Autokross: Reinis Nitišs mācīsies ziemas autokrosā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.12.2010
12:15

Jēkabpilietis Reinis Nitišs, kurš 2011. gadā debitēs Latvijas autokrosa un rallijkrosa cīņās, pirmo mācību procesu aizvadīs autokrosa ziemas kausa izcīņā, kas startēs 15. janvārī Raunā.

Reiņa tēvs, pieredzējušais krosa braucējs Aigars Nitišs skaidro: „Neapšaubāmi, ziemas autokross būs ļoti laba braukšanas skola, lai pierastu pie mašīnas un braukšanas. Domāju, ka Reinim ziemā pat varētu būt labi rezultāti, jo pa ledus trasēm braukts iepriekšējās sezonas standartauto cīņās. Savukārt kartings iedevis braukšanas precizitātes izjūtu, kas vēl vairāk palīdzēs ziemā braukt un nekļūdīties.”

Mazāk optimistisks Nitišs seniors ir par vasaras sezonu, kad Reinim paredzēta debija autokrosa un rallijkrosa divu litru klasē: „Esmu braucis čempionāta 2000 Super klasē, tāpēc zinu, cik nopietna ir konkurence un, ka jābrauc uz savu spēju robežas. Tikt pie augstiem rezultātiem sezonā būs ļoti grūti. Tāpēc arī sākam apgūt šo mašīnu jau ziemā. Ceru, ka nākamgad 2000 Super klase būs dzīvotspējīga un konkurence būs laba. Ja nē, pēdējais laiks to apvienot, turklāt domāju, ka labākajā variantā to būtu darīt kopā ar 1600 klasi. Viena piedziņa, ļoti līdzīga jauda, bet mazās klases trūkumus var kompensēt ar izmaiņām svaru tabulās.”

Aigars Nitišs nedaudz rauca degunu par ideju aizvadīt ziemas autokrosa kausu ar bezradžu riepām, taču atzina, ka trasēm, kuru pamata segumā ir arī asfalts (333 un Biķernieki) laist virsū automašīnas ar radzēm arī nebūtu korekti. „žēl, ka nav iespējams startēt ar radzēm, jo mašīna ir ļoti jaudīga un radzes palīdzētu realizēt tās potenciālu. Taču saprotams, ka bojāt mūsu trašu asfaltu ari nav prātīgi.”

Starp citu, nav izslēgta iespēja, ka 2011. gada ziemā atsevišķos posmos kā brīvā klase varētu būt arī radžu riepu braucējiem. Taču tas ir atkarīgs no vairākiem apstākļiem. Galvenokārt jāpēta, kāda būs autokrosa un folkreisa dalībnieku atsaucība ziemas sacensībām – ja sportistu būs daudz, viena diena būs krietni par īsu, lai atļautos aizvadīt arī radžu riepu brīvās klases cīņas. Taču, ja dalībnieku skaits atļaus, katra posma rīkotājiem ir iespējas paredzēt arī radžu riepu klasi.

Atgādinu, ka ziemā autokrosa kausa dalībniekiem jāstartē ar brīvas izvēles bezradžu riepām, savukārt folkreisam – brīvas izvēles ceļu satiksmei paredzētas bezradžu riepas.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv