Autokross: Sākusies pieteikšanās pirmajai sacīkstei!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
28.03.2013
16:17

LAF mājas lapā laf.lv Krosa komisijas sadaļā publicēts posma nolikums un pieteikumu veidlapas 28. aprīļa sacīkstei Smiltenē, Tepera trasē. Smiltenes festivāls paredzēts atraktīvs – sportisti gūs ieskaites Latvijas čempionātā, Baltijas kausā, NEZ kausā un Igaunijas čempionātā! Sportisti, savukārt, cītīgi kārto licences – pieteicies labs pulciņš gaidāmo braucēju.

Šķiet, lai uzreiz viens otram sakārtotu domas, jākonstatē, kādās ieskaitēs pēc mēneša cīnīsies dalībnieki:

Latvijas čempionāts
1600
2000 Super
Open
VAZ Klasika
B600
Beta

Baltijas kauss
1600
2000
Open
VAZ
B6000
D12

NEZ kauss
B1600
B600
B6000

Igaunijas čempionāts
GAZ 51/52 (D12)
GAZ 53
B6000

Latvijas čempionāta Junioru kausa klases
1600
2000 Super
Open
VAZ Klasika
B600

Pašlaik desmit braucēji pieteikušies 1600 klasē. Bez jau zināmiem krosa speciālistiem sarakstos Rūdolfa Bogena vārds – sportists cītīgi gatavojas, atjaunojot savulaik čempiontitula laurus nesušo Oļģerta Vērmaņa juniora VW Golf III.

Uz 1600 klasi plāno pārkāpt arī Uldis Brikmanis, kurš pērn fragmentāri startēja 2000 Super klasē.

2000 Super klasē šobrīd licences pasūtījuši astoņi dalībnieki. Divi jaunumi – ventspilnieks Normunds Krūze, kā nojaušams, trasē plāno izvest citu čempionauto – bijušo Ulvja Bujāna SEAT Ibiza automašīnu. Savukārt Ilmārs Jurāns ir pirmais un, cerams, ne pēdējais Krāslavas sportists. 1995. gadā dzimušais sportists varētu būt viens no jaunākajiem salonauto klašu braucējiem šogad. Interesanti, ka četri no astoņiem pieteiktajiem braucējiem atbilst Junioru kausa vecumam (1992. gadā dzimušie un jaunāki).

Open klasē nu jau grūti par debitantu dēvēt Jāni Dreimani – lai arī viņa kontā vēl nav neviena aizvadīta Latvijas čempionāta posma, līdzšinējais Raimonda Jerāna mehāniķis komandas automašīnu neskaitāmas reizes dīdījis kausa izcīņu sacensībās. Šobrīd Jānis ir LAF Krosa komisijas kausa vicelīderis.

Pašlaik pieci pieteikumi B600 bagiju licencēm. Pēdējo divu gadu čempions Jānis Baumanis plāno aizvadīt cīņu tikai NEZ autokrosa kausa ieskaitē, koncentrējoties vairāk rallijkrosa sacensībām. Tajā pašā laikā Jānis vēl neapstiprina, ko darīs ar ziemā iegādāto Ermīna Vācieša Folkreisa Mazda 323 – Upesciemā uzvaru guvusī mašīna Jānim neklausīja pat starp sacensībām.

B600 klasei, kā baumoja jau rudenī, plāno pievērsties arī kroskartu audzēkne Liene Sproģe – viņa ir jau otrā klasei pieteiktā dāma, turklāt pastāv iespēja, ka atsevišķos posmos meičas var izrādīties pat trīs: Sproģe, Beate Klipa un „veterāne” Liene Ozoliņa. Sproģe, Klipa un igaunis Keivo Koivs atbilst arī Junioru kausa vecumam.

VAZ Klasika klasē, kurai šogad pirmo reizi paredzēta Latvijas čempionāta ieskaite, pašlaik licenci pasūtījis tikai Arnis Odiņš.

Buggy 1600 klasē šobrīd trīs licencēti sportisti – Ervinam Grencim un Mārim Līcim (abiem starptautiskās licences) plāno pretī stāties Raimonds Soļaņņikovs, lai gan vēl nav skaidrs, ar rudenī Jāņa Boka testēto auto brauks Raimonds, vai tomēr kroskartu pērnais līderis Emīls Misiņš. Nojaušams, ka nosacījumi liek Emīlam par prioritāti izvirzīt mācības, tikai tad autosportu.

Smago automašīnu B6000 klasē pašlaik tuvu licences saņemšanai ir Jānis Kozlovskis, citi sportisti vēl tikai gatavojas vizītei uz Krosa komisiju. D12, kas tikai nesen uzzināja, ka šogad klasei tomēr būs Baltijas kauss, pašlaik bez braucējiem. Tāpat arī kroskartu un Beta bagiju klasēs – klusums.

Bez minētajiem autokrosa braucējiem starptautiskās licences pasūtījuši arī rallijkrosa braucēji Reinis Nitišs, kurš licenci liks lietā jau šonedēļ, kā arī Mārtiņš Porietis. Igors Gabecs pasūtījis licenci, šķiet, ar mērķi startēt Vācijas rallijkrosa sacīkstēs.

Jāpiebilst, ka šis ir tikai licenču saraksts un ar Smiltenes posmu pašlaik minētajiem un neminētajiem braucējiem vēl nav nekāda sakara. Smiltenes sportistu kolekciju sāks veidot pirmie pieteikumi. Pieteikumu termiņš – 19. aprīlis.

2013. gada LAF Krosa komisijas licences pieprasījušie sportisti
(J – vecums atbilstošs Junioru ieskaitei)

1600
Andis Kļava
Mareks Dainis
Jānis Lideris
Ritvars Zobens (J)
Oskars Troika
Rūdolfs Bogens
Jānis Grīnvalds
Jānis Pūga
Jānis Balodis
Uldis Brikmanis

2000 Super
Toms Ziedāns (J)
Ainārs Kenigsbergs
Gints Astrauskis (J)
Jānis Miščenko (J)
Aleksandrs Ņikitins
Andis Ūtēns
Ilmārs Jurāns (J)
Normunds Krūze

Open
Jānis Kozlovskis
Jānis Dreimanis
Normunds Skribis

B600
Jānis Baumanis
Keivo Koivs (J)
Aigars Liškovskis
Beate Klipa (J)
Liene Sproģe (J)

VAZ Klasika
Arnis Odiņš

B1600
Raimonds Soļaņņikovs

 

B6000
Jānis Kozlovskis

 

D12

 

CK-125

 

Beta

 

Starptautiskās licences
Reinis Nitišs (Rallijkross, Super 1600)
Ervins Grencis (Autokross, Buggy 1600)
Māris Līcis (Autokross, Buggy 1600)
Mārtiņš Porietis (Rallijkross, ?)

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv