Autokross/Rallijkross: Kas notika sezonas nogalē ārzemēs?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
18.10.2020
15:01
Ervins Grencis ar startu trīs posmos ievērojami sarūgtināja vairākus Čehijas SuperBuggy klases braucējus, atņemot nacionālo čempiona titulu (Foto: autokrosar.cz)

Sezonas nogalē vairāki Latvijas sportisti cīnījās sacensībās ārvalstīs, sarūpējot augstus rezultātus gan konkrētajās sacensībās, gan seriālu kopvērtējumos.

Ervins Grencis – Čehijas čempions!

Vistālākie panākumi tika sarūpēti Čehijā, kur Ervins Grencis piedalījās pēdējā Čehijas autokrosa čempionāta posmā Sedlčani trasē. Uzvarējis visu, ko vien var uzvarēt, priekšbraucienos, Ervins bija labākais arī SuperBuggy klases finālā, par vairāk nekā piecām sekundēm pārspējot tuvāko sekotāju un kopvērtējuma līderi pirms šī posma Jakubu Kubičeku un trešajā vietā finišējušo Martinu Hrubiju.

Grencis no Čehijas čempionāta četriem posmiem aizvadīja trīs, visos gūstot uzvaras. Kā izrādījās, pat ar izlaistu posmu pietika, lai Ervins kļūtu par Čehijas čempionu. Tas bija smags trieciens visos posmos startējušajam Kubičekam – tik smags, ka čehs pat atteicās paspiest roku latvietim, kad abi nonāca uz pēdējā posma pjedestāla. Grencim sezonas noslēgumā 101 punkts, Kubičekam – 98, Raekam Jordākam – 91.

Latviešiem medaļas Lietuvas čempionātā

Latvijas sportisti veiksmīgi noslēguši Lietuvas autokrosa čempionātu – gūtas medaļas kaimiņzemes nacionālajā seriālā.

Ceturtais – pēdējais – Lietuvas čempionāta posms notika Pluņgē. Super 1600 klasē Kaspars Silenieks pēc trim uzvarētiem posmiem šoreiz finišēja otrajā pozīcijā, ļaujot uzvarēt līdz šim posmam klasē nestartējušajam Eligijam Abartim. Sileniekam ar otro vietu pietika, lai kļūtu par Lietuvas čempionu Super 1600 klasē.

2000 Super klasē Raivis Grigorovičs pēdējā posmā guva piekto vietu, un, lai arī nestartēja pirmajā posmā, sekojušie rezultāti bija pietiekami spilgti, lai kopvērtējumā sasniegtu Lietuvas čempionāta bronzas medaļu. Raivja piektā vieta Pluņģē sekoja divām otrajām pozīcijām iepriekšējos posmos. Kopvērtējumā viņam priekšā čempions Toms Skrodenis un vicečempions Laurīns Paulausks.

Mazāk līksms stāsts Lietuvas čempionāta Mini klasē: tā kā nedēļu pēc Pluņģes sacensībām notika Latvijas čempionāta pēdējais posms Brenguļos, uz sacīksti nedevās Emīls Mirošņiks un viņa komanda – līderi pirms pēdējiem posmiem gan Lietuvā, gan Latvijā. Mirošņiks nestartēja Lietuvā, jo tobrīd bija spēkā desmit dienu pašizolācija tiem, kuri atgriezās no Lietuvas, attiecīgi, Mirošņiks netiktu pielaists Brenguļu sacīkstei (gluži kā Grigorovičs 2000 Super klasē). Komanda izvēlējās upurēt Lietuvas līderpozīciju, lai turpinātu cīņu par Latvijas čempiona titulu. Pēdējā posmā Pluņģē otro vietu aiz Agņus Pilipavičs guva vicelīderis Ažuols Dungveckis, tādā veidā neklātienē atņemot Mirošņikam Lietuvas čempiona titulu. Sporta dievi gan bija žēlīgi Latvijas ieskaitē – Emīls Brenguļos kļuva par Latvijas čempionu. Jebkurā gadījumā spoža sezona – čempions dzimtenē, vicečempions Lietuvā!

