Autokross/Rallijkross/ Folkreiss: Kas Mūsas trillera sarakstos?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.09.2019
14:35

Mūsas nedēļas nogales sacīkstes bezsankciju pieteikumu termiņš noslēdzies, autokrosā, rallijkrosā un Folkreisā kopumā 188 pieteikumu. Pozitīvi graujoša statistika un lielisks sastāvs Mūsas trillerim. Kas šajos sarakstos šķiet uzkrītošs?

Uzreiz gan jāsaka, ka vislabāk uzzināt, kas interesants ir daudzo klašu dalībnieku sarakstos, ir apmeklējot nedēļas nogales sacīksti. Turklāt sportiski viss liecina, ka līdzjutējiem jāatrod veids cīņu vērot jau no sestdienas, jo braucienu būs daudz, un tie katrs būs svarīgi. Turklāt jau sestdien var kļūt zināmi iznākumi atsevišķos kopvērtējumos. Iznākumi, vai situācijas saasinājumi, ja precīzāk.

Atgādinām, ka sestdien un svētdien Bauskā, Mūsas trasē tiks noslēgts Latvijas autokrosa un rallijkrosa čempionāts, bet Folkreisam tiks aizvadīts Vasaras kausa priekšpēdējais posms. Tātad kopvērtējumu kontekstā izšķiroša cīņa.

Autokross

Autokrosa 1600 klasē septiņi pieteikumi. Beidzot sarakstos – pirmo reizi kopš pirmā posma Brenguļos, nonācis Ģirts Kuzmanis, kuru klases biedri gaida jau visas sezonas garumā. Ģirts ar komandu gatavo jaunu VW Golf III auto, kas, šķiet, būs kaujas gatavībā.

Pagaidām sarakstos nav dzeltenās Ford Puma automašīnas, kuru lielākoties pilotē Raivis Grigorovičs, bet Smiltenē uz starta mēģināja nonākt Edgars Galvanovskis. Diemžēl jau treniņos tika piedzīvots motora defekts, taču komanda šķita kaujinieciski noskaņota būt uz starta Mūsā. Pārējais sastāvs – šā gada kodols: Silenieks, Ošs, Tauriņš, Nagla, Nikels, plus Jānis Lideris, kurš šogad jau startēja Vecpils posmā.

2000 Super klasē šā gada rekordskaits – 14. Pēc Smiltenes posma izlaišanas atpakaļ ierindā solās būt sezonas debitants Edijs Rakovs, krosā spēkus izmēģinās rallijkrosā braucošais Juris Narubins, testa sacīksti ar, šķiet, Aigara Kļaviņa auto izbrauks Ritvars Zobens, uz starta arī Vecpilī lieliski startējušais Endijs Skolmeistars, kā arī posmus izlaidušais Kalvis Buģis. Cīņai ar latviešiem pieteicies arī vienīgais lietuvietis Arnass Kanapecks – jāatzīst, ka kaimiņu pievienošanās sacīkstei bija gaidīta masveidīgāka.

Open 2500 klase ar raibu dalībnieku sastāvu, taču arī ar cīņu par kvorumu – jau atkal. Šobrīd cīņai pieteikti seši dalībnieki, taču runā, ka pieteiktais Kristaps Ašmanis tomēr netikšot uz starta arī Mūsas cīņās. Tātad nav kvoruma. Tikmēr Harijs Līgotnis dod mājienus konkurentiem, ka viņš tuvojas Mūsas cīņai kā dalībnieks, glābjot klasi vēl vienu reizi. Sastāva krīze klasei piemetusies, neskatoties uz plānoto Kaspara Zuģicka debiju čempionātā, kā arī Ģirta Ķilpes atgriešanos uz starta, pirmo reizi šogad startējot čempionātā. Cīņai nav pieteikti līdzšinējie dalībnieki Ints Jeršovs un Armands Pārupe – abu mašīnām smagi motoru defekti.

VAZ klasē astoņi pieteikumi – ļoti klasisks sastāvs, bez negaidītiem papildinājumiem. Toties kāda titula dalīšanas cīņa, starp līderiem Jāni Lindi un Kalvi Tētu tikai viens punkts!

Tikmēr šoka zonā trāpījusi B600 klase, kura vēl sezonas sākumā cīnījās par eksistenci čempionāta ieskaites ziņā – grupējums gatavojas cīņai divās kvalifikācijas grupās, jo sarakstos ir 13 pieteikumu, plus runā par vēl viena dalībnieka iespējamo pieteikšanos. Bez klasiskajiem krosa braucējiem klasei arī autokrosa versijā pievienojušies rallijkrosa spārnu turošie Jānis Baumanis, Ronalds Baldiņš, Reinis Nitišs, kā arī igauņi Miks un Maits Maesārs un Tēts Vare. Vēl viens patīkams pārsteigums – uz Mūsu gatavojas Edgars Zīverts, kurš šogad čempionātā uz starta vēl nav stājies.

