Autokross/Rallijkross: Jānis Baumanis vēl plāno sezonu

Viesturs Saukāns  21.03.2019 10:56 0

Bijušais Latvijas B600 klases čempions Jānis Baumanis vēl plāno šā gada sezonu, cenšoties atrast risinājumu starp vēlmēm un iespējām. Pastāv reāla iespēja, ka ātro braucēju redzēsim Latvijas autokrosa čempionātā, kā arī dažos rallijkrosa posmos.

Pēc debijas sezonas 2016. gadā, kad Jānis kā meteorīts ielidoja Latvijas B600 čempionātā, to uzvarot, tālākais ceļš turpinājās NEZ Kroskartu čempionāta virzienā. 2017. gadā Baumanis aizvadīja otru pilno sezonu Latvijas krosā, gūstot ceturto vietu. Jau tajā gadā Latvijas NEZ Kroskartu posmā braucējs pamēģināja Xtreme klasi, demonstrējot nepieredzējušam braucējam cienījamu sniegumu.

2018.gadā Jānis veica pilnu trīs posmu sezonu NEZ Xtreme klasē, kopvērtējumā gūstot desmito vietu no 41 sezonā startējušo pulka. Par šā gada plāniem Baumanis vēl nav līdz galam drošs: “Pašlaik palīdzam citiem skrūvēt motorus, jūtams, ka tuvojas pavasaris un visi gatavojas! Mans bagijs gan vēl stāv apsegts garāžā, bet nagi niez braukšanas ziņā. Nezinu, vai iznāks braukt pilnu sezonu. Noteikti startēšu NEZ posmā Biķerniekos, bet pēc tam pētīsim, ko darīt tālāk. Vēl vakar ienāca prātā atziņa, ka garāža ir pilna ar krosa riepām… Šogad man būs jārēķinās ar mazu budžetu, tāpēc visādi brīnumi var notikt,” Jānis dod mājienu Latvijas krosa čempionāta virzienā. “Ļoti gribas veikt pilnu NEZ čempionātu, taču šobrīd par to cerības ir niecīgas. Treneris smejas, ka jāmeklē veicas krekls ar 66. numuru, ar kuru braucu Latvijas čempionātā…”

Lai gan vienmēr gribas novēlēt katram sportistam izaugsmes iespējas starptautiskajā virzienā, doma, ka Baumanis varētu atgriezties nacionālajā seriālā, neapšaubāmi, ir vilinoša.

(Foto: Toms Paipals)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (35)

Dalībnieki KKK (16+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA