Autokross: Pilskalnu čempionāta sastāvs zināms, folkreiss turpina pieteikšanos

Viesturs Saukāns  01.07.2017 16:36 5

Ceturtdien noslēdzās pieteikumu termiņš Latvijas autokrosa čempionāta posmam, kas nākamajā nedēļas nogalē norisināsies Jēkabpils pusē, Pilskalnu autotrasē. Pieteikšanās turpinās folkreisa dalībniekiem.

Latvijas čempionāta posmam, kas būs arī Baltijas Buggy 1600 klases trešā sacīkste, pieteikušies nepilni seši desmiti dalībnieku. Turklāt pastāv iespēja, ka sastāvs varētu nedaudz papildināties.

Dalībnieku saraksts kopumā bez lieliem pārsteigumiem, ar dažām labām, dažām ne tik labām ziņām. Taču kopumā ir skaidrs, ka iesāktā čempionāta izrāde un neprognozējamība turpināsies.

1600 klasē septiņi pieteikumi, nedaudz atkāpjoties no kvoruma robežas krīzes. Klasē pēc divu posmu izlaišanas atgriezies Andis Skolmeistars, kurš var ieviest korekcijas cīņā par vadošajām pozīcijām. Andis pirms gada Pilskalnos guva savu pirmo uzvaru Latvijas čempionātā. Starp citu, pērn Pilskalni sarūpēja jaunus uzvarētājus visās klasēs – Ritvars Kārkliņš, Jānis Dreimanis, Gatis Geisters, Andris Krieviņš…

2000 Super klasē 11 pieteikumu. No šogad visos posmos startējušajiem cīņā šoreiz nedosies Oskars Troika. Toties cīņā gatavs mesties Edijs Varnas. Edijam tieši Pilskalnos pērn pārtrūka autokrosa karjera motora defekta dēļ. Šogad viņa kontā Biržu rallijkross un revanša sacīkstē Pilskalnu autokrosā.

Open 2500 klasē pirmo reizi dalībnieku skaits atkāpjas no stabilā deviņu braucēju sastāva. Tehnisku problēmu dēļ uz starta nebūs Eduards Iesalnieks, kapitulāciju pilnībā šogad piedzīvo pērnais čempions Lauris Unāms… Tas gan arī nozīmē, ka īpaši tiks izspēlētas pozīcijas trijniekā, kādam tiks pjedestāls, kuru līdz šim bija okupējuši Unāms, kopvērtējuma līderis Ints Jeršovs un Jānis Kozlovskis.

Jau ziņojām, ka VAZ klasē pacēlis rokas un nolaidis degunu Heinars Lehtsārs, taču viņa vietā kaujā šogad pirmo reizi dosies Andris Ozoliņš. Klasē kopumā deviņi braucēji.

B600 klase uz šo posmu ir lieliska – stabilajam un nelielajam septiņu braucēju kolektīvam pievienojušies Liene Sproģe un Lauris Brikainis – būs atraktīvi!

Astoņi dalībnieki Mini bagiju klasē – pa kādam iztrūkumam, piemēram, Roberts Ūbelis. Taču arī viena debija: uz starta stāsies Emīls Mirošņiks, koknesiešu brigāde aug augumā! Emīls ir dēls 2000 Super klases braucējam Didzim Mirošņikam. Līdz ar to izveidojies kārtējais tēva/bērna duets čempionāta ietvaros.

Pašlaik Open 4500 kausam ir pieteicies tikai Jānis Veģeris, kurš piesakās un, slavējam, startē visur, kur vien iespējams. Taču intriģējoša ziņa ir Brenguļos dramatisku avāriju piedzīvojušā Armanda Plūmes pieteikums sestdienas LAF Krosa komisijas kausa posmam, arī sociālajos tīklos parādās bildes ar jau atjaunotu Audi virsbūvi. Tas nozīmē, ka uz svētdienu iespējams arī lielā Open papildinājums.

Tikmēr nepatīkamu pārsteigumu sarūpējusi Baltijas Buggy 1600 klase – ieskaitei pašlaik pietrūkst viens dalībnieks kopvērtējuma punktu sadalei. Tomēr nojaušams, ka klase meklē risinājumus. Pirmkārt, Mortens Perševics strādājot, lai savestu kārtībā savu auto pēc problēmām pirmajā posmā Smiltenē. Otrkārt, ir rezerves arī Lietuvas pusē, lai piesaistītu, piemēram, kopvērtējuma līderim Tomasam Zavarskim tik nepieciešamo trūkstošo spēlētāju.

Gatavojamies Pilskalniem! Vēl pētīsim, kas un kā varētu notikt gan svētdien, gan pirms tam sestdien! Šobrīd zināms, ka trasē jau atkal tiek veikts pamatīgs darbs, pagriezieni tikuši pie metāla apmalēm, veikti citi lieliski darbi!

 • [Ex]

  Maza reklāma, jeb info folkreisa un autokrosa braucējiem! Malatesta Baltic ir kļuvuši par LAF Folkreisa Vasaras kausa 3.posma un Latvijas autokrosa čempionāta 4.posma sacensību OFICIĀLAJIEM ATBALSTĪTĀJIEM! Specbalvas: 2x MALATESTA M+S 200 riepas iegūs labākais folkreisa braucējs, bet 4x MALATESTA M35 Autocross Super Soft riepas dāvināsim uzvarētājam Baltijas kausa Buggy 1600 klasē! Veiksmi!

 • Guntis

  Cikos svētdien sākums????

  • SKPilskalni

   Svētdien pirmie kvalifikācijas braucieni sākas 10.00.

 • Ivars

  Cikos 6 dien sakas ?

  • SKPilskalni

   Sākas viss ap astoņiem, bet pirmie kvalifikācijas braucieni ap vienpadsmitiem.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***