Autokross/Rallijkross: Ošam sarežģīts sezonas sākums

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.06.2021
12:48

Šķiet, viens no šīs pirmssezonas skaļākajiem braucējiem ir pērnā gada Latvijas čempionāta 2000 Super čempions Edijs Ošs. Pēc spožas jaunā auto prezentācijas sekojušas nervozākas nianses.

Jau ziņojām, ka Edijs Ošs ar jauno Škoda izcīnīja uzvaru pirmajā sacīkstē, finišējot pirmais Igaunijas rallijkrosa čempionāta posmā Laitsē. Taču uzvaras prieki nebija ilgi, jo pirmdienas rīts nesa apstiprinātos Laitses rezultātus, kurā tika vēstīts par saņemtu diskvalifikāciju Laitses posmā. Jau svētdienas vakarā pēc apbalvošanas tehniskā komisija bija konstatējusi Oša auto neatbilstību minimālā svara prasībām. Pēc aktīvas spēkošanās klātienē uzvara šķita saglabāta, taču jau nākamajā dienā izrādījās, ka igauņi sprieduši uzvaru tomēr atņemt. Vēlākās diskusijās starp Igaunijas un Latvijas funkcionāriem un sportistu tika noskaidrots, ka Igaunijas čempionāta posma rezultāti nemainīsies – Ošs diskvalificēts. Lieta visai divdomīga neprecīzās lēmuma pieņemšanas procedūras dēļ, ko savā ziņā atzinuši arī Igaunijas pārstāvji. Tātad Ošs sev sarūpējis interesantu pakaļdzīšanos kaimiņzemes rallijkrosa Supercar klasē.

Kādā brīdī Latvijas sportista vārds parādījās arī pieteikumu sarakstos Eiropas autokrosa čempionāta Mūsas posmā. Taču Edijs jau bijis samierinājies ar faktu, ka viņš Bauskā startēt nevarēs. Tas tāpēc, ka Ošs paredzējis startēt nākamajā Igaunijas čempionāta posmā, kas notiks sestdien, kas nozīmētu izlaist Mūsas sestdienas aktivitātes: treniņus, laika kontroli, arī pirmo kvalifikācijas braucienu. Jāatzīmē, ka Igaunijā paredzēts starts ar Škodu, bet Mūsā – ar Mitsubishi.

Oša starts Mūsā nonācis zem sitiena, saņemot informāciju, ka šādā formātā – izlaižot pirmo dienu — viņa starts Eiropas posmā neesot atļauts. Te gan LAF un Krosa komisijas pārstāvji bija kliedējuši šādu mītu, un Edijs svētdien varēs stāties uz starta. Tas licis Ošam pārplānot nedēļas nogali, atjaunojot ideju par startu Mūsā.

Nez, ko nesīs sezona ar tik aizraujošiem notikumiem tās sākumā?

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv