Autokross/Rallijkross: Latviešiem sestdienā mainīgi panākumi

Viesturs Saukāns  15.09.2018 20:33 0

Noslēdzoties krosa nedēļas nogales pirmajai dienai bilance latviešiem pozitīva – Eiropas autokrosa čempionāta posmā Francijā pirmajā kvalifikācijā gan Ervins, gan Justs Grenči guva uzvaras savos braucienos. Rallijkrosā Rīgā Reinis Nitišs līderu vidū.

Francijā Justs JuniorBuggy klasē guva pārliecinošu uzvaru gan laika kontrolē, gan pirmajā braucienā. Ervins Grencis SuperBuggy klasē savu braucienu uzvarēja, bet formāli sērijā otrā vieta aiz cita grupas uzvarētāja un sīvākā konkurenta Bernda Štūbes.

Pārējiem abiem SuperBuggy čempiontitula pretendentiem mazāk panākumu – Jakubs Kubičeks finišēja otrais Grenča, sērijā formāli nonākot septītajā vietā, savukārt Maiks Bartelens braucienā tikai piektais, pirmo dienu noslēdzot 20. vietā.

Jāatzīmē, ka SuperBuggy nodemonstrēja izcilu spēku samēru laika kontroles summā. Pirmās piecas pozīcijas satilpa precīzi 0,1 sekundē – aiz Grenča sekoja Bartelens (+0,036), Radeks Jordāks (+0,055), Štūbe (+0,092) un Kubičeks (+0,100).

TouringAutocross klasē Jānis Veģeris pagaidām meklē ātrumu, taču vismaz krājas pieredzes apļi – braucienā finišēts septītajā vietā no astoņiem klases braucējiem.

Rīgā Nitišs tuvojas titulam, pārējie rezervēti

Biķerniekos pasaules rallijkrosā Jānis Baumanis pirmajā braucienā kļūdījās starta manevrā, līdz ar to sabojāts rezultāts un 12. vieta. Otrais brauciens krietni labāks, sērijā astotais, pēc pirmās dienas devītā vieta.

Reinis Nitišs, kura uzdevums ir nedēļas nogalē nodrošināt Eiropas čempiona titulu Supercar, pirmajā braucienā guva trešo vietu aiz saviem galvenajiem konkurentiem Antona Marklunda un Sirila Reimonda. Toties otrajā startā Reinis bija klases ātrākais braucējs, dienu noslēdzot aiz Marklunda, tikai trīs punktu attālumā. Ar šādu sniegumu čempiontitulam pietiktu ar uzviju, Reinis ir uz pareizā ceļa.

Super 1600 klasē aizvadītas trīs kvalifikācijas sērijas. Artis Baumanis braucienos divreiz ceturtais, bet trešajā braucienā, spēcīgāko grupā uzņemot līderpozīciju pēc starta, saņēma sitienu pa pakaļējo stūri no galvenā konkurenta un komandas biedra Roka Baciuškas. Kontakts ļoti diskutējams, taču latviešiem Latvijā brīžiem ir grūtāk pierādīt kaut ko sev par labu nekā dažās citās sacensībās, līdz ar to nav pārsteigumu, ka rezultāti nemainījās. Braucienā Artis sestais, pēc trim sērijām ceturtais.

Arnis Odiņš sāka atzinīgi, ņemot vērā, ka šis viņam bija pirmais starts ar lietuviešu komandu un tās mašīnu. Pirmajā sērijā 14. vieta, otrajā 16. pozīcija, abos gadījumos pietrūka veiksmes, jo bija jāzaudē laiks aiz lēnākiem auto. Taču trešajā kvalifikācijā elektrības problēmas lika izstāties pavisam, sagraujot reālas cerības uz pusfinālu. Pēc pirmās dienas Arnis 19. vietā.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***