Autokross: Pēdējās dienas pirms starta: Beta

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.04.2012
20:36

Beta bagiju klases a) lepnums un b) posts: a), jo klase, par spīti šķietami maziem sportistiem, ir ļoti interesanta un azartiska. b), jo toni un konkurenci nosaka vairāk tehnoloģiju attīstība (=līdzekļi), nevis jauno talantu tiešā cīņa. Liekas, B600 bagiji ir tuvāk standartam, nekā Beta… Tomēr tā ir diskutējama tēma – autosports allaž bijis ne tikai stūrētāju, bet arī maksātāju sporta veids, varbūt ir pareizi šo filozofiju ielikt sportistos jau bērnībā, lai vēlāk, ceļā uz F-1 vai WRC, nebūtu pārsteigumu.

Pērnā gada Latvijas bērnu čempions Daniels Špaks ir gatavs aizstāvēt titulu. Toties ne visos posmos būs viņa sīvākais konkurents Kristiāns Rihters, jo vasarā paredzēts startēt arī kartingā.

Komentāru par klases prognozēm sniedza Beta bagiju virtuves viens no pavāriem Konstantīns Turkins: „Mūsu komandā (Rihters un Alberts Duntavs) Alberts šogad startēs ar nosacītu pirmo numuru, tā kā Kristiānam jāapvieno kartingi un Betas. Tāpēc cerības uz Albertu, ka viņš varētu pārsteigt ar augstākiem rezultātiem. Tas gan nenozīmē ka Kristiāns būs lēnāks. Leo Cabulim motoru būvē Uģis Vītols – mums būs intriga, kas būs sanācis! Jaudīgākā mašīna gan varētu būt Evertam Henilānam, bet Danielam Špakam, iespējams, netik jaudīga. Taču Špaks labi brauc, vēl nedaudz jāmācās savaldīties, apdzīt tīri un neskriet apmalēs, ja kāds aizbrauc pa priekšu. Jebkurā gadījumā intriga būs kā nekad līdz šim!”

Ar to arī viss izteikts – jāgaida sezonas starts! Ar piebildi, ka nepieminētie Adrians Pūga, Krišs Miķelis Aploks un Iļja Kabanovs katrs var būt medaļu pretendents, sevišķi Adriana un Iļjas gadījumā. Runā gan, ka Kabanovs juniors nedaudz pazaudējis vēlēšanos spēkoties – par startu Smiltenē vēl nav skaidrības, jo tēvs Dmitrijs, kurš pats ir B600 favorītu pulkā, turpina „lauzt” jaunieti sēsties bagijā!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv