Autokross: Pieteikšanās čempionāta starta posmam tuvojas noslēgumam

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
18.04.2012
16:33

Ceturtdien, 19. aprīlī noslēgsies pieteikšanās Latvijas autokrosa čempionāta pirmā posma sacīkstei, kas 29. aprīlī startēs Smiltenē, Tepera trasē. Šodien un pēdējā dienā gaidāms izšķirošais pieteikumu pieplūdums un, lai arī atsevišķas klases vēl nav pārvarējušas ieskaites robežu (nepieciešami pieci dalībnieki, lai klase saņemtu punktus), prognozes liecina, ka pēdējā diena saliks visu pa vietām.

Pašlaik dominē 1600 klase, kurā saņemti desmit pieteikumi, bet vismaz viens – Mareks Tauriņš – izteicis gatavību startēt un drīzumā ar viņu vajadzētu redzēt sarakstos. VAZ Klasika pirmssezonas uznāciens ir varens, jo saņemti astoņi pieteikumi. Septiņi sportisti pieteikušies cīņai Baltijas kausa Buggy1600 klasē, plus gatavību ārpus ieskaites startēt izteicis Jānis Boks ar SuperBuggy klases auto.

Pāri kvoruma robežai uz trešdienas pēcpusdienu ir arī 2000 Super klase (5 pieteikumi), Open (6) un Beta bagiju klase (5). Pa vienam sportistam līdz kvorumam trūkst CK125 un B600 klasei, bet D12 smago automašīnu klase šobrīd nepatīkami pārsteidz ar nieka diviem pieteikumiem, lai gan prognozes liecināja par vismaz astoņu sportistu skaitu. Taču atgādinām, ka pieteikumi termiņš ir ceturtdiena, vēl vairāk nekā diennakts pieteikumu sūtīšanai.

Jāpiebilst, ka otro gadu pēc kārtas Latvijas čempionāta nolikums paredz, ka sportisti, kuri pieteikušies pēc noteiktā pieteikšanās termiņa, netiek pielaisti pie laika kontroles braucieniem, kas nozīmē, pirmkārt, komisāra atļaujas startēt formālu izlūgšanos, otrkārt, startu pirmajā kvalifikācijā no pēdējās starta vietas. Jāatzīst, ka būtu pat interesanti, ja kāds no favorītiem nepieteiktos laicīgi!

Otrdienas un trešdienas patīkamie pārsteigumi ir vairāku jauno braucēju pieteikšanās. Čempionātā solās startēt septiņi debitanti. 1600 klasē otrais mačs čempionātā gaidāms Jānim Nikelam, bet debija – Jānim Balodim, Ivo Šteinbergam, Marekam Dainim, Jānim Pūgam. 2000 Super klasē pirmā pilnā sezona paredzēta Tomam Ziedānam, debijas cīņa Jānim Miščenko un Uldim Brikmanim. VAZ klasē pirmo reizi Latvijas kausā startēs Kristaps Maševskis, Andris Ozoliņš un Rinalds Bērziņš. Smiltenē īpaša diena būs arī igaunim Vallo Nūteram, kurš debitēs bagiju Baltijas kausā. Trešdiena arī nesa apstiprinājumu, ka Andis Kļava tomēr paliek 1600 klasē, nevis pāriet uz 2000 Super, kas bija viena no versijām.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv