Autokross/Rallijkross/ Folkreiss: Tuvojas aktīvi mēneši

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
29.05.2021
12:50
Tuvojamies sacensībām? (Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv)

Esam sasnieguši maija beigas, attiecīgi, pietuvojušies tiem vasaras mēnešiem, kuri mums sagādās sacensību kalendāru maiņu virpuļus un sacīkšu rīkošanas iespējas. Vai iespēju nebūšanu.

Līdz šim šogad viss noticis “atcelt un pārcelt” zīmē. Ne ziemas, ne pavasara sacensības nevarēja notikt bēdīgi slavenās pandēmijas dēļ. Jūnijs būs ļoti nervozs mēnesis, jo valsts paredzējusi zināmus ierobežojumu atvieglojumus, tajā pašā laikā nav līdz galam skaidrs, ko varēs vakcinētie, nevakcinētie, izslimojušie, testē un citas iedomājamās ļaužu grupas. Tāpat pašlaik ir liela mīkla par to, kas īsti būs jāveic sacensību rīkotājiem, lai viņu iecerētās sacensības varētu notikt. Daudz nezināmā, taču ar cerību staru, ka jūnijā un/vai jūlijā varēsim beidzot sagaidīt pirmo startu.

Pašlaik Krosa komisijas disciplīnu vadītāju iekšienē domas par kalendāru stratēģiju atšķiras: autokrosa un Folkreisa nodaļas mēģina uzminēt situāciju, visai “uz dullo” izziņojot posmus Brenguļos jūnija vidū, ar domu, ka viss būs organizatoriski gatavs, ja posmus varēs realizēt. Rallijkrosa spārns pašlaik nogaida, kad spēles noteikumi būs pilnībā saprotami, un posmus varēs plānot un rīkot jau zināmos apstākļos. Jāatzīmē, ka šonedēļ tika atcelts Latvijas rallijkrosa čempionāta posms, kas 20. jūnijā bija paredzēts Biržos.

Tas, no kā vajadzētu izvairīties, ir sacensību sastrēgums rudenī, lai sportistiem visa sezona nav jākoncentrē divu, trīs mēnešu ietvaros. Uz to iet, un pērnais gads parādīja, ka sportisti tīri meistarīgi tiek ar to galā. Taču negribētos piedzīvot seriālu posmu svītrošanu, lai sezonas ir pilnvērtīgas. LAF gan jau atteikušies no gadiem ilgā, striktā ierobežojuma, ka čempionāta statuss izspēlējams no ne mazāk kā četriem posmiem – šogad par čempionu varēs kļūt ari trīs posmu sezonā. Taču tas nebūtu jāuzstāda kā pašmērķis, tikai kā absolūtais minimums.

Pērn sezona tika sākta pašā jūlija sākumā. Posmus ierobežojumu un Covid dēļ jāatceļ nebija, tāpēc autokrosa un rallijkrosa čempionāts notika praktiski netraucēti, tāpat arī Folkreisā tika veikti nepieciešamie posmi.

Sportistiem un līdzjutējiem, kuriem sāk parādīties cerības tikt uz sacensībām, jāseko līdzi izmaiņām un notikumiem!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv