Autokross/Rallijkross/ Folkreiss: Kad būs ziema, būs testu dienas

Viesturs Saukāns  04.01.2020 19:04 0

  Autokross, Folkreiss, Rallijkross, Ziņas

Lai gan šobrīd nekas neliecina, ka 18. janvārī varētu notikt Folkreisa Ziemas kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa pirmais posms, visu disciplīnu sportistiem jāņem vērā, ka ziemas sezonas posmi var noderēt kā testu un pārbaužu dienas, pat nestartējot attiecīgajās sacīkstēs.

Šobrīd prognozes tuvākajām divām, trim nedēļām nesola pat kaut ko līdzīgu apstākļiem, kas varētu ļaut sākt ziemas sezonu. Taču kaut kad ziemai būtu jābūt, tāpēc gatavošanās turpinās pilnā sparā.

Ziemas posmi varētu būt interesanti arī sportistiem, kuri neplāno stāties uz starta Vecpils, Madonas, Jēkabpils un Brenguļu posmos: Krosa komisijas padome sola šajā sacīkstēs sarūpēt tehniskās komisijas papildspēkus, kuri attiecīgās sacensību dienas laikā veiktu jebkuras krosa mašīnas padziļinātu apskati un dotu spriedumu, vai un kādi uzlabojumi nepieciešami, gatavojoties vasaras sezonai. Šādu apskati varētu veikt gan attiecīgā posma dalībnieki, gan tie, kuri neplānotu mašīnas braukt uz starta, piemēram, rallijkrosa tehnika, utt.

Šobrīd atliek gaidīt ziemu. Sinoptiķi par tās noturību šoziem ir ļoti skeptiski, tomēr tiek prognozēts, ka februāris un marts varētu sagādāt krosa atbilstošus laika apstākļus. Par posmu norisi janvārī gan varot praktiski aizmirst. Gaidīsim.