Lietuvas ieskaitē klasifikāciju saņēmis arī Mini bagiju klases braucējs Klāvs Žvagins, klasē gūstot astoto vietu. Pārējie latvieši nav iekļauti Lietuvas čempionāta kopvērtējuma rezultātos nepietiekoša veikto posmu skaita dēļ (bija jāveic vismaz trīs no četrām sacīkstēm).

Panākumi arī Lietuvas rallijkrosā

Lietuvas rallijkrosa čempionāta posms noslēdzās Kehalā, kurā pašizolācijas noteikumu dēļ nevarēja startēt Latvijas braucēji, līdz ar to nenotika NEZ Baltijas čempionāta posms. Taču uz Igauniju varēja doties lietuvieši. Neskatoties uz šo niansi, Juris Spīķis kļuva par čempionu Super 1600 klasē. Par vienu kopvērtējuma punktu vairāk gan izcīnīja Janno Ligurs, tomēr viņš, lai gan aizvadīja visus posmus, nav saņēmis klasifikāciju čempionātā, šķiet, licences formalitāšu dēļ. Super 2000 klasē Maija Stakena ceturtā, Kristaps Kasparovičs piektais. Supercars klasē Edijs Ošs – Lietuvas vicečempions, priekšā palaižot Šarūnu Gliku. Jāatzīmē, ka Edijs pēdējā posmā Kehalā bija uz stata, gūstot otro vietu astoņu dalībnieku konkurencē.

Igaunijas rallijkrosā vīruss atņem medaļu

Tā paša vīrusa un ierobežojumu dēļ 2019. gada Igaunijas rallijkrosa čempions Kristaps Grunte nevarēja pabeigt šā gada čempionātu, kurā līdz beidzamam iespējamam brīdim cīnījās par medaļām. Touringcar klasē pēc trešā posma Grunte kopvērtējumā bija trešais, taču pēdējās divas sacīkstes Kehalā un Elvā Kristaps vairs nevarēja aizvadīt, noslīdot uz piekto vietu kopvērtējumā.

Supercar klasē ar trim startētiem posmiem septīto vietu guva Jānis Veģeris, kurš sezonas otrajā pusē nestartēja nevienā no seriāliem. Klasē 14. vietu formāli saņēmis Ošs. Jānis Baumanis, startējot priekšpēdējā posmā Kehalā, Crosskart Xtreme klasē 19. vietā.

Igaunijas autokrosā, šķiet, medaļa

Igaunijas smago auto krosa čempionātā tieši vakar, 17. oktobrī aizvadīts pēdējais šī seriāla posms – bez latviešiem. Vēl nesaņemot cīņas rezultātus šķiet, ka GAZ 51 klasē (D12) pie medaļas būs ticis Ingus Staško, kurš pirms pēdējās sacīkstes bija kopvērtējuma otrajā vietā.

Priekšpēdējais posms norisinājās Varstu trasē, un D12 klasē fiksēts līdz šim nebijis rezultāts – latvieši izņēma visas trīs pjedestāla pozīcijas. Pēc kopumā neveiksmīgas sezonas uzvaru guva Bruno Leimanis, bet aiz viņa finišēja Ingus Staško un Alvils Igovens.

B6000 klasē Varstu sacīkstē uz pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Ainārs Ramats, bet ceturtajā vietā finišēja Jānis Kozlovskis. Debijas sacīkstē astoto vietu sasniedza Andris Ribaks. Neviens no latviešiem šajā klasē trijniekā pirms pēdējā posma nebija, savukārt pašlaik nav ziņu, ka kāds no mūsu braucējiem būtu startējis sestdienas posmā Tapā (lai gan ir aizdomas).

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv