Autokross: Pēdējās dienas pirms starta: Beta

Viesturs Saukāns  24.04.2012 20:36 4

Beta bagiju klases a) lepnums un b) posts: a), jo klase, par spīti šķietami maziem sportistiem, ir ļoti interesanta un azartiska. b), jo toni un konkurenci nosaka vairāk tehnoloģiju attīstība (=līdzekļi), nevis jauno talantu tiešā cīņa. Liekas, B600 bagiji ir tuvāk standartam, nekā Beta… Tomēr tā ir diskutējama tēma – autosports allaž bijis ne tikai stūrētāju, bet arī maksātāju sporta veids, varbūt ir pareizi šo filozofiju ielikt sportistos jau bērnībā, lai vēlāk, ceļā uz F-1 vai WRC, nebūtu pārsteigumu.

Pērnā gada Latvijas bērnu čempions Daniels Špaks ir gatavs aizstāvēt titulu. Toties ne visos posmos būs viņa sīvākais konkurents Kristiāns Rihters, jo vasarā paredzēts startēt arī kartingā.

Komentāru par klases prognozēm sniedza Beta bagiju virtuves viens no pavāriem Konstantīns Turkins: „Mūsu komandā (Rihters un Alberts Duntavs) Alberts šogad startēs ar nosacītu pirmo numuru, tā kā Kristiānam jāapvieno kartingi un Betas. Tāpēc cerības uz Albertu, ka viņš varētu pārsteigt ar augstākiem rezultātiem. Tas gan nenozīmē ka Kristiāns būs lēnāks. Leo Cabulim motoru būvē Uģis Vītols – mums būs intriga, kas būs sanācis! Jaudīgākā mašīna gan varētu būt Evertam Henilānam, bet Danielam Špakam, iespējams, netik jaudīga. Taču Špaks labi brauc, vēl nedaudz jāmācās savaldīties, apdzīt tīri un neskriet apmalēs, ja kāds aizbrauc pa priekšu. Jebkurā gadījumā intriga būs kā nekad līdz šim!”

Ar to arī viss izteikts – jāgaida sezonas starts! Ar piebildi, ka nepieminētie Adrians Pūga, Krišs Miķelis Aploks un Iļja Kabanovs katrs var būt medaļu pretendents, sevišķi Adriana un Iļjas gadījumā. Runā gan, ka Kabanovs juniors nedaudz pazaudējis vēlēšanos spēkoties – par startu Smiltenē vēl nav skaidrības, jo tēvs Dmitrijs, kurš pats ir B600 favorītu pulkā, turpina „lauzt” jaunieti sēsties bagijā!

 • Ilona

  Špaks praktiski visu sezonu nobrauca visiem pa priekšu, nu pēkšņi jāmācās tīri apdzīt un nebraukt apmalēs… ir nu gan viņš skabarga pirkstā? vai ne Turkin?

  • Kostiks

   ir ir skabarga, viennozīmīgi un nenoliedzami :) , jūtu ka skabargu daudz šogad būs, bet tas ir foršī… Danielam un netikai ar apdzīšanu tiešam ir tā, ka pie katras iespējas ir sitiens ritenī :(gadījumā ja braucējs ir vienlīdz ātrs, un kur pabraukt garam ir grūtak, ka lēni braucošajam. Tā bija 333 trasē, tā bija Mūsā, ta bija Bikerniekos, un video Jūsu liktie, skaisti to visu parāda…
   Gribēju piebilst pie sava citāta, ka visa informācija, kas manā rīcībā par konkurentiem ir baumu līmenī un nav oficiāla…
   Veiksmīgu visiem sezonu, un nekāda naida…!

 • Ilona

  Tie ir tikai bērni un būtu jauki, ja pieaugušie tiem ļautu būt par tādiem un nesētu negatīvas sēklas un vienreiz izbeigtu mērīties ar noteiktām ķermeņa daļām!Sevišķi nepatīkami apzināties, ka kāds pieaudzis vīrietis savu problēmu risinājumu meklēšanas procesā realizējas bērna kritizēšanā un nenoliedz ka tas vēl esot baumu līmenī.
  Saņemiet no manis par to aizrādījumu kā no mammas. Jūsu kritiku nekādā gadījumā neuztvērsim par izaicinājumu, jo šajā pasākumā piedalāmies lai patīkami pavadītu laiku. Nenoliedzami ir patīkami apzināties, ka paši ar saviem spēkiem bez jebkāda kluba palīdzības un jebkādas saistības ar autokrosu varam tikt pie rezultātiem. Mēs esam saliedēta un mērķtiecīga ģimene un tas arī būtu panākumu pamatos ieliekams. Novēlu citiem arī būt pozitīviem un nekādā gadījumā tik zemu nolaisties lai kritizētu bērnu.

  Un tos vārdus, ko piemērojat Danielam, var tik pat labi piemērot jebkuram citam pilotam betas klasē- jo tie ir tikai berni. Un starp citu savaldīties jāmācās dažam citam…

  • Kostiks

   piekrītu… kā arī kritiku iespējams ir sāpīgi dzirdēt, centīšos savas domas atstāt pie sevis turpmāk, attiecība uz bērnu sportu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***