Autokross: Sākas arī aizrobežu čempionāti

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
11.05.2023
10:44
Foto: Veoautokrossi Ajalugu

Vienā nedēļas nogalē ar Latvijas autokrosa čempionātu, kas startēs svētdien Brenguļu autotrasē, startē arī Latvijas sportistiem un līdzjutējiem aktuālie ārvalstu seriāli.

Starts Eiropai

Nedēļas nogalē Vācijā, Zēlovas trasē sākas šā gada Eiropas autokrosa čempionāts. Uz starta vairāki desmiti dalībnieku, kuri uzsāks Eiropas čempiontitulu izspēli SuperBuggy, Buggy 1600, Junior Buggy un Cross Car klasēs. Vācijā kā papildklase būs salonautomašīnu Touring Car ieskaite, kurai oficiāla kopvērtējuma Eiropas seriālā kopš pērnā gada vairs nav. Zēlovā startam nav pieteikts neviens Latvijas pārstāvis. Situācija gan varētu tikt labota Eiropas čempionāta otrajā posmā Mūsa Raceland trasē, kad seriāls ieradīsies Latvijā. Mūsas sacīkste būs unikāla, jo vienā nedēļas nogalē ar Eiropas čempionātu tiks aizvadīts arī Latvijas autokrosa čempionāta posms – šāda kombinācija līdz šim nav piedzīvota ne Latvijas posmā, ne citur Eiropā, ja neskaita atsevišķu klašu ieskaites nacionālajā seriālā.

Starp citu, ja precīzi par Latvijas čempionāta notikšanu kopā ar Eiropas čempionāta posmu, tad B600 (tagadējā Xtreme) klasei 2013. gadā viens posms notika EČ sacīkstes ietvaros. B600 togad bija vienīgā satelītklase Latvijas posmam un, lai stabilizētu dalībnieku skaitu, tika nolemts šo cīņu ieskaitīt čempionāta ieskaitē. Rezultātā visām Latvijas čempionāta klasēm togad bija pieci posmi, bet B600 – seši. Sacīksti uzvarēja Kaspars Bumbiers, aiz sevis atstājot Jāni Baumani – to, kurš šobrīd Eiropas rallijkrosa čempionāta līderis. Interesanti, ka divi no tās sacīkstes braucējiem būs uz starta arī šogad Xtreme klasē – Liene Sproģe un Keivo Koivs.

Sākas Igaunijas smago auto seriāls

Sestdien – vēl pirms Latvijas čempionāta cīņas (svētdien) – Igaunijā, Misso trasē sāksies arī Igaunijas autokrosa čempionāta posms smago auto klasēm. Sacīkstē uz starta stāsies arī Latvijas braucēji, taču precīzu sastāvu šobrīd pateikt sarežģīti, jo pieteikumu termiņš pirms igauņu sacīkstēm nav ierobežots, daudzus dalībniekus dažkārt var uzzināt vien sacensību dienā. Taču GAZ 51/52 klasē startam gatavojas Bruno Leimanis, un GAZ 53 ieskaitē sarakstos arī Andris Ribaks.

Jāatzīmē, ka Igaunijas čempionātā šogad mainīsies braukšanas sistēma, lai ieviestu papildu intrigu sacensību norisē. Sistēma ir līdzīga Latvijas autokrosa čempionāta posma norisei, kur dalībnieki kvalifikācijas braucienos starta vietas izlozēs un ceļos pa visām starta rindām. Igauņi atteikušies no Džokera apļa priekšbraucienos, atstājot papildu cilpu tikai fināliem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv