Autokross/Rallijkross: Mūrnieki gatavojas šai un nākamajai sezonai

Viesturs Saukāns  23.02.2019 14:08 0

  Autokross, Juniori, Ziņas

Tēvs un dēls Raimonds un Henrijs Mūrnieki gatavojas turpmākajām sezonām – viens šim gadam, otrs – nākamajam. Seniors plāno pilnu sezonu gan autokrosā, gan rallijkrosā, bet juniors gaida, kad taps gatavs kroskarts.

Raimonds Mūrnieks pērn gandrīz izlaida visu sezonu, startējot vien Latvijas autokrosa čempionāta pēdējā posmā Mūsā, gūstot otro vietu. Lielāka uzmanība tika veltīta Henrija startam Mini bagiju klasē. Šim gadam krietni agresīvāks plāns – Raimonds plāno aizvadīt gan pilnu Latvijas autokrosa čempionātu, gan pilnu Latvijas rallijkrosa čempionāta sezonu. “Ja viss sanāks kā plānots ar rallijkrosa riepām, tad gribas mēģināt startēt abos čempionātos. Kopā tās ir desmit sacensības. Tas būs iespējams, jo mazais šogad nestartēs. No Mini bagija viņš ir izaudzis, bet nākamgad paliks 12 gadi, kas ļaus sēsties CK125 kroskartā. To pilnībā būvēju pats, vienīgi virsbūves daļa būs kā citiem latviešiem, piemēram, Ingus Beļakova kroskartam.”

Mūrnieks krosā debitēja 2006. gadā, pakāpeniski tuvojoties panākumiem. 2015. gadā viņš sasniedza Latvijas autokrosa čempionāta sudraba medaļu 1600 klasē, bet 2016. gadā bija trešais Latvijas rallijkrosa kausa Touring2000 klasē, gūstot arī divas posmu uzvaras.

Tikmēr Henrijs Mūrnieks debitēja Mini bagiju klasē 2016. gadā, ar katru gadu arvien uzlabojot savu sniegumu. 2018. gadā Henrijs sezonu Latvijas Bērnu čempionātā noslēdza ceturtajā vietā, sezonu sākot ar pjedestālu pirmajā posmā Brenguļu autotrasē. Junioram priekšā gaidīšanas gads, taču 2020. gada plāni būs motivējoši gatavoties plānotajām cīņām.