Autokross/Rallijkross: Latviešiem panākumi treniņsacīkstēs kaimiņvalstīs (FOTO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
21.06.2020
20:32
Lielā pauze starp secensībām sarūpēja arī avārijas un sadursmes. Kūlenis Armanda Aseriņa kontā

Latvijas autokrosa un rallijkrosa braucēji ar panākumiem noslēguši sacensības Igaunijā un Lietuvā. Aizvadītas rallijkrosa tipa sacensības Pērnavā un krosa sacīkste Lietuvas Biržos.

Latvieši Pērnavā

Igaunijā, Pērnavā aizvadīts Superkrosa kārtējais posms. Kroskartu klasē vēl vienu uzvaru guva Dāvis Tobiass. Pēc otrās vietas laika kontrolē komanda nomainīja kartam zobratu, kas nesa uzreiz divas uzvaras pirmajos divos braucienos. Trešajā kvalifikācijā gan piedzīvota izstāšanās nokritušas ķēdes dēļ.

Finālā Dāvis nedaudz piekāpās startā,

taču brauciena laikā Tobiass visu sakārtoja sev par labu – uzvara rokā.

Priekšpiedziņas salonauto klasē Latvijas sportisti Marta Starka un Reinis Trūps pieteica sevi panākumiem jau laika kontrolē, uzrādot ātrākos rezultātus. Tiesa, abu sekmes tālāk bija atšķirīgas. Pirmajā braucienā Trūps guva otro vietu, bet pēc vāja starta un kļūdas braucienā trešā vieta Starkai.

Pēc šī brauciena Reiņa mašīnai sākas problēmas ar dzesēšanu, tāpēc Trūbs šajā brīdī sacīksti arī pārtrauc.

Otrajā kvalifikācijā Marta bija lieliska, turot līderpozīciju līdz brīdim, kad pēdējā aplī plīsa Ford Puma bremžu caurule. Tas lika zaudēt pozīciju un finišēt otrajā vietā. Uz trešā kvalifikācijas brauciena starta Martu Starku noliek vienā no pēdējām starta vietām – iepriekšējā braucienā aizskarts trases robežas konuss, par ko saņemts desmit sekunžu sods. No trešās starta rindas Marta nonāk otrajā pozīcijā, taču viens no mājinieku konkurentiem sagriež latvieti un Starka finišē pēdējā.

Finālā Starka cīnās godam un, zaudējot laiku aiz lēnāka braucēja pēc Džokera apļu kombinācijām, finišē otrajā vietā.

Viņa startēja arī visu klašu ātrāko braucēju cīņā Superfinālā, tajā gūta ceturtā pozīcija.

Brīvajā klasē startēja divi Latvijas BMW RX3000 klases braucēji – Dainis un Edgars Valeiņi. Kvalifikācijas braucienos sasniegtas vidus pozīcijas sešu dalībnieku konkurencē,

bet finālā nevienam uz pjedestāla tikt neizdodas – Dainis Valeinis ceturtais, Edgars sestajā vietā.

Latvieši Lietuvas Biržos

Lietuvā, Biržu trasē aizvadīta kausa izcīņas sacensība, kuru kā treniņsacīksti pirms gaidāmās sezonas izmantoja daudzi Latvijas braucēji, faktiski nodrošinot saprātīgu sacīkstes dalībnieku skaitu.

Latvijas braucējiem gāja raibi – gan ar panākumiem, gan sadursmēm, gan kūleņiem. Šobrīd zināms, ka starta 2000 klasē pārliecinošu uzvaru sasniedza Folkreisa braucējs Toms Edušs.

Plašāk par Lietuvas sacensību tuvākajā laikā, līdz ar rezultātu saņemšanu.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv