Autokross/Rallijkross/ Folkreiss: Tas gan bija ātri! Un tālāk?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.11.2020
16:35

Pagājis mēnesis kopš Latvijas krosa tipa sacensību sezonas beigām – tikai jūlijā viss sākās, bet nu jau daudz nianšu sāk aizmirsties. Īsa, bet ļoti koncentrēta sezona, bez lieliem zaudējumiem posmu skaitu ziņā. Tas bija ātri, bet – kas tālāk?

Viena no interesantākajām sezonām

Visos trīs atzaros – autokrosā, rallijkrosā un Folkreisā – 2020. gada sezona bija viena no aizraujošākajām pēdējos gados. Iespējams, šo sajūtu rada tieši sezonas koncentrēšanās trīs mēnešos, radot asa sižeta filmas tempu un neļaujot aizmirst vienu notikumu, kad sākas jau nākamais. Taču jebkurā gadījumā sportiski bija aizraujoši. Rallijkrosa nedēļas nogales ar Baltiju, autokrosa “Kārkliņš pret Ošu”, Folkreisa Mārtiņa Spīķa neticamā drāma… Tās ir tikai niansītes visā stāstā, un dažs pat nepamanīja pusizjukušo pasaules rallijkrosa čempionātu un nenotikušo Eiropas autokrosu…

Turpinājums? Tiekamies jūlijā?

Diemžēl šobrīd nav lielas pārliecības, ka tikko noslēgtajai sezonai būs drīzs turpinājums ziemā vai pat aprīlī, kā tam būtu jābūt. Lai ko mēs katrs domātu par vīrusiem, maskām, ierobežojumiem, to vajadzību vai sazvērestības teorijām, esam pakļauti noteikumiem, tāpat kā sacensību rīkotāji un viss sports kopumā.

Tiesa, tajā pašā laikā šis secinājums nenozīmē ziemas sezonas atcelšanu – tieši otrādi, Krosa komisija un rīkotāji plāno ziemas sacensību datumus, lai Folkreiss un autokrosa braucēji varētu stāties uz starta pēc iespējas interesantākā ziemas sezonā. Te gan atkal liksta – pat, ja ierobežojumi ļaus kaut minimālu pulcēšanos, vai būs pati ziema? Atcerieties? Šogad, vēl pirms visiem vīrusa murgiem, ziemas nemaz nebija! Uzticamākie un uz faktiem balstītie avoti ziņo, ka gaidāmā ziema varētu būt nedaudz niknāka par iepriekšējo, tomēr gaisa temperatūras vienalga būšot virs normas. Attiecīgi, nekāda vietējā Sibīrija mums nespīd. Taču saglabājam optimismu!

Taču reālākā prognoze, šķiet, gan ir šāda: ziema būs ļoti nenoturīga, kas jau noliks zem riska rīkotāju centienus sarīkot sacensības. Tāpēc kopā ar joprojām smagiem pulcēšanās ierobežojumiem vieglāk būs nerīkot sacensības, nevis riskēt ar pēdējā brīža atcelšanu un sekojošajiem zaudējumiem. Tas vedina domāt, ka viss sāksies, ātrākais, tikai aprīļa beigās, pieņemot, ka modernajam vīrusam aktīvākais periods varētu būt pielīdzināms gripas laikam. Un pat tad jācer, ka ierobežojumi, gluži kā šovasar, paliks mērenāki. Un tad vēl dzirdēts par vakcīnas tuvošanos…

Gaidīsim!

Attiecīgi, Autocross.lv prognozē daudzus visai depresīvus mēnešus līdz komentētāji spiegs: “uzmanību startam!”, bet tiesnešu rācijās būs komanda: “Starts, braucam!” (jā, tieši pēc šīs frāzes starta laukumā sākas rosība brauciena sākuma virzienā). Taču mums kopīgi jāapņemas nepazaudēt vēlmi pēc mūsu sporta, runāt, baumot, tērzēt, ziņot un pētīt gaidāmo seriālu iespējamos sastāvus un norises!

Autocross.lv mēdz ieturēt lielākas vai mazākas radošās pauzes, tādu tikko noslēdzām arī oktobrī. Sportistu un līdzjutēju aktivitāte un degsme būs tā, kas vai nu noturēs, vai pieslāpēs ziņu plūsmu šajā portālā. Tāpēc – uz visa veida sadarbību un, nepazūdam!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv