Autokross: Pirmie pieteikumi Latvijas autokrosa čempionāta sarakstos

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
28.04.2018
10:18

Pāris nedēļas pirms Latvijas autokrosa čempionāta pirmā posma gandrīz visās klasēs jau pirmie pieteikumi. Vai ir arī pārsteigumi?

Pagaidām viss salīdzinoši mierīgi, lai gan pieteikušies interesanti klašu spēlētāji. 1600 klases pieteikumu birums sācies ar čempiona Riharda Daiņa spēka demonstrējumu. Pieteikumā norādījis automašīnu VW Golf III – pērn tituls tika sasniegts ar Golf II automašīnu, kas nozīmē, ka pa ziemu braši strādāts pie jaunās tehnikas. Pieteicies arī vicečempions Kaspars Silenieks – abi galvenie favorīti jau vicina sportiskās dūres! 1600 klasē gaidāmi vairāki jaunumi, starpsezonas ziņas liek cerēt, ka klase būs pārvarējusi pērno dalībnieku skaita krīzi.

2000 Super klase šobrīd izskatās kā Ford Fiesta kausa izcīņas kategorija: ar šiem auto pieteikušies Juris Smilga un Pēteris Āboliņš. Ja Smilgas auto jau pāris gadus apskatīts, tad Āboliņa jaunā mašīna vēl tur līdzjutējus nepacietībā.

Open 2500 klasē pašlaik viens pieteikums – Armands Pārupe gatavojas stāties pretī klases līderiem ar pilnpiedziņas Volvo S60. Šo auto varēs redzēt arī svētdienas Smiltenes LAF Krosa komisijas kausa sacīkstē.

VAZ Klasika kategorijā cīņai pieteicies pērnais vicečempions Andris Krieviņš, kurš deg nepacietībā turpināt ceļu uz pērn no rokām izslīdējušo čempiona titulu. Klasē pieteicies arī debitants Jānis Logins – rūjienietis startēs ar pērn tēva Ausekļa trasē vesto auto.

Mini bagiju klasē pašlaik viens pieteikums – Baiba Sileniece met izaicinājumu pārējiem braucējiem. Klases sastāvs un spēku samērs neprognozējams tehnisko noteikumu un vēlamās filozofijas maiņas dēļ.

Šobrīd pieteikumu nav B600 un Open 4500 kausa izcīņas klasē. Simboliski – šīs abas klases tiek prognozētas kā bieži kvorumu nesasniedzošas kategorijas. Ja par lielo Open tas nešķiet pārsteigums, tad B600 radošā krīze būtu nepatīkams pārsteigums. Tiesa, autosportā daudz glābj lieliskā frāze: “Laika vēl daudz!”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv