Autokross/Rallijkross: Atceļ Mačenbergas autokrosu, WRX elektroauto pārceļ uz 2022. gadu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
21.04.2020
07:42
Līdz ar Mačenbergas atcelšanu Eiropas autokross zaudējis piecus no deviņiem čempionāta posmiem

Eiropas autokrosa čempionāts zaudējis jau vairāk nekā pusi savu posmu, jo atcelta arī jūnijā paredzētā sacīkste Mačenbergas trasē Vācijā. Tikmēr FIA Motoru sporta padome pārcēlusi uz 2022. gadu elektroauto pasaules čempionāta projektu.

Mačenbergas sacīkste atcelta jau ierasto iemeslu dēļ – Covid-19 vīrusa pandēmija un sacensību rīkošanas potenciālie finanšu apstākļi. Eiropas autokrosa čempionātā no deviņiem paredzētajiem posmiem atcelti jau pieci – abi posmi Vācijā, abi posmi Baltijā un Čehijas Novapakas sacīkste. Mačenbergas atcelšana nozīmē, ka pirmo ievainojumu guvusi arī šogad Eiropas kausa statusā debitējošā Kartcross klase, kuras pirmie posmi bija paredzēti sezonas otrajā pusē. Pašlaik kalendārā palikušas vien divas Francijas sacīkstes, Čehijas Pžerova un Itālijas Madžora. Vai šogad Eiropas čempionāts vispār varēs notikt, šobrīd nav iespējams paredzēt – kā par daudzām lietām šā brīža situācijā.

Tikmēr FIA Motoru sporta padome nolēmusi par gadu pārcelt pasaules rallijkrosa čempionāta elektrifikāciju – no 2021. uz 2022. gadu. Visas iesaistītās puses – FIA, čempionāta rīkotājs IMG un tehnisko risinājumu piegādātāji – uzsver plāna turpināšanu, taču šajā ekonomiskajā situācijā tā realizāciju pārceļ par gadu uz priekšu.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv