Autokross: Pirmā Latvijas autokrosa braucēja: “Nebija laika domāt par vēsturi!”

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
07.02.2021
18:38
Lindiju Griezi izdevies aizkustināt, ļaujot tikai šobrīd aptvert viņas nozīmīgo lomu Latvijas autokrosa vēsturē.

Aizvadītajā nedēļā apskatījām tēmu – sievietes krosa tipa sporta veidos. Jau minējām, ka tika uzrunāta arī pirmā Latvijas autokrosa braucēja Lindija Grieze. Lielbritānijā dzīvojošā kurzemniece pauž saviļņojumu par Autocross.lv izcelto viņas lomu sporta vēsturē, lai gan startēšanas brīdī par to nav bijis laiks domāt.

Atgādinām, ka Lindija deviņdesmitajos gados kļuva par pirmo sievieti, kura startējusi Latvijas autokrosā. Viņa pastāsta, kā nonākusi līdz šim sportam: “Man patiess prieks, ka autokross dzīvo, un priecē dāmu bariņš šajā sportā. Tā tik turēt! Jūtos patīkami pārsteigta par Autocross.lv rakstu. Tad, kad stājos uz starta, nebija laiks domāt par vēsturi, mana starta nozīmi tajā. Iesākas viss ar dzīvesbiedra teikumu: “Šai mašīnai apskati neiziesim, jāpārtaisa par krosnieku”. Pēc pāris dienām mašīna bija izārdīta, un viņš man saka: “Nu, redz, kur tava mašīna, sāc gatavoties autokrosam”.

Lindija atzīmē, ka autokrosa pārējo braucēju reakcija bija vairāk mulsums viņiem pašiem: “Daudziem braucējiem mana parādīšanās izraisīja apjukumu. Redz, viņš, džentelmenis būdams, vienmēr palaiž dāmu pa priekšu, nu kā viņam tagad trasē uzvesties? Bija, kas nāca atvainoties, ka trasē tomēr nebūs džentelmenis.”

Lindijas Griezes karjera bija salīdzinoši īsa, ko diktēja ikdienas apstākļi. Toties emocijas nav aizmirsušās: “Maz sanāca pabraukt. Dažādas tehniskas kaites, laika un finanšu trūkums ātri pielika punktu optimismam. Nezinu, kā tagad, bet tajos gados autokross bija pasākums, kuru gaidīja, kuram gatavojās, vienalga, vai tu radinieks, braucējs, vai vienkārši atbalstītājs.”

“Autokross bija kā svētki, notikums, kas svarīgāks par visu ko citu.”

“Rindā stāvēja, kurš brauks līdzi, kurš mašīnu mazgās pēc katra apļa, kurš riteņus skrūvēs… Aktīvā izklaide ikvienam.”

Pastāv aizdomas, ka Lindijai atjaunojušās emocijas saistībā ar šo sportu: “Ceru, ka šis vīrusa laiks drīz beigsies, un autokross pulcēs daudzus jaunus dalībniekus un skatītājus! Pierakstījos Autocross.lv mājas lapas Facebook profilā ar savu “Like”, tagad varēšu sekot jaunumiem, norisēm. Paldies, Viestur, par iespēju pakavēties atmiņās, un vislielākais paldies par autokrosa vēstures uzturēšanu.”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv