Autokross/Rallijkross/ Folkreiss: Uzmanību! Izmaiņas kalendāros!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.07.2021
17:37
Visi trīs galvenie seriāli - autokross, rallijkross, Folkreiss - sākušies ar skaistām cīņām. Sagaidīt sezonas uzvarētāju vārdus nebūs viegli dažādo izmaiņu dēļ. (Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv)

Sacensību rīkošanas nosacījumi, pārceltie posmi un citas nianses likušas mainīt Latvijas un arī pasaules sacensību kalendārus. Nopietnas izmaiņas gan autokrosa, gan rallijkrosa, gan Folkreisa sacensību plānos! Autocross.lv sadaļā Kalendāri publicēti atjaunotā seriālu norise.

Autokross, Folkreiss, 1. solis: atceļas Smiltenes plāni

Lielā mērā autokrosa un Folkreisa sacensību kalendāru virpuli iegrieza 22. augustā paredzētā Latvijas autokrosa čempionāta un kausa izcīņas, Baltijas kausa izcīņas posma Smiltenē atcelšana, tāpat arī atcelts oktobra sākumā paredzētais Smiltenes Folkreisa un Krosa komisijas kausa posms. Ar nožēlu šogad jāatvadās no Tepera trases, taču tas pavēra iespēju vairākām kalendāra opcijām.

Smiltenes rīkotājs Vairis Tralla skaidro, ka, ņemot vērā šā brīža publisku pasākumu rīkošanas nosacījumus, trasē nav iespējams nodrošināt ne skatītāju sadali nepieciešamajās plūsmās (vakcinētie/izslimojušie/testētie/nevakcinētie), tāpat Tepera trases gadījumā atdalīt dalībnieku parka iemītniekus no skatītāju pulka rada pārāk lielas neērtības. Rīkotāju komanda nolēmusi apiet šos sarežģījumus, šogad ieturot pauzi sacensību rīkošanā.

Autokross, Folkreiss, 2. solis: Smiltenes nedēļas nogalē Brenguļu Supervīkends

Jau maijā bija paredzēts Latvijas autokrosa čempionāta posms Brenguļu autotrasē. Septembrī Valmieras puses trasē bija ieplānots Folkreisa un Krosa komisijas kausa posms. Maija cīņas izsvītroja Covid-19, septembra datumiem vēlāk virsū uzlēca Rīgas pasaules rallijkrosa čempionāta cīņas. Brenguļi palika bez rīkošanai derīgiem datumiem. Smiltenes atcelšana šo problēmu atrisināja pilnībā: sestdien, 21. augustā Brenguļos Folkreisa un Krosa komisijas kausa cīņas, svētdien, 22. augustā – Latvijas autokrosa čempionāta posms.

Autokross, Folkreiss, 3. solis: Smiltenes rudeni pārņem Priekule

Līdz ar Smiltenes Folkreisa un Krosa komisijas kausa posma atcelšanu abi šie seriāli pazaudēja pa posmam. Folkreisa gadījumā tā būtu mazāka sāpe, jo līdz oktobrim paredzēta piecu pārējo posmu norise. Taču Krosa komisijas kausa cīņām tas ir jūtamāks trieciens, jo no desmit šajā gadā paredzētiem posmiem kalendārā palika tikai četri. Tas tāpēc, ka Mūsā, kur lielajā Trillerī startē arī Folkreiss, KKK posms nevar notikt, jo autokrosa braucēji piedalās Latvijas čempionāta cīņās.

Uzzinot, ka Smiltenē oktobra posms nenotiks, starta karodziņu pacēla Priekules Līgo trase, piedāvājot šajā nedēļas nogalē sarīkot izšķirošo Folkreisa un Krosa komisijas kausa sacīksti. Līdz ar to 2. oktobrī Priekulē lielais fināls Folkreisam, Pro un Am klasēm!

Autokross, 4. solis: Baltijas krokodili uz Vecpili

Līdz ar augusta Smiltenes sacīkstes atcelšanu bez sava posma palika Baltijas B6000 smago auto bagiju klase. Atrisināts, turklāt ar intrigu: B6000 klases Baltijas kausa sacīkste pārcelta uz 7. augusta cīņu Vecpils autotrasē! Vecpilī krokodili vēl nav spēkojušies, vien D12 klases GAZ automašīnas aizvadījušas pāris demonstrācijas sacīkstes.

Jāpiezīmē, ka Smiltenē bija paredzēts arī Igaunijas smago auto čempionāta posms – kaimiņiem nu jādomā, vai, kad un, kur aizstāt zaudēto sacensību.

Rallijkross, 1. solis: Nākamais posms 1. augustā Biržos!

Daudz cieš Latvijas rallijkrosa čempionāts, kas Covid ērā zaudējis lieliskus festivālus. Taču seriāls spītīgi meklē risinājumus. Tāpēc jūnijā paredzētais posms Biržos, Baronu trasē atgriezies kalendārā, un Latvijas rallijkrosa čempionāts turpināsies 1. augustā Jēkabpils puses trasē.

Lieliski, ka seriālam izdosies papildināt posmu skaitu. Vienīgais mīnuss – šajā posmā sākotnēji bija paredzēts arī Latvijas Bērnu čempionāta Mini bagijiem posms. Klase ir uzaicināta uz šīm sacīkstēm, taču bez čempionāta ieskaites. Tas tāpēc, ka tajā dienā jau kopš ziemas kaimiņos paredzēts Lietuvas čempionāta posms. Starp Latvijas un Lietuvas Mini bagiju komandām ir vienošanās censties maksimāli atbalstīt katras valsts nacionālos seriālus, tāpēc mūsu sportisti dodas uz Lietuvu un viņu braucēji pie mums. Ja katrā valstī ir savs posms, abiem čempionātiem tas ir nevajadzīgs zaudējums. Tāpēc Biržos Mini bagiju klasē LČ punkti izspēlēti netiks.

Rallijkross, 2. solis: Briest vēl kāds posms

Ar aizvadīto posmu Biķerniekos, plānotajām sacīkstēm Biržos un Bauskā, un oktobrī paredzēto sacīksti 333 trasē ir nedaudz par maz kvalitatīva čempionāta aizvadīšanai. Līdz ar to pastāv iespēja, ka tiks pieteikta vēl viena Latvijas rallijkrosa čempionāta sacīkste.

Pasaules rallijkross: divi soļi uz priekšu, divi atpakaļ

Šogad lielas izmaiņas piedzīvojis pasaules rallijkrosa čempionāts. Kad šķita, ka seriāls ar jauno promoteri puslīdz atgriežas uz stabilitātes takas, tas saņem arvien jaunus triecienus pa kalendāru. Neilgi pirms tikko sākušās sezonas tika izziņots, ka Rīgas posms būs dubultnieks – nedēļas nogalē tiks aizvadīti uzreiz divi pasaules čempionāta posmi, kā pērn. Taču drīz pēc tam sekoja plūdi un traģēdijas Vācijā, un procesā ierauta arī Nirburgringas trase, kurā 31. jūlijā – 1. augustā bija paredzēts otrs seriāla dubultposms. Vācijas cīņas šobrīd pārceltas uz nenoteiktu laiku. Tātad arī šajā gadījumā kalendārs vēl ievērojami mainīsies.

Kopumā nojaušams, ka rudens nāks ar jauniem ierobežojumiem, ar kuriem saskaras jau daļa Eiropas valstu. Tas var nozīmēt, ka nākamie mēneši tiks pavadīti jaunos seriālu kalendāru virpuļos. Diemžēl, bet tāda ir realitāte.

Aktuālos sacensību plānus iespējams atrast sadaļā KALENDĀRI!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv