Autokross: Priekule kļūst svarīga Baltijas kausa

admin admin
26.05.2010
00:24

Nedēļu pēc Brenguļu sacīkstes – 5. jūnijā – Priekulē notiks autokross. Sākotnēji šķietami rezervētu interesi izraisošā sacīkste veidojas par interesantu pasākumu, turklāt pēdējās ziņas liecina, ka sacensība var kļūt saistoša Baltijas autokrosa kausa izcīņas dalībniekiem. Par visu pēc kārtas.
5. jūnijā Priekulē paredzētais kross būs Latvijas čempionāta trešais posms B600 klasei, Latvijas čempionāta otrais posms D-12 smago automašīnu klasei, Folkreisa Kurzemes kausa pirmais posms, kā arī kausa izcīņa VAZ Klasikas klasei un kausa izcīņa nacionālo klašu vieglajām automašīnām. Viss paredzētais tiek plānots, taču intrigu rada pēdējais punkts – kausa izcīņa nacionālo klašu mašīnām. Paredzēts, ka uz cīņām šajā ieskaitē var pulcēties jebkuras – 1600, 2000 Super un Open – čempionāta klases dalībnieki.
Šodien no Baltijas autokrosa kausa rīkotājiem Lietuvā pienāca ziņas par radikālām Baltijas kausa kalendāra izmaiņām. Pēc aizvadītā Ukmerģes posma nākamā sacīkste bija paredzēta 12. jūnijā Laitses trasē Igaunijā. Taču igauņi paziņojuši, ka atsakās no šīs sacīkstes rīkošanas. Līdz ar to parādījusies versija, ka Baltijas kausa posms varētu notikt 7. augustā Priekulē, kad paredzēts Latvijas čempionāta klasiskā klašu sastāva posms. Līdz ar to 5. jūnija sacīkste var kļūt par labu treniņu ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas seriāla salonauto klašu dalībniekiem.
Ja par Baltijas kalendāru, tad plānots atcelt arī pēdējo posmu Kaļiņingradā, ko gatavojas aizstāt sacīkste Kačerginā pie Kauņas. Abas šīs izmaiņas ir izdevīgas Latvijas braucējiem, jo, pirmkārt, iegūstam vēl vienu Latvijas posmu, otrkārt, atkrīt visai sarežģītā nokļūšana aiz Eiropas Savienības robežas. Protams, ne pirmā posma dalībnieku sastāvs, ne tik kardināla kalendāra koriģēšana nav Baltijas kausa veselīguma pazīme, taču – ar kaut ko jāsāk!
Tātad uz Priekuli pēc pusotras nedēļas ne tikai B600, D12, Folkreiss un VAZ, bet arī 1600, 2000 Super un Open!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv