Autokross: Pūga uz 1600, Lajevskim Open Opel, Kļava vēl svārstās

Viesturs Saukāns  17.04.2012 16:20 0

  Autokross, Ziņas

Aizvadītā diena atkal nesusi jaunumus pirms Latvijas autokrosa čempionāta pirmā posma, kas notiks 29. aprīlī Smiltenē, Tepera trasē. Noskaidrots, ka Jānis Pūga startēs 1600 klasē – viņš bija viens no tiem, kurš vēl pētīja iespējas startēt vai nu šajā, vai 2000 Super kategorijā. Andrejs Lajevskis, savukārt, trasē vedīs spēcīgu Opel Kadett ar Open klasei atbilstošu aizmugures piedziņu. Savukārt bijušais 1600 klases  vicečempions Andis Kļava vēl nevar pateikt, kurā no priekšpiedziņas klasēm startēs.

Jānis Pūga, kurš, atšķirībā no dēla Adriana, tikai šogad debitēs Latvijas čempionātā, pieteicies startam 1600 klasē. Šīs klases automašīnas sagatavošana bija jau sākotnējais plāns, taču Jānis apsvēra iespēju startēt arī 2000 Super klasē, ja tas būtu svarīgi kategorijas kvoruma nodrošināšanai.

Jāņa pieteikums arī nozīmē, ka 1600 klases dalībnieku sastāvs izaudzis līdz septiņām mašīnām, taču zināms, ka vismaz divi sportisti vēl nav pieteikušies Smiltenes cīņai. Pūgas starts čempionātā iespējams lielā mērā tāpēc, ka Latvijas čempionāts pārklājas ar Beta bagiju Latvijas čempionātu, kurā jau vairākas sezonas startē juniors Adrians.

Vēl viens no tiem, kurš līdz beidzamam mēģina izvēlēties izmantojamo klasi, ir Andis Kļava. Komanda ziņo, ka ir problēmas ar VW Golf III automašīnas sagatavošanu, tāpēc pieteikums tiks sūtīts pēc mašīnas pārbaudes – atlikušajās dienās līdz ceturtdienas pieteikumu termiņam.

Tikmēr bijušais Latvijas čempions Andrejs Lajevskis noslēdz darbu pie Opel Kadett aizmugures piedziņas automašīnas. Šo auto savulaik izmantoja Ģirts Pauriņš, bet pēdējo gadu laikā Lajevskis cītīgi strādāja pie tehnikas atjaunošanas. „Jāpavēro, kāda ir šī mašīna, bet zinu, ka mezglu ziņā visai spēcīga, vēl ātrumkārbu varētu uzlabot. Principā nebūtu slikti, ja šo auto izdotos pārdot, jo gribu turpināt darbu pie rallijkrosā izmantotā Ford Escort.”