Bez Latvijas nacionālā čempionāta intrigām jāatzīmē, ka šis būs arī Baltijas kausa Open 4500 un Buggy 1600 posms. Salonmašīnās startam gatavojas vienīgais Latvijas pārstāvis Jānis Veģeris, kurš stāsies pretī sešiem panākumus izsalkušiem lietuviešiem. Tikmēr bagijos sezonas nogale bez mūsējiem. Vienīgais Latvijas braucējs Baltijas kausa Intars Grandāns piedzīvojis smagus tehnikas defektus, tāpēc bagijs vairāk tiek gatavots nākamajai sezonai – lēnāk un pamatīgāk, jo šā gada Baltijas kausa sākums labu rezultātu vienalga vairs nesolīja. Bez latviešiem klasē seši Lietuvas un trīs Igaunijas braucēji – lielisks sastāvs. Vienīgi nedaudz mulsinošs – Latvijas posms bez latviešiem.

Mini bagiju klasē ierindā visi galvenie klases spēlētāji – astoņi sportisti, gan latvieši, gan lietuvieši.

Rallijkross

Latvijas rallijkrosa čempionātā jānoskaidro visi šā gada čempioni un kausu ieguvēji, būs cīņa! Nedaudz iegriež nianse, ka sestdien notiek Igaunijas čempionāta noslēdzošais posms, līdz ar to vairāki pāri robežām migrējoši sportisti nevar piedalīties Latvijas sacīkstēs.

Tas ir trieciens Super 1600 klasei, jo pašlaik pieteikumos tikai četri dalībnieki. Tomēr gan tiks atrasts risinājums, lai sadalītu šā gada čempiontitulu.

Touring klasē 13 pieteikumu, no kuriem četri ir lietuvieši. Ja Mindauga un Lukasa Sidabru spēku samērs ir aptuveni prognozējams, tad Tads Viliūšis un Rītis Rutkausks varētu sarūpēt pa kādam pārsteigumam. Latviešu frontē labs klases pamatsastāvs.

Arī LADA RX klasē uz starta klases kodols, 17 pieteikumu. Astoņu pieteikumu pulks Open RX klasē, kurā gan latvieši, gan lietuvieši, gan arī igauņu braucējs Rains Raugmē. Latvijas līdzjutējiem klātienē būs iespēja vērot Mārtiņa Sviļa un Aivja Egles dueli – abi pēc daudzu gadu pārtraukuma rallijkrosā pirmo reizi tikās iepriekšējā Latvijas čempionāta posmā Elvā.

Klasisks sastāvs CK 650 klasē – no latviešiem uz starta plāno iziet NEZ Kroskartu čempionāta šā gada bronzas medaļnieks Dāvis Tobiass un viņa audzēkne Marta Starka, viņiem pretī stāsies senie igauņu draugi Pēps un Laurs Langeproni, Marti Seps un Marguss Miliste.

Līdzīgs stāsts Xtreme klasē, kurā no astoņiem dalībniekiem četri ir mūsējie – jau minētie arī krosam pieteiktie Baldiņš, Nitišs un Baumanis, kā arī Monta Beierbaha, kura arī mēģinās spēkus uzreiz abās ieskaitēs.

Mēģinājumus startēt gan autokrosā, gan rallijkrosā šajā nedēļas nogalē veiks daudzi dalībnieki, gan salonmašīnās, gan Xtreme klases bagijos. Būs interesanti vērot, kā mainīsies sportistu spēku samēri, mainoties trases specifikai.

Folkreiss

Tika plānots, ka šis posms varētu sagāzt Folkreisa līdzšinējo dalībnieku skaita rekordu, taču prognozes nepiepildās – šobrīd cīņai gatavojas 53 dalībnieki, bet rekords ir 60. Taču arī šādā konkurencē noskaidrot uzvarētāju būs īpašs notikums. Folkreiss, nojaušams, izmantos rallijkrosa trases konfigurāciju, kas var pamainīt spēku samērus. Piemēram, par galveno favorītu gribētos dēvēt pieredzējušo Edvīnu Vansoviču, kurš asfalta šova sacīkstē Biķerniekos bija pārliecinoši pārāks pār jebkuru citu konkurentu, izņemot Mārtiņu Starku. Tā kā Starks šajā posmā nestartēs (meita Marta brauks gan kroskartos, gan Folkreisā), Edvīns kļūst par galveno favorītu. Jautājums, ko pēc Biķernieku piedzīvojumiem būs secinājuši pārējie?

Dalībnieku sastāvā ekstravagantākais notikums bija septiņi pieteikumi no Spīķu ģimenes – uz starta stāsies seši brāļi (Ilgvars, Intars, Ilgonis, Jānis, Juris un Mārtiņš), kā arī viena no viņiem meita, Folkreisā jau startējusī Līga. Faktiski viņi nosedz vienu kvalifikācijas grupu, skaita ziņā…

Cīņām pieteikti vairāki debitanti, atgriešanās sacīksti piedzīvos Ivars Kerns un Jānis Āboliņš, savu otro mēģinājumu Folkreisa cīņās gatavojas aizvadīt Arnis Odiņš… Būs atraktīvi!

Šī būs viena no tām sacīkstēm, kuru gan pirms tās, gan tās norises laikā būs grūti izstāstīt. To ir jāredz!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv