Autokross/Rallijkross/ Folkreiss: Mēnesis līdz sezonas sākumam!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
28.03.2024
09:54

Vasaras autokrosa, rallijkrosa un Folkreisa sezona Latvijā sāksies tieši pēc mēneša: 28. aprīlī Smiltenē startēs Folkreisa Vasaras kauss un Krosa komisijas autokrosa kauss, kam sekos pirmie posmi arī Latvijas-Lietuvas rallijkrosa un Latvijas autokrosa čempionātā. Tikai mēnesis!

Līdzjutējiem atlikušo nedēļu gaidīšana būs mokoša – vesels mēnesis! Savukārt dalībniekiem sākas izšķirošais sprints, lai sagatavotu tehniku un nepieciešamos dokumentus seriālu pirmajiem posmiem. Sezona aprīļa beigās, tradicionāli, sāksies Smiltenē, Tepera trasē, kad cīņās dosies Folkreisa un Krosa komisijas kausa dalībnieki. Sarunas un tendences liecina, ka gaidāms spēcīgs sastāvs gan vienā, gan otrā seriālā. Nojaušams, ka Folkreisā gaidāms debitantu pieplūdums, bet Krosa komisijas kausā startēs vairāki līdzšinējie Folkreisa braucēji, no kuriem dažs tēmē arī uz Latvijas autokrosa čempionātu. Vēlreiz apliecinājums, ka izaugsmes pakāpieni šajā sistēmā darbojas.

Sezonas sākums būs saspringts, jo nedēļu pēc Smiltenes Biķerniekos startēs arī Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāts. Seriāla klasēs paredzētas dažas izmaiņas, līdz ar to jaunie klašu formāti var sarūpēt jaunas, neprognozējamas cīņas, jaunus uzvarētājus.

Dinamisko sezonas sākumu iezīmēs arī 11.-12. maijs, kad Brenguļos startēs Latvijas autokrosa čempionāts. Intriģējoši būs klašu sastāvi – dažai kategorijai būs jāpierāda sevi dalībnieku skaita ziņā, taču dažās klasēs, kā 2000 Super, pulcēsies arvien jauni dalībnieki, atgriezīsies dažs ļoti spēcīgs “vecais” braucējs…

Arī pēc visu trīs centrālo seriālu pirmajiem posmiem nekas neapstāsies, jo pēc Brenguļiem karuselis griežas tālāk jau ar nākamajiem posmiem: Aizkraukles Folkreiss, Biržu rallijkross, Pluņģes autokross… Un tā līdz rudenim! Plus jājūt līdzi Latvijas sportistiem kaimiņvalstu un starptautiskajos seriālos. Tas ir tuvu!

Visi zināmie saistošie nacionālo un starptautisko sacensību kalendāri ŠEIT!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv