Autokross: Sarakstos pirmie debitanti un juniors

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.04.2017
10:27

Gatavojoties Latvijas autokrosa čempionāta startam, pieteikumu sarakstos parādījušies arī pirmie čempionāta debitanti. Pirmais no tiem – Edgars Zīverts – ir arī pašlaik pirmais pieteiktais Junioru kausa dalībnieks.

Junioru kausam šogad kvalificējas braucēji, dzimuši 1996. gadā vai vēlāk. Edgars Zīverts, kuram maijā paliks 20 gadu, pašlaik ir pirmais no junioriem, kurš nonācis sarakstos. Kā pirms kāda laika solīja pērnais B600 bagiju klases vicečempions Gints Astrauskis, viņš šo sezonu izlaidīs, dodot ceļu uz bagija sēdekli sava šefmehāniķa dēlam. Uzvārds, protams, mulsina, jo B600 jau vairākus gadus startē Valters Zīverts, četrkārtējais Latvijas čempionāta medaļnieks. Tā nav sakritība – Edgars ir Valtera brāļa dēls.

Vēl viens Latvijas čempionāta debitants būs Didzis Mirošņiks, kurš pirmais ierakstījies 2000 Super klases sastāvā. Koknesietis pērn pēdējā LAF Krosa komisijas kausa posmā Brenguļos (Čempionu krosā) aizvadīja debijas sacīksti, taču tā ātri noslēdzās tehnikas problēmu dēļ.

Didzis ir viens no Kokneses krosa brigādes pārstāvjiem – koknesieši iepriecinājuši ar četriem pieteikumiem uzreiz: arī Andis un Markuss Ūtēni un Edgars Elsts. Edgars un Markuss saglabā savas klases, attiecīgi, VAZ Klasika un Mini. Savukārt Andis Ūtēns mēģinās spēkus 1600 klasē, startējot ar pērn Pētera Āboliņa rīcībā bijušo VAZ 2108. Pēteris, tikmēr, šobrīd plāno pauzēt krosa aktivitātes, taču, cerams, ne uz visiem laikiem.

Ūtēns ar šo auto jau startējis sacīkstē – tajā pašā pērnajā Čempionu krosā. Izcilā konkurencē Andis sasniedza sesto vietu, esot otrais labākais no priekšpiedziņas braucējiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv