Autokross: Popes autokrosa sastāvs sarūgtina

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.10.2011
10:20

Lai gan svētdienas Popes autokrosa rīkotāji ar Kasparu Silenieku priekšgalā dara visu, lai sezonas pēdējā sacīkste būtu lielisks krosa festivāls, autokrosa braucēju atsaucība diemžēl ir kritiski minimāla. Šodien ir pēdējā pieteikšanās diena un, lai arī rīkotājs daudzus sportistus ir gatavs uzaicināt personīgi, prognozes nav spīdošas.

Šobrīd salonmašīnu klasē pieteikušies četri dalībnieki, bet B600 klasē – trīs. Sacīksti daļēji glābj folkreisa kolektīvs, kurš, prognozējams, uz Popi brauks vairāk nekā 20 dalībnieku sastāvā.

Lai gan sacīkstes ārpus čempionāta reti bijušas populāras, situācija nešķiet apmierinoša LAF Krosa komisijas vadītājai Intai Ulmei: „Redzu, kā organizatori gan šajā, gan citos gadījumos cīnās par šādu sacensību rīkošanu un autokrosa atbalstīšanu, pilnveidošanu. Skumji skatīties, ka sportistiem tas nav vajadzīgs. No vienas puses, jāklausās argumenti, ka čempionāts notiek tik maz trasēs, ka pietrūkst iespēju treniņiem un tāpēc jābrauc kaut kur citur. No otras puses, šogad jau kopš ziemas trašu dažādība un ārpus čempionāta sacensības treniņiem ir lielā skaitā, turklāt par izteikti mazām dalības maksām. Taču ir saujiņa dalībnieku, kuri lielu daļu tās apmeklē, bet daudz citi šīs iespējas neizmanto. Vai tiešām ir svarīgs tikai viss tas, kam ir nosaukums „čempionāts”? Tik profesionāls un augsts līmenis, ka startēt ārpus čempionāta ir zem sportista goda? Domāju, ka sportisti ļoti bieži prasa rīkotājiem uzburt brīnumus par minimāliem līdzekļiem, tos kritizējot un gudri spriedelējot, cik, kurš organizators ir kļūdījies. Tomēr kopīgi, vienā kodolā strādāt autokrosa labā vairs nav interesanti. Arī Popes gadījumā organizators mēģina ievest autokrosā trasi, kura savulaik bijusi jau norakstīta. Taču organizatoram ir nepieciešami dalībnieki, lai redzētu, kā trase darbojas, kas ir jāizmaina, kas jāpilnveido… Skumji, ka autokrosu brīžiem vajag tikai LAF un saujiņai rīkotāju, taču ne galvenajiem, kuru dēļ tas viss tiek veidots – sportistiem.”

Nedēļas piedāvājums! Svētdien autokross Popē, varbūt ir vērts uzbraukt?

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv