Autokross/Rallijkross/ Folkreiss: Soctīklu čempioni

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.11.2020
10:25

Aizvadītā sezona sarūpēja kopvērtējumu uzvarētājus – čempionus un Latvijas kausa ieguvējus. Vai, un cik meistarīgi viņi paši par to pavēstīja publikai?

Mūsdienu profesionālo sporta un kultūras līderu darbošanās sociālajos medijos, šķiet, ir obligāta sabiedrisko attiecību prasība un pats minimums. Mūsu sporta uzvarētāji gan nav spiesti par katru cenu to darīt, jo nesaņem ne valsts finansējumu, ne milzīgas sponsoru naudas, ne, atšķirībā, piemēram, no mūziķiem, no viņu popularitātes nav atkarīgi ieņēmumi no pārdotajām biļetēm. Respektīvi, no tā, vai sportists kaut ko par sevi pastāsta Facebook vai Instagramā, viņam personīgi, tiešā veidā nekas nemainās.

Tiesa, ja sākam filozofēt tālāk, zināma ietekme no līderu darbībām gan būtu visam sportam. Skatītājam “pārdot” spilgtu zvaigzni ir vieglāk nekā visu sporta veidu kopumā, lai cik tas būtu interesants. Ne velti Latvijai vajadzīgi “Nitiši” un “Baumaņi”, lai palielinātu jēgu no pasaules čempionāta posma norises Latvijā. Uz Eiropas čempionāta posmu Mūsā braucam just līdzi Grencim, Bokam un citiem latviešiem, nevis vienkārši vērot, ka čehi ar vāciešiem sadala uzvaru. Tātad – zvaigznei, līderim ir nozīme sporta veida popularizēšanā.

Taču apskats absolūti bez pārmetumiem – sportistam ir tiesības ar savu hobiju nodarboties tā, kā viņš to vēlas. Gribu – braucu, negribu – nebraucu. Gribu – atskaitos par sezonu, negribu – neatskatos. Plus vēl latvieša ģenētiskais “aj, nu ko es lieki zīmēšos…”.

Un tomēr, kā mūsu šā gada labākie reaģēja soctīklos? Ņemsim universālāko, dažādas paaudzes vairāk aptverošo Facebook. Praktiski visi sezonas laikā ir publicējuši mūsu trašu fotogrāfu bildes, cits ar komentāru, cits bez. Mašīnas ir atrādītas. Kā fiksēts uzvaras brīdis?

Edijs Ošs (Latvijas autokrosa čempions 2000 Super klasē, Latvijas rallijkrosa kausa ieguvējs RX Open klasē):

Edijs uzvaru visai smagā Latvijas čempionāta cīņā atzīmēja lakoniski – pēdējā posma pjedestāls un apstiprinājums par titula sasniegšanu.

***

Jānis Linde (Latvijas autokrosa čempions VAZ Klasika klasē)

Jānis, kā zināms, ir Autocross.lv viens no gada labākajiem stāstniekiem, pavasarī gūstot specbalvu mūsu kūleņu konkursā. Zināmu emociju devu var just arī pēc šā gada perfektās uzvaras.

***

Gatis Geisters (Latvijas autokrosa čempions Xtreme klasē)

Gatim šogad otrais Latvijas čempiontituls, saspringtā cīņā. Pēdējā posma vakarā komandas kopbilde.

***

Armands Plūme (Latvijas autokrosa čempions Open 2500 klasē)

Armands Open 2500 klasē aizvadīja sezonu, ko līdzjutēji raksturoja – vienkārši bez vārdiem! Uzdevums izpildīts, lieka pļāpāšana Facebook netiek piekopta.

***

Justs Grencis (Latvijas autokrosa kausa ieguvējs Buggy 1600 klasē)

Justs pats noklusēja panākumu, bet viņa PR nodaļas vadītāja Karīna reportēja vidzemnieku pēcsezonas pasākumu, gluži kā citas Justa sporta aktivitātes.

 

***

Miks Gabrāns (Folkreisa Vasaras kausa ieguvējs)

Miks bija ļoti emocionāls par rezultātu gan pēdējā posmā Brenguļos, gan visā sezonā. Kad viss beidzies – komandas bilde un statistika (ja gribas emociju pilnu nogales apskatu, jāiet nākamajās durvīs pie brāļa Ivo)

***

Juris Spīķis (Latvijas un NEZ Baltijas rallijkrosa čempions Super 1600 klasē)

Juris perfekto sezonu noslēdza Mūsā, taču par Latvijas čempionu kļuva jau priekšpēdējā posmā Lietuvā. Tā kā karjera tendējas starptautiskajā virzienā, atskaite par sasniegto svešvalodā. Kas nav nepareizi.

***

Jānis Ikers (Latvijas rallijkrosa čempions Touring 2000 klasē)

Jānis pēc Mūsas vairāk pārdzīvoja par diviem salauztiem motoriem, tikai komentāru sarunās atceroties, ka patiesībā ir arī čempions!

***

Edvards Egle (Latvijas rallijkrosa čempions LADA RX klasē)

Edvards neslēpj sajūsmu par sapņu sezonu. Egle kopumā ir aktīvs savu gaitu informētājs, interesanti vērot! Un bilde — episka! (Autors?)

***

Ronalds Baldiņš (Latvijas rallijkrosa kausa ieguvējs Xtreme klasē)

Ronalds nav par runāšanu, Ronalds ir par darīšanu! Sezonas beigas nav uzsvērtas valmierieša ziņu lentē.

***

Mārtiņš Prūsis (Latvijas rallijkrosa kausa ieguvējs BMW RX 3000 klasē)

Mārtiņš aizvadīja perfektu sezonu BMW klasē. Pagaidām viņš kautrējas lepoties ar sasniegto – spožākais vēl priekšā?

***

Dāvis Tobiass (Latvijas rallijkrosa kausa ieguvējs CK 650 klasē)

Dāvim karjerā tik daudz panākumu, ka par visiem neizstāstīsi – šā gada sasniegums nav atzīmēts Facebook.

***

Kristiāns Grencis (Latvijas autokrosa kausa ieguvējs Junjior Xtreme klasē)

Kristiāns par saviem panākumiem vēl pastāstīs, un liks runāt arī pārējiem!

***

Emīls Mirošņiks (Latvijas Bērnu autokrosa čempions Mini klasē)

Re, kā vajag! Mini bagiju braucējam Emīlam ir pašam sava Facebook lapa – tieši kā sportistam. Tur komanda ievieto ne tikai savus posmu apskatus, bet arī medijos publicētos jaunumus. Ir aizdomas, ka radošums tēmā līst pāri malām braucēja mammai, bet kāpēc ne? Ej nu sazini, kurā Emīla karjeras brīdī šie PR aizmetņi dos savu artavu? Turklāt atsevišķa sporta tēmas lapa ļauj saglabāt zināmu privātumu sportista personīgajā, civilajā profilā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv