Autokross: Sākusies pieteikšanās pirmajai sacīkstei!

Viesturs Saukāns  28.03.2013 16:17 20

  Autokross, Ziņas

LAF mājas lapā laf.lv Krosa komisijas sadaļā publicēts posma nolikums un pieteikumu veidlapas 28. aprīļa sacīkstei Smiltenē, Tepera trasē. Smiltenes festivāls paredzēts atraktīvs – sportisti gūs ieskaites Latvijas čempionātā, Baltijas kausā, NEZ kausā un Igaunijas čempionātā! Sportisti, savukārt, cītīgi kārto licences – pieteicies labs pulciņš gaidāmo braucēju.

Šķiet, lai uzreiz viens otram sakārtotu domas, jākonstatē, kādās ieskaitēs pēc mēneša cīnīsies dalībnieki:

Latvijas čempionāts
1600
2000 Super
Open
VAZ Klasika
B600
Beta

Baltijas kauss
1600
2000
Open
VAZ
B6000
D12

NEZ kauss
B1600
B600
B6000

Igaunijas čempionāts
GAZ 51/52 (D12)
GAZ 53
B6000

Latvijas čempionāta Junioru kausa klases
1600
2000 Super
Open
VAZ Klasika
B600

Pašlaik desmit braucēji pieteikušies 1600 klasē. Bez jau zināmiem krosa speciālistiem sarakstos Rūdolfa Bogena vārds – sportists cītīgi gatavojas, atjaunojot savulaik čempiontitula laurus nesušo Oļģerta Vērmaņa juniora VW Golf III.

Uz 1600 klasi plāno pārkāpt arī Uldis Brikmanis, kurš pērn fragmentāri startēja 2000 Super klasē.

2000 Super klasē šobrīd licences pasūtījuši astoņi dalībnieki. Divi jaunumi – ventspilnieks Normunds Krūze, kā nojaušams, trasē plāno izvest citu čempionauto – bijušo Ulvja Bujāna SEAT Ibiza automašīnu. Savukārt Ilmārs Jurāns ir pirmais un, cerams, ne pēdējais Krāslavas sportists. 1995. gadā dzimušais sportists varētu būt viens no jaunākajiem salonauto klašu braucējiem šogad. Interesanti, ka četri no astoņiem pieteiktajiem braucējiem atbilst Junioru kausa vecumam (1992. gadā dzimušie un jaunāki).

Open klasē nu jau grūti par debitantu dēvēt Jāni Dreimani – lai arī viņa kontā vēl nav neviena aizvadīta Latvijas čempionāta posma, līdzšinējais Raimonda Jerāna mehāniķis komandas automašīnu neskaitāmas reizes dīdījis kausa izcīņu sacensībās. Šobrīd Jānis ir LAF Krosa komisijas kausa vicelīderis.

Pašlaik pieci pieteikumi B600 bagiju licencēm. Pēdējo divu gadu čempions Jānis Baumanis plāno aizvadīt cīņu tikai NEZ autokrosa kausa ieskaitē, koncentrējoties vairāk rallijkrosa sacensībām. Tajā pašā laikā Jānis vēl neapstiprina, ko darīs ar ziemā iegādāto Ermīna Vācieša Folkreisa Mazda 323 – Upesciemā uzvaru guvusī mašīna Jānim neklausīja pat starp sacensībām.

B600 klasei, kā baumoja jau rudenī, plāno pievērsties arī kroskartu audzēkne Liene Sproģe – viņa ir jau otrā klasei pieteiktā dāma, turklāt pastāv iespēja, ka atsevišķos posmos meičas var izrādīties pat trīs: Sproģe, Beate Klipa un „veterāne” Liene Ozoliņa. Sproģe, Klipa un igaunis Keivo Koivs atbilst arī Junioru kausa vecumam.

VAZ Klasika klasē, kurai šogad pirmo reizi paredzēta Latvijas čempionāta ieskaite, pašlaik licenci pasūtījis tikai Arnis Odiņš.

Buggy 1600 klasē šobrīd trīs licencēti sportisti – Ervinam Grencim un Mārim Līcim (abiem starptautiskās licences) plāno pretī stāties Raimonds Soļaņņikovs, lai gan vēl nav skaidrs, ar rudenī Jāņa Boka testēto auto brauks Raimonds, vai tomēr kroskartu pērnais līderis Emīls Misiņš. Nojaušams, ka nosacījumi liek Emīlam par prioritāti izvirzīt mācības, tikai tad autosportu.

Smago automašīnu B6000 klasē pašlaik tuvu licences saņemšanai ir Jānis Kozlovskis, citi sportisti vēl tikai gatavojas vizītei uz Krosa komisiju. D12, kas tikai nesen uzzināja, ka šogad klasei tomēr būs Baltijas kauss, pašlaik bez braucējiem. Tāpat arī kroskartu un Beta bagiju klasēs – klusums.

Bez minētajiem autokrosa braucējiem starptautiskās licences pasūtījuši arī rallijkrosa braucēji Reinis Nitišs, kurš licenci liks lietā jau šonedēļ, kā arī Mārtiņš Porietis. Igors Gabecs pasūtījis licenci, šķiet, ar mērķi startēt Vācijas rallijkrosa sacīkstēs.

Jāpiebilst, ka šis ir tikai licenču saraksts un ar Smiltenes posmu pašlaik minētajiem un neminētajiem braucējiem vēl nav nekāda sakara. Smiltenes sportistu kolekciju sāks veidot pirmie pieteikumi. Pieteikumu termiņš – 19. aprīlis.

2013. gada LAF Krosa komisijas licences pieprasījušie sportisti
(J – vecums atbilstošs Junioru ieskaitei)

1600
Andis Kļava
Mareks Dainis
Jānis Lideris
Ritvars Zobens (J)
Oskars Troika
Rūdolfs Bogens
Jānis Grīnvalds
Jānis Pūga
Jānis Balodis
Uldis Brikmanis

2000 Super
Toms Ziedāns (J)
Ainārs Kenigsbergs
Gints Astrauskis (J)
Jānis Miščenko (J)
Aleksandrs Ņikitins
Andis Ūtēns
Ilmārs Jurāns (J)
Normunds Krūze

Open
Jānis Kozlovskis
Jānis Dreimanis
Normunds Skribis

B600
Jānis Baumanis
Keivo Koivs (J)
Aigars Liškovskis
Beate Klipa (J)
Liene Sproģe (J)

VAZ Klasika
Arnis Odiņš

B1600
Raimonds Soļaņņikovs

 

B6000
Jānis Kozlovskis

 

D12

 

CK-125

 

Beta

 

Starptautiskās licences
Reinis Nitišs (Rallijkross, Super 1600)
Ervins Grencis (Autokross, Buggy 1600)
Māris Līcis (Autokross, Buggy 1600)
Mārtiņš Porietis (Rallijkross, ?)

20 responses to “Autokross: Sākusies pieteikšanās pirmajai sacīkstei!”

 1. [Ex] says:

  Iekshaa valda patiikams pirmssezonas satraukums :) Jaapaspeej tik tehniku sagatavot…

  Kur tad nez Lilienshteinu Reinis palicis? :) Nebrauks vai?

 2. vsa team says:

  cerams ka smiltene nebus dublu un sniegs bus riktigi nokusis.

 3. Kristaps VAZ#3 says:

  Porietim 1600 klase.
  Pirms paaris dienaam runaaju ar vinju – mashiina tuuliit, tuuliit buus braukshanas kaartiibaa :)

 4. 1 says:

  Vakar pabūts Bogena garāžā. Pēc pieejas tai lietai un redzetā, jābūt raķetei! Veiksmi Bogenam!

 5. lielais says:

  Pagaidām 2000 klase sķiet bez lielām intrigām par uzvaru

  • Kristaps VAZ#3 says:

   Par to nu gan, manuprāt, varēs spriest sezonas beigu pusē.

  • HarryVanLee says:

   Kad Normunds Krūze brauca amatieros,ne reizi vien parādīja,ka ir ātrs-ja tehnika turēs-būs drošs pretendents uz medāļiem…Tā,ka-dzīvosim-redzēsim…

  • HarryVanLee says:

   Un nevajag aizmirst Sandi Žebeku un Lauri Robertu…Pie tehnikas izturības(sagatavotības)apstākļiem var labi izšaut…

   • lielais says:

    Nu jā,straujie Kurzemnieki! Žebeks jau pagājušo gad Smiltenē parādija ka var būt ātrs ar labiem startiem.Ari Laurim bij trešā vieta pirmajā gonkā. Es gan biju domājis par 2000 klasi sezonas garumā,diez vai Lauris ar Sandi brauks visu sezonu.

 6. māris says:

  kad būs kādas ziņas par dalībniekiem uz smiltenes posmu?

  • Viesturs says:

   Šo jautājumu nedrīkst Intai rādīt, viņa JAU ir nikna par sportistu gausumu uz pieteikumu sūtīšanu! :D :D Ja nopietni – saņemts viens pieteikums, kurš jau ir publicēts. Vēl viens pieteikums atnāca, bet bija bišķi neatverams, pārsūtīs, ieliksim. Katrā gadījumā pieteikumus likšu iekšā uzreiz, praktiski maksimums 24 stundu laikā kopš pieteikuma nonākšanas no Intas pie manis. Tā kā sēžam ikdienā 2 metru attālumā, visam vajadzētu būt operatīvi.

   Bet tiešām – pieteikumu termiņš ir 19.04., it kā tālu, bet, lai mums visiem uzsistu azartu, neturiet sveces zem pūra, sūt šur! :)

   • [Ex] says:

    Nez kaadaa kondiicijaa buus trase… man jau liekas, ka buus mega dublju gonken un uz logo buus jaalej uudeni spainjiem, lai to zampu dabuutu nost… es protams ceru, ka tik traki nebuus, bet baigi gausi kuust tas drankjis aiz loga :(

   • :D:D:D says:

    Smiltenē atļaus izmantot ziemas riepas?

 7. vsa team says:

  laika apstakli rada ka open klase priekrociba bus pilnpiedzinas masinam. vai tiesam vecpils atkartosies??????

  • Fans says:

   Laika apstākļi rāda, ka trīs nedēļu laikā laika apstākļi dažādu apstākļu dēļ var mainīt laiku uz pat ļoti labvēlīgiem laika apstākļiem.
   :chic:

  • :D :D :D says:

   jee! Atkal snieg pavasarīgs sniedziņš :D!!!
   Kad Smiltenes 60cm būs nokusuši, būs augsts gruntsūdens līmenis, kuru pazušanu, tik īsā periodā, pat tipiski AAE laika apstākļi nevarētu ietekmēt ;).

   • Vairis says:

    Gruntsūdeņi Smiltenes autokrosa trasē neuzkrājas, bet gan pa caurulēm un grāvjiem aiztek uz Tepera ezeru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru