Autokross: Priekulē noskaidrots pirmais šā gada čempions

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
08.08.2011
10:26

(LAF ziņojums presei) Latvijas autokrosa čempionāta posms Priekulē noslēdzies ar pirmo noskaidroto Latvijas čempionu – smago automašīnu D12 klasē uzvara sacīkstē atnesusi titulu smiltenietim Andrim Jurciņam. Vieglo automašīnu klasēs Priekules sacīkste saasinājusi cīņu par kopvērtējuma uzvarām, vienīgi Raimonds Jerāns Open klasē nostabilizējis pirmo vietu. Uzvaras guva Jurciņš, Jerāns, kā arī Reinis Lilienšteins (1600), Intars Spīķis (2000 Super) un Otto Vočtavs (B600). Baltijas D-3A kausa posmā uzvara Dāvim Aupem.

Latvijas čempionāts D12 klasē šogad tiek aizvadīts piecos posmos, tāpēc smago auto braucēji sezonu noslēgs ātrāk nekā vieglo automašīnu klases. Līdz ar to Jurciņa čempiona tituls nāca šķietami pārsteidzoši, jo cīņa līdz šim bija spraiga. Taču Priekulē vājas sacensības piedzīvoja Andra galvenie konkurenti – igaunis Tāvi Pindiss guva trešo vietu, bet iepriekšējo divu gadu čempions Bruno Leimanis finālā izstājās, jo jau kopš starta cēsinieks brauca ar pilnībā ar dubļiem aizmestu logu. Lai gan Leimanis turējās godam, priekšpēdējā aplī GAZ automobilis tomēr tika uzsēdināts uz trases vaļņa.

Sacīkstē otro vietu aiz Jurciņa sasniedza Aldis Grantiņš. Līdz ar to par vicečempiona titulu pēdējā posmā jācīnās Pindisam, Leimanim un Grantiņam.

Vieglo automašīnu klasēs vēl atlikuši divi posmi – augusta beigās Smiltenē un septembrī Bauskā. Būs daudz kopvērtējuma neskaidrību, kas jārisina, lai uzzinātu šā gada medaļniekus.

1600 klasē sestdien dominēja Reinis Lilienšteins, pēc neveiksmīga sezonas sākuma izcīnot jau otro uzvaru pēc kārtas. Šie panākumi ļāvuši Lilienšteinam atgūt šķietami zudušās izredzes uz Latvijas čempiona titulu. Šobrīd viņš ir otrais, tikai trīs punktu attālumā no līderpozīciju atguvušā Andra Priedīša.

Otro vietu Priekulē sasniedza Andis Vanters, šo pozīciju gūstot otro sacīksti pēc kārtas. Fināla pirmajos apļos uz Vantera vietu pretendēja arī Priedītis, taču Vanteram izdevās nostabilizēt pozīciju.

Klases kopvērtējumā pamatīgs haoss, un uz čempiontitulu joprojām pretendē pat seši dalībnieki – aiz līderiem Priedīša, Lilienšteina un Vantera pulcējas igaunis Janno Ligurs, Andis Kļava un Kaspars Silenieks. Viss top-6 atrodas 11 punktu robežās, bet par uzvaru vienā posmā, salīdzinājumam, var gūt 15 punktus.

2000 Super klasē sacīkste noslēdzās bez pārsteigumiem – uzvaru guva galvenais favorīts Intars Spīķis. Lai arī kļūda ar riepu izvēli trešajā kvalifikācijā lika zaudēt kopvērtējuma papildpunktu par izcīnīto pirmo A fināla starta vietu, finālā Spīķis bija pārliecinošs līderis.

Aiz viņa tikpat droši brauca Ainārs Kenigsbergs, sasniedzot otro vietu. Līdz pēdējiem apļiem par trešo pozīciju spēkojās Uldis Andersons un Gints Astrauskis – uzvarēja pieredze un pjedestāls tika Andersonam.

Open klasē, šķiet, šobrīd vispārliecinošāk var runāt par titula galveno pretendentu. Uzvaru izcīnīja kopvērtējuma līderis Raimonds Jerāns, savukārt viņa sīvākais sāncensis Jānis Kozlovskis izstājās ar motora defektu. Līdz ar to jau tā ievērojamais pārsvars palielināts vēl vairāk – līdz 20 punktiem, kas vienā posmā nav atgūstams daudzums. Vēl vairāk – nākamajā posmā Smiltenē Raimondam pietiek sasniegt otro vietu aiz Kozlovska, lai posmu pirms čempionāta beigām kļūtu Jānim neaizsniedzams. Jāpiebilst, ka Jerāns ir 2008. un 2009. gada čempions šajā klasē, bet 2010. gadā Kozlovskis apturēja Jerāna valdīšanu.

B600 bagiju klasē par kopvērtējuma intrigu parūpējās līdzšinējie līderi. A fināla pirmajā aplī pēc sadursmes izstājās pirmo divu posmu uzvarētājs Jānis Baumanis un vēl viens favorīts Kaspars Bumbiers. Šādu dāvanu izmantoja šosezon neveiksmīgi čempionātu sākušais vicečempions Otto Vočtavs, gūstot pārliecinošu uzvaru. Rezultātā desmit punktu robežās kopvērtējumā atrodas Baumanis, Vočtavs (-3 punkti), Aigars Liškovskis (-7) un Bumbiers (-10).

Priekulē otro vietu aiz Vočtava sasniedza Liškovskis, bet trešajā vietā Dmitrijs Kabanovs.

Baltijas kausa D-3A bagiju klasē uzvaru sasniedza Dāvis Aupe, finālu aizvadot pārliecinoši. Otrais, visu dienu braucot saudzējošā režīmā motora defekta dēļ, Jānis Ščerbickis, kurš pēc šī posma kļuvis par Baltijas kausa līderi. Trešais – Oskars Eglītis, kurš pēdējā aplī atņēma pjedestāla pozīciju lietuvietim Vitautam Kuram. Tiesa, Eglītim bija iespēja sarūpēt sensāciju – pēc uzvaras kvalifikācijā viņš pēc starta izrāvās vadībā, tomēr, ietriecoties valnī, zaudēja līderpozīciju.

Nākamais Latvijas autokrosa čempionāta posms norisināsies 28. augustā Smiltenē, Tepera trasē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv