600 un B6000)

   • Alvis

    Par šiem diviem atbilžu variantiem es arī domāju. Es nesaprotu kas ir ”B6000” klase, jo par tādu neeasmu dzirdējis. ?:-)

    • Tas ir jaunais D-7 (lielie bagiji, Baltijas kauss) apzīmējums. Ar domu, pirmkārt, ka D7 neraksturo ne to, ka tas ir bagijs, ne motora tilpumus (radās uz padomju laika “7. grupa” bāzes). Kāpēc B un kāpēc 6000 – šogad Baltijā visām bagijveida klasēm ir šis Buggy saīsinājums “B”, bet 6000 – kubatūra.

     • Alvis

      Paldies par skaidrojumu. :-)